مجلات و نشریات

هر روزصبح با جاری شدن بانگ زندگی ، شهر از سکوت شب دل کنده و آفتاب پررنگ تر از همیشه آشکار می شود. یکی ازمحل هایی که زودتر ازهر جای دیگری باز می شود ، دکه روزنامه فروشی سرکوچه است که با چیدن روزنامه های خود آغاز روز را با خبرهای تازه به مردم نوید میدهد . . . !

روزنامه نشریه ای است که به طور مرتب و منظم تهیه ، چاپ و پخش می شود و بی هیچ قید و شرطی در دسترس مردم قرار می گیرد. روزنامه نه بیانیه است و نه اطلاعیه و برای روشن ساختن افکار مردم بلکه به نشر اخبار و اطلاعات در زمینه های گوناگون و انتقاد و صلاح اندیشی در امور عمومی می پردازد. همچنین روزنامه یکی از قدیمی ترین ابزار اطلاع رسانی به شمار می رود که به صرف فایده های زیادی که دارد ، ازجذابیت ویژه ای برخوردار است که همچنان با توجه به ورود این همه ابزار و وسایل اطلاع رسانی ، چه مجازی و چه غیرمجازی ، روزنامه جایگاه خود را حفظ کرده است . . . !

حال به برخی از فواید درج آگهی در روزنامه ها به طور مختصر می پردازیم :
پوشش گسترده :

روزنامه ها معمولا تیراژ بالایی دارند و به راحتی در دسترس هستند. بسیاری از مردم و همچنین صاحبان کسب و کار به طور روزانه آن را می خوانند. با تبلیغ در روزنامه به راحتی می توانید به مشتریان دسترسی پیدا کنید.
انعطاف پذیری

روزنامه دارای صفحات ، نرخ ، ابعاد و ایام متفاوتی است که درج آگهی در آن با توجه به نوع فعالیت و خواسته مشتری برنامه ریزی شده و با توضیحات کافی ارائه می گردد. ابعاد آگهی قابل تغییر است و در بسیاری از موارد نیازی به ارسال طرح ندارید و می توانید با تلفن، متن موردنظر را بخوانید و بقیه کارها را مسئولان بخش آگهی انجام خواهند داد یا در صورت مد نظر داشتن طرح خاصی می توانید آن را مطرح کرده و طراحی آن را به دست روزنامه بسپارید.
نتایج سریع

با تبلیغ در روزنامه می توانید سریع ترین نتایج ممکن را بدست آورید. در ساعات اولیه توزیع روزنامه ، تماسها آغاز می گردند و معمولا تماسها از اولین روز چاپ شروع می شود و تا چندین روز ادامه خواهد داشت.
قیمت معقول

هزینه دیده شدن آگهی در روزنامه ها بسیار پایین است. بنابرین با صرف هزینه ای معقول می توانید محصول یا خدمات خود را به افراد زیادی با هر رنج سنی و هر موقعیت اجتماعی معرفی نمایید. مثلا اگر یک تبلیغ 10000 تومانی توسط 100000 نفر دیده شود ، هزینه دیده شدن 1 ریال به ازای هر نفر خواهد شد که نسبت به مجلات بسیار ارزانتر است.
عینی و ملموس بودن

زمانی که روزنامه را خریداری می کنید ، می توانید هر وقت که بخواهید بارها و بارها آنرا مطالعه کنید و بدون اینکه زمانی برای جستجو در گوشه کنار دنیاهای مجازی صرف کنید و یا وابسته به سیستم اینترنت باشید به مطلب مد نظر در روزنامه دست پیدا کنید.
نکاتی که باید در نظر گرفت :

معمولا در اولین و آخرین روز هفته ، تبلیغات روزنامه ها کمتر خوانده می شوند و در روزهای تعطیل احتمال خوانده شدن تبلیغات بیشتر است. پس روز هفته را به دقت انتخاب کنید. مثلا اگر تبلیغی در روز دوشنبه چاپ شود ، شاید بسیار موثرتر از تبلیغی باشد که در روز پنجشنبه چاپ می شود.

از تخفیفهای روزنامه ها استفاده کنید. روزنامه ها معمولا تخفیف هایی برای موارد مختلف در نظر می گیرند. تمامی این موارد را بررسی کنید مثلا اگر یک آگهی را در چندین نوبت چاپ نمایید ، می توانید از تخفیف مناسبی برخوردار شوید. حتی بعضی از روزنامه ها برای روزهای تعطیل و مناسبتهای خاص ، اقدام به چاپ رایگان آگهی می کنند. از این فرصت ها به خوبی استفاده کنید.
قدرت روزنامه ها را در جذب مشتری دست کم نگیرید !!!

نقش تبلیغات مطبوعاتی

 

حفظو نگهداری مشتریان و جلب مخاطبان جدید ، آگاهی صحیح و منطقی دادن به آنها از وظایف تبلیغات است. ﺑﺎ ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﭼﺸﻤﮕﯿﺮ ﺑﺎزار ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت و اﺛﺒﺎت ﻧﯿﺎز ﺑﻪ آن در ﺑﺎزارﯾﺎﺑﯽ ﻣﻮﺛﺮ اﺟﺘﻨﺎبﻧﺎﭘﺬﯾﺮﻣﯽ ﻧﻤﺎﯾﺪ از آﻧﺠﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻫﺰﯾﻨﮥ ﻧﺴﺒﯽ ﺗﺒﻠﯿﻐﺎت ﻣﻄﺒﻮﻋﺎﺗﯽ ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺟﺎﻣﻌﮥ ﻫﺪف ﺗﺤﺖ ﭘﻮﺷﺶ ﻧﺎﭼﯿﺰ اﺳﺖ، ﺻﺎﺣﺒﺎن ﺑﺮﻧﺪﻫﺎ و ﺷﺮﮐﺖ ﻫﺎی ﻣﻌﺘﺒﺮ از اﯾﻦ ﻓﻀﺎی ﺗﺒﻠﯿﻐﺎﺗﯽ ﭼﺸﻢﭘﻮﺷﯽ ﻧﮑﺮده و ﺑﻪﺻﻮرت ﻣﺪاوم در اﯾﻦ ﺣﻮزه ﺣﻀﻮر دارﻧﺪ.
در حقیقت تبلیغات مطبوعاتی یک منبع کسب اطلاعات و صرفه جویی در وقت برای مصرف کننده می باشد. در تبلیغات مطبوعاتی باید به شاخصه های مهم انتشار یک آگهی توجه کرد از جمله حوزه انتشار آگهی ، زمان انتشار آگهی ، ابزار انتشار آگهی، موقعیت انتشار از جمله این شاخصه های مهم تبلیغات مطبوعاتی است

 

 

به منظور افزایش بازده آگهی مطبوعاتی نکاتی خاطر نشان می‌شود

نقش “هویت سازمانی” در تبلیغات مطبوعاتی از هر جای دیگر مهمتر است. با توجه به مخاطبان پرشمار و تعدد نوبت انتشار آگهی مطبوعاتی، حفظ یگانگی رویه و شیوه هنری واحد و یکپارچه  طرح آگهی اهمیتی بسیار دارد.بنابراین از تنوع‌طلبی در طرح تبلیغات

مطبوعاتی خود پرهیز کنید چرا که در غیر اینصورت ردپای پیام آگهی خود را در ذهن مخاطب پاک خواهید کرد

 

تکرار و تداوم حضور را فراموش نکنید، واضح است که هیچ فروشگاهی با 2 روز فعالیت در هفته نمی تواند خیل مشتریان را به سوی خود

جذب کند. پس اگر درج آگهی در مطبوعات را در لیست برنامه‌های توسعه بازار خود دارید دلیلی ندارد که به صورت پراکنده و مقطعی به آن بپردازید


تعرفه آگهی روزنامه همشهری و نیازمندیهای همشهری

 

rooznameh-hamshahri-s

 

rooznameh-hamshahri2-s

 

rooznameh-hamshahri8-s

 

rooznameh-hamshahri6-s

 

rooznameh-hamshahri5-s

 

 

rooznameh-hamshahri4-s

 

rooznameh-hamshahri3-s

rooznameh-hamshahri7-s


تعرفه آگهی روزنامه ایران

 

rooznameh-iran-s

 

rooznameh-iran1-s

 


تعرفه آگهی روزنامه جام جم

rooznameh-jamejam1-s

 

rooznameh-jamejam2-s

 

 

rooznameh-jamejam3-s

 

rooznameh-jamejam4-s

 

rooznameh-jamejam5-s

 

rooznameh-jamejam6-s


تعرفه آگهی روزنامه شرق

 

rooznameh-shargh-s

 


 

تعرفه آگهی پیک برتر

peykebartar1-s

 

 

peykebartar2-s

 

peykebartar3-s

 

peykebartar4-s

peykebartar5-s