اینفلوئنسر مارکتینگ

شماره تماس:  02126205700

در دنیای امروز که فضای مجازی نقش پررنگی در در زندگی ما دارد، اشخاصی وجود دارند که از محبوبیت فراوانی میان مردم برخوردارند و طرفداران بسیاری دارند. محبوبیت این اشخاص ممکن است در شاخه های متفاوتی نظیر مد و برندینگ، سینما، خوراک و … باشد.

امروزه در شبکه های مجازی مانند: اینستاگرام و تلگرام از این افراد که با نام اینفلوئنسر از آن ها یاد می شود، استفاده بسیاری جهت تبلیغات و بازاریابی صورت می گیرد.

اینفلوئنسر مارکتینگ یا همان بازاریابی تاثیر گذار شیوه ای از بازاریابی در در شبکه های مجازی است که افرادی که قصد تبلیغ کالای خود را دارند، به وسیله اشخاص معروفی که اینفلوئنسر نامیده می شوند، کالا یا خدمات خود را تبلیغ می کنند. در ادامه قصد داریم قصد داریم شما را با این موضوع بیشتر آشنا کنیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

همانگونه که در قسمت قبل بیان شد، اینفلوئنسر مارکتینگ نوعی از بازاریابی است که در آن اشخاصی به واسطه محبوبیتی که میان افراد دارند، شروع به تبلیغ و ارائه محصول یا خدماتی می کنند که از سوی صاحبان مشاغل به آن ها محول شده است.
اینفلوئنسرها که در حوزه های مختلفی مشغول به کار هستند، از طرفداران بسیاری برخوردار اند. به دلیل اعتمادی که بین اینفلوئنسر ها و طرفدارانشان وجود دارد، هر محصول یا خدماتی که از سوی آن ها ارائه شود مورد استقبال طرفدارانشان قرار می گیرد و سعی می کنند از آن استفاده کنند.

تبلیغات اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر کیست؟

واژه اینفلوئنسر از کلمه لاتین influence که به معنی تاثیر گذاری است، گرفته شده و واژه اینفلوئنسر به معنای تاثیر گذاری می باشد. هرکسی که بتواند بر روی رفتار و تصمیم دیگران تاثیر مثبتی بگذارد، اینفلوئنسر محسوب می شود.
در این میان باید به این نکته توجه داشته باشید که، هنگامی که در فضای وسیع تری مانند مقیاس تجاری و کسب و کار، از اینفلوئنسرها استفاده می کنیم، منظورمان کسانی هستند که از محبوبیت بیشتری در میان مردم برخوردارند و بر روی عده زیادی از آن ها می توانند تاثیر بگذارند.

تاثیر اینفلوئنسر مارکتینگ بر روی برند سازی و رونق کسب و کار

اینفلوئنسرها خدمات یا محصولات شما را در صفحات مجازی خود به طرفداران خود نمایش می دهند. محصول یا خدماتی که از سوی شخص اینفلوئنسر تبلیغ می شود، در ابتدا مورد رضایت او می باشد و در وهله بعد به دلیل اعتمادی که هواداران، به او دارند از آن استفاده می کنند.
این افراد در شیوه اینفلوئنسر مارکتینگ، شروع به تولید محتوا برای محصول یا خدماتی که قصد دارند آن را تبلیغ کنند، می نمایند و شما و محصولاتتان را به فالوورهای خود معرفی می کنند. این موضوع باعث می شود، برند و محصول شما بر سر زبان ها بیفتد که به این ترتیب میزان طرفداران شما نیز افزایش می یاید و افراد بیشتری نسبت به شما و محصول شما آگاهی کسب می کنند.
این موضوع به خودی خود در سریع ترین زمان ممکن سبب می شود که پیشرفت فراوانی در حوزه کسب و کار خود داشته باشید و از رقبا پیشی بگیرید.

تبلیغات اینفلوئنسر مارکتینگ

هدف از اینلوئنسر مارکتینگ چیست؟

در واقع هدف از تبلیغات، ارائه آگاهی از برند و محصولات و به طور کلی رونق کسب و کار است. بنابراین برای این کار می توان از روش های مختلف تبلیغات استفاده کرد، اما همه به دنبال روشی هستند که در کمترین زمان بیشترین بازدهی را داشته باشد که تبلیغات اینفلوئنسر مارکتینگ روشی است که می تواند تمام خواسته های یک مشتری از لحاظ تبلیغات را برآورده کند.

چرا بازاریابی از طریق اینفلوئنسر مارکتینگ از اهمیت بالایی برخوردار است؟

در زمان های گذشته، تلویزیون به عنوان تنها رسانه جمعی شناخته می شد مدت زیادی را صرف مشاهده برنامه های آن می کردیم. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن اینترنت و فضای مجازی و به طبع آن شبکه های مجازی نظیر اینستاگرام، یوتیوب، فیس بوک و … محیط وسیع تری برای مشاهده محتوای مورد نظر مخاطبان ایجاد شده است.
مردم به این شبکه های مجازی مانند اینستاگرام روی خوشی نشان داده اند و این شبکه ها از طرفداران بسیاری برخوردار هستند به همین جهت تبلیغات در آن ها نیز از تاثیر بالایی برخوردار خواهد بود. تبلیغات از طریق اینفلوئنسرها یا همان اینفلوئنسر مارکتینگ که یکی از ده ها مدل تبلیغات در فضای مجازی به خصوص تبلیغات در اینستاگرام است، به خوبی می تواند برند و محصول شما را به همگان معرفی کند.
اینفلوئنسر مارکتینگ به برندها این امکان را می دهد تا مستقیما برند و محصول خود را به عده وسیعی از مخاطبان معرفی کنند. از این طریق میزان مخاطبان و کسانی که از برند شما آگاهی دارند افزایش می یابد. تبلیغات از طریق اینفلوئنسرها به برندها کمک می کند تا توسط شخصی که در جامعه از محبوبیت و مخاطبان بالایی برخوردار اند، به راحتی دیده شوند و به دلیل اعتمادی که مردم به اینفلوئنسرها دارند از محصولات برند استقبال و خرید می کنند.

آگاهی از برند توسط اینفلوئنسر مارکتینگ

نکات مهمی که هنگام استفاده از اینفلوئنسر مارکتینک باید به آن توجه کنیم

  • استفاده از اینفلوئنسرهایی که در زمینه کسب و کار شما فعالیت می کنند. برای توضیح بیشتر می توان این گونه بیان کرد که برای مثال اگر شما در زمینه تعمیر قطعات صنعتی فعالیت دارید، باید اینفلوئنسری را انتخاب کنید که در زمینه صنعت فعالیت می کند.
  • ساختن کمپین های بازاریابی اینستاگرامی به وسیله اینفلوئنسرهایی که انتخاب شده اند.
  • زیر نظر داشتن فعالیت های انجامی و میزان جذب مخاطبانی که توسط تبلیغات اینفلوئنسر مارکتینگ به سمت برند شما راهی شده اند.
  • ارائه محصول با کیفیت جهت جلب رضایت مخاطبان

مزایای اینفلوئنسر مارکتینگ

تبلیغات ایفلوئنسر مارکتینگ (influencer marketing) نسبت به سایر شیوه های تبلیغات دیجیتال از هزینه بیشتری برخوردار هستند اما تاثیر گذاری بالاتری نیز دارند که این امر باعث می شود هزینه بالای آن به چشم نمی آید.
اینفلوئنسرها از تعداد مخاطبین و دنبال کنندگان بسیاری برخوردار هستند که به این معنی است، اگر تبلیغات شما از طریق آن ها انجام شود، تمام دنبال کنندگان شاهد برند و محصول شما خواهند بود.
علاوه بر این فرصتی که برای دیده شدن شما ایجاد می شود، دنبال کنندگان این افراد معروف اعتماد بسیاری به آن ها دارند و آن ها را دوست دارند. همین امر سبب می شود تا به راحتی پیشنهادات آن ها بر روی مخاطبانشان تاثیر بگذارد. در این زمان، بهترین فرصت را برای معرفی محصول و جلب رضایت مخاطبان خود را دارید.

بازاریابی از طریق اینفلوئنسر مارکتینگ

کیانقش، بهترین گزینه برای انجام تبلیغات شما

مجموعه کیانقش با برخورداری از کادر مجرب و باسابقه در حوزه تبلیغات و برندینگ همواره آماده است تا تبلیغات شما را برعهده بگیرد؛ از این رو شما می توانید صفر تا صد تبلیغات خود را بدون هیچ نگرانی ای به ما بسپارید. تبلیغات اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از انواع تبلیغاتی است که این مجموعه ارائه می دهد و می تواند طیف وسیعی از اینفلوئنسر ها به شما معرفی کند.

سوالات متداول

چرا اینفلوئنسر مارکتینگ نقش موثری در تبلیغات دارد؟

  • به دلیل محبوبیت اینفلوئنسرها، مصرف کنندگان به آنها بیشتر از خود برندها اعتماد دارند.
  • اینفلوئنسری که درست انتخاب شده باشد، اعتبار خوبی به برند و محصول شما می بخشند.
  • به وسیله اینفلوئنسر مارکتینگ در کمترین زمان ممکن می توانید برند خودتان را به طیف وسیعی از مردم نمایش دهید.

هنگام انتخاب اینفلوئنسر مورد نظر باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

اولین چیزی که در انتخاب اینفلوئنسر از اهمیت ویژه ای برخوردار است، حوزه کاری ای است که اینفلوئنسر در آن فعالیت می کند. تعداد دنبال کنندگان، نرخ تعامل و موضوع تبلیغات از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. جهت مشاوره در حوزه های راه اندازی کمپین های تبلیغاتی و اینفلوئنسر مارکتینگ، می توانید به مجموعه کیانقش تماس بگیرید.

چرا باید از طریق کیانقش اقدام به تبلیغات اینفلوئنسر مارکتینگ کنیم؟

کیفیت کار همیشه مهم ترین مزیت کیانقش بوده است. ما به خوبی از فضای مجازی به خصوص شبکه های اجتماعی آگاهی داریم و می توانیم بهترین پیشنهادات را به شما ارائه دهیم تا تبلیغاتی پربازده و سودمند داشته باشید. ما در این مجموعه از میزان اثر گذاری اینفلوئنسر های مختلف مطلع هستیم و از طریق مشاوره ای که به شما ارائه می دهیم بهترین اشخاص را با توجه به حوزه کاری شما جهت بازاریابی و تبلیغات در اینستاگرام انتخاب می کنیم. فقط کافی است یک بار با ما کار کنید تا به مشتری دائمی ما تبدیل شوید.