تبلیغات در شبکه های اجتماعی

شماره تماس:  02126205700

 تبلیغتبلیغات در شبکه های اجتماعی امروزه یکی از مهم ترین ارکان تبلیغات برای فروش بیشتر محسوب می شود. با خواندن این مقاله یاد بگیرید که چگونه از شبکه های اجتماعی برای دستیابی به مخاطبان جدید، معرفی برند، آموش تبدیل مخاطب به مشتری و افزایش ترافیک وب سایت خود استفاده کنید.

فهرست مطالب

 • تبلیغات در شبکه های اجتماعی چیست؟
 • انواع تبلیغات در رسانه های اجتماعی
 • شبکه های اجتماعی محبوب
 • نکاتی برای بهینه سازی تبلیغات در شبکه های اجتماعی
 • تبلیغات رسانه های اجتماعی خود را با تبلیغات گسترده کیانقش برنامه ریزی، اجرا و بهینه سازی کنید.تبلیغات در شبکه های اجتماعی

تبلیغات در شبکه های اجتماعی چیست؟

تبلیغات رسانه های اجتماعی در واقع نوعی بازاریابی دیجیتال است که از شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر و اینستاگرام برای ارائه تبلیغات پولی به مخاطبان هدف شما استفاده می کند. این نوع تبلیغ راهی سریع و موثر برای ارتباط با مصرف کنندگان و تقویت کمپین های بازاریابی شماست.

با استفاده از منابع بانک های اطلاعاتی، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند مخاطبان خود را هدف قرار داده و در کمترین زمان بازدیدکنندگان را تبدیل به مشتریان وفادار خود نمایند. تبلیغات رسانه های اجتماعی علاوه بر مقرون به صرفه بودن، پتانسیل بازدهی بالایی دارند.

اگر می خواهید به سرعت به بازارهای هدف جدید برسید، تبلیغات اجتماعی ضروری است. شرکت‌های بیشتر و بیشتری – از جمله برندهای با عملکرد برتر جهان – از تبلیغات رسانه‌های اجتماعی برای رشد شرکت‌های خود و دسترسی به مشتریان جدید استفاده می‌کنند. برای همگام شدن با رقبا، مهم است که یاد بگیرید این تبلیغات چگونه کار می کنند و چگونه می توانند برای شرکت شما مفید باشند.

انواع تبلیغات در شبکه های اجتماعی

از آنجایی که هم اینترنت و هم بازاریابی محتوا دائما در حال تحول هستند، راه های زیادی برای انجام استراتژی تبلیغاتی خود در پلتفرم های رسانه های اجتماعی وجود دارد. انواع تبلیغاتی که انتخاب می کنید به پلتفرم های دلخواه شما و مخاطبانی که می خواهید به آنها دسترسی پیدا کنید بستگی دارد. در زیر چند نمونه از رایج ترین انواع تبلیغات مورد استفاده در رسانه های اجتماعی آورده شده است.

1. تبلیغات تصویری استاتیک(ثابت)

استفاده از تصاویر تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی بیشترین رواج را دارد، زیرا به شما این امکان را می‌دهند که محصولات یا خدمات خود را به روشی بصری جذاب نشان دهید. مردم از تصاویر بیشتر از متون استقبال می کنند. تبلیغات عکس همچنین می‌تواند شامل دکمه‌های «خرید» باشد که مشتریان را مستقیماً به وب‌سایت شما برای پرداخت آسان انتقال دهد. هنگامی که از تبلیغات عکس به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی خود استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که عکس های با کیفیت بالا ارسال می کنید و تبلیغات را با محتوای ارگانیک خود مطابقت می دهید.

تبلیغات استاتیک تصویری| تبلیغات در شبکه های اجتماعی

2. تبلیغات ویدیویی

مانند تبلیغات عکس، تبلیغات ویدیویی برای محتوای جذاب بصری بهترین هستند. بسیاری از مردم فقط می‌خواهند تبلیغات ویدیویی کوتاه مدت تماشا کنند، به این معنی که شما زمان کمی دارید تا مردم را به ویدیوهای خود علاقه مند کنید. پلتفرم‌هایی مانند فیس‌بوک و اینستاگرام گزینه‌هایی برای ایجاد ویدیوهای کوتاه دارند که افراد می‌توانند در حین پیمایش در فیدهای خود، به سرعت با آن‌ها ارتباط برقرار کنند.

 

 

3. تبلیغات استوری

پلتفرم‌هایی مانند فیس‌بوک، اینستاگرام، لینکدین و توییتر گزینه‌های تبلیغاتی تحت عنوان استوری/Stories را ارائه می‌کنند. شما می توانید برای ساخت این استوری ها از تصاویر، ویدیو و متون استفاده کنید. این تبلیغات به صورت تمام صفحه هستند و بسته به نوع تبلیغ و پلتفرم برای مدت زمان مشخصی نمایش داده می شوند. اگر از یک عکس در استوری فیس بوک استفاده شود، می توان آن را به مدت شش ثانیه مشاهده کرد، در حالی که ویدیوها می توانند تا پانزده ثانیه پخش شوند. تبلیغات استوری اینستاگرام هم برای عکس و هم برای ویدیو می تواند تا 120 ثانیه طول بکشد. این تبلیغات اغلب به کاربران این امکان را می دهد که با قرار دادن لینک وب سایت به عنوان مثال مخاطب را برای خرید یک محصول خاص به وب سایت منتقل نمود. آگهی‌های استوری ها قابل نمایش برای 24 ساعت خواهند بود.

4. تبلیغات پیامی یا دایرکتی

تبلیغات پیامی یا دایرکت، نوعی از تبلیغات فیسبوک و اینستاگرام هستند که در بخش چت و دایرکت قرار می‌گیرند. این تبلیغات به صورت فرد به فرد انجام میشود و می تواند به صورت هدفمند بر روی اشخاصی که خود شما به عنوان بانک اطلاعاتی معرفی می تمایید ارسال شوند.

شبکه های اجتماعی محبوب

هنگام در نظر گرفتن گزینه های تبلیغاتی در رسانه های اجتماعی مانند پلتفرم های تبلیغاتی که باید استفاده کنید، به یاد داشته باشید که هر پلت فرم مخاطبان خاص خود را دارد. این بدان معناست که شما می خواهید پلتفرمی را انتخاب کنید که مشتریان ایده آل شما در آن باشند. اگر در حال حاضر در رسانه های اجتماعی فعال هستید، توجه داشته باشید که کدام پلتفرم ها عملکرد خوبی دارند و کدام پست های ارگانیک بیشترین تعامل را برای هدف قرار دادن بهترین مخاطبان دارند.

فیسبوک

فیس بوک بزرگترین پلت فرم رسانه اجتماعی در جهان است که تبلیغات فیس بوک را به یکی از محبوب ترین گزینه های تبلیغاتی تبدیل کرده است. تنوع گسترده ای از گزینه هایی چون سن، جنسیت، موقعیت مکانی مکان و تفکیک برند و دسته بندی براحتی این امکان را برای تبلیغ دهنده فراهم می کنند تا بازارهای هدف خود را در فیس بوک به سادگی پیدا کند. صاحبین برندها می توانند مصرف کنندگان را بر اساس موقعیت مکانی، علایق، سابقه جستجو، مشاغل و موارد دیگر هدف قرار دهند.

گزینه های تبلیغات فیس بوک شامل تبلیغات عکس، تبلیغات ویدیویی، تبلیغات استوری، تبلیغات کاراسل (چرخ و فلک)، تبلیغات دایرکتی و موارد دیگر است. از تمامنی این گزینه ها می توان برای معرفی برند، هدایت ترافیک به وب سایت یا صفحه فرود، ارتباط مستقیم با مشتریان در سطح شخصی تر و افزایش نرخ تبدیل استفاده کرد.

هزینه تبلیغات فیسبوک

قیمت تبلیغات فیس بوک بسته به عوامل متعددی از جمله نوع مخاطبی که می خواهید هدف قرار دهید و بودجه ای که تعیین می کنید متفاوت است. شما می توانید تصمیم بگیرید که چقدر برای تبلیغات فیس بوک هزینه کنید، اما به طور کلی، هرچه بودجه تبلیغات بیشتری برای تبلیغات در نظر بگیرید تعرفه تبلیغات شما کمتر می شود و الگوریتم فیس بوک بهترین گزینه ها را برای افزایش عملکرد تبلیغات استفاده می کند.

اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرام ابزاری ایده آل برای برندهایی است که محصولات جذاب تری دارند. محتوای ارگانیک به خودی خود یک راه عالی برای افزایش آگاهی از برند است. تبلیغات اینستاگرام می توانند مستقیماً به وب سایت یا صفحه فرود شما پیوند داده شوند و دسترسی سریع و آسان و تعامل وب سایت را امکان پذیر می کنند. تبلیغات اینستاگرام در بین مشاغل بزرگ و کوچک محبوب هستند و در ایران با استفاده از بلاگرها و درج در صفحات محبوب میان مردم بیشترین بازخورد را دارند.

از آنجایی که استفاده کنندگان اینستاگرام بیشتر افراد 18 تا 34 ساله هستند ، ممکن است نتایج بهتری را با هدف قرار دادن مخاطبان این سنین مشاهده کنید. با تبلیغات اینستاگرام، می‌توانید مخاطبان ایده‌آل خود را با گزینه‌هایی مشابه فیس‌بوک هدف قرار دهید و می‌توانید بر اساس جمعیت‌شناسی، فعالیت‌ها، علایق و موارد دیگر، مخاطبان خود را پیدا کنید. گزینه های تبلیغاتی شامل تبلیغات عکس، تبلیغات ویدیویی، تبلیغات کاراسل (چرخ فلک) و تبلیغات گسترده است. شما همچنین می توانید تبلیغات را در اکسپلور یا فید اصلی اینستاگرام، Storiesو غیره شرکت خود ارسال کنید.

از آنجایی که اینستاگرام متعلق به فیس بوک است، می توانید تبلیغات اینستاگرام و فیس بوک را با مدیریت تبلیغات فیس بوک مدیریت کنید. این به شما امکان می دهد معیارهایی مانند نرخ کلیک و سایر تعاملات تبلیغاتی را در هر دو پلتفرم مشاهده کنید و هزینه های خود را بر اساس بالاترین عملکرد بهینه کنید.

توییتر

توییتر از سال 2006 یک پلتفرم رسانه اجتماعی محبوب بوده است و به همین دلیل، استفاده از تبلیغات توییتر افزایش یافته است. اغلب برای خواندن اخبار و تعامل با تأثیرگذاران استفاده می شود. دو گزینه تبلیغاتی توسط تبلیغات توییتر ارائه می شود :

 • Promote : با استفاده از این گزینه، توییتی را از جدول زمانی خود پیدا می کنید که می خواهید تبلیغ کنید، به توییتر بگویید بازار هدف شما کیست، و توییتر به طور خودکار توییت های شما را برای مخاطبان مشخص شده تبلیغ می کند.

 • تبلیغات توییتر : با استفاده از این تبلیغات مبتنی بر هدف، می توانید کمپین های بازاریابی را به تنهایی بر اساس اهداف تجاری خود راه اندازی کنید.

لینکدین

لینکدین پایگاه کاربران حرفه ای بزرگی دارد و می تواند کاربران را بر اساس سابقه شغلی و شایستگی هایشان هدف قرار دهد. به همین دلیل، تبلیغات لینکدین در درجه اول مخاطبان B2B است. لینکدین به شما این امکان را می دهد که به طور مستقیم و شخصی کاربران را هدف قرار دهید تا آنها را تشویق کنید تا محتوای شما را بخوانند، برای پست های شغلی خود درخواست دهند یا شما را دنبال کنند.

تیک تاک

TikTok یک پلتفرم نسبتاً جدید است که پتانسیل قابل توجهی برای دسترسی به مصرف کنندگان، به ویژه افراد جوان تر دارد. بیشتر تبلیغات TikTok بر تبلیغات محصولی متمرکز است که به صورت ویدیو در صفحه “برای شما” کاربران ظاهر می شود. این تبلیغات ویدیوهای تمام صفحه و نه ثانیه ای هستند که شبیه محتوای ارگانیک TikTok هستند. گزینه‌های «اکنون خرید کنید» در پایین هر ویدیو، کاربران را مستقیماً به وب‌سایت برند می‌برد تا تسویه‌حساب را تکمیل کنند. سایر گزینه‌های تبلیغاتی TikTok عبارتند از Brand Takeovers، جایی که آگهی شما بلافاصله پس از باز کردن برنامه توسط کاربران نمایش داده می‌شود. چالش های هشتگ مارک دار که کاربران را تشویق می کند از هشتگ های شما در ویدیوی خود استفاده کنند. و روندهای ویدیویی مانند فیلترها یا رقص های پرطرفدار.

تبلیغات تیک تاک و استفاده از آن در ایران ممنوع و امکانپذیر نیست.

اسنپ ​​چت

از آنجایی که اسنپ چت در بین نسل هزاره و ژنرال Zers محبوبیت بیشتری دارد، تبلیغات اسنپ چت باید بیشتر سرگرم کننده و غیر معمول باشد. تبلیغات اسنپ چت می تواند به آگاهی از برند کمک کند، ترافیک را به وب سایت شما هدایت کند، تعامل و تولید سرنخ را تشویق کند و فروش کاتالوگ را افزایش دهد. ویژگی Instant Create یک راه آسان برای بالا بردن تبلیغ شما در چند دقیقه است، در حالی که Advanced Create برای تبلیغات عمیق تر در نظر گرفته شده است. اسنپ ​​چت انواع مختلفی از تبلیغات را ارائه می دهد، از جمله:

 • اسنپ ​​تبلیغات اینها تصاویر یا ویدیوهایی هستند که حداکثر سه دقیقه طول می کشد. آنها تمام صفحه هستند و قبل یا بعد از محتوای دیگر ظاهر می شوند.

 • تبلیغات داستانی این تبلیغات به صورت یک کاشی مارک دار در فید Discover کاربر ظاهر می شود.

 • فیلترها اینها همپوشانی های گرافیکی هستند که می توانند روی اسنپ های خود کاربر اعمال شوند. شما می توانید فیلتر خود را ایجاد کنید که مربوط به کسب و کار شما باشد.

 • لنزها لنزها شبیه فیلترها هستند اما از AR برای جلوه های بصری تعاملی تر استفاده می کنند.

نکاتی برای بهینه سازی تبلیغات در شبکه های اجتماعی

هنگامی که تصمیم گرفتید از کدام پلتفرم های اجتماعی استفاده کنید و نوع تبلیغ خود را انتخاب نمودید، نوبت به ایجاد محتوا می رسد. به این نکات توجه نمایید:

 • مخاطب هدف خود را درک کنید

اطمینان حاصل کنید که درک درستی از مخاطبان هدف خود دارید. این تضمین می کند که با استفاده از پیام هایی که با آنها تبادل می شود، مخاطب صحیح را انتخاب کنید. استفاده از ترند کلمات کلیدی و صحبت با مشتریان می تواند تصویر بهتری از خواسته های مخاطبان به شما می دهند.

بدیهی است که یافتن مشتریان جدید مهم است اما مشتریان فعلی خود را نیز در نظر داشته باشید. بازاریابی مجدد برای مشتریان، برند شما راماندگار می کند و ممکن است به خریدهای آینده را تشویق کند.

 • از پست های یونیک یا اختصاصی خودتان استفاده کنید

از پست های قدیمی یا استوری های روزانه در گذشته خود  برای موفقیت تبلیغات آینده استفاده کنید. برخی از پست‌ها بیشتر از بقیه به چشم مصرف‌کنندگان می‌آیند. می‌توانید ردیابی کنید که کدام پست‌ها بیشترین اشتراک‌گذاری، نظر، لایک یا کلیک را دارند و از موفق‌ترین پست‌ها می‌توان برای کمپین‌های تبلیغاتی آینده استفاده کرد. همچنین می‌توانید ایده‌ای درباره اینکه کدام نوع پست‌ها بیشترین موفقیت را دارند – مانند عکس‌ها یا ویدیوها – برای تعیین بهترین قالب محتوا برای تبلیغات خود. پست‌های ارگانیک را با تبلیغات منطبق نگه دارید تا آگاهی از برند ایجاد کنید و به مصرف‌کنندگان کمک کنید بدانند چه محتوایی متعلق به شماست.

 • تبلیغات موبایل پسند ایجاد کنید

اکثر کاربران اکانت های رسانه های اجتماعی خود را در دستگاه های تلفن همراه مشاهده می کنند. تبلیغات خود را برای نمایشگر موبایل (کوچک ) بهینه کنید و اطمینان حاصل کنید که تصاویر در صفحه نمایش های کوچک به راحتی قابل مشاهده هستند.

 • پیگیری پیشرفت تبلیغات

به عملکرد تبلیغات خود توجه کنید. گزارش‌های تجزیه و تحلیل به شما این امکان را می‌دهد که ببینید آیا تبلیغات شما بازخورد داشته است. با در دست داشتن این آمار می توانید متوجه آن شوید که آیا تبلیغ درستی انتخاب کردید؟ همچنین دانستن اینکه آیا تبلیغات شما کار می‌کنند یا نه، می‌تواند به شما در تعیین بودجه تبلیغاتی اضافی کمک کند.