شماره تماس:  02126205700

استیکر تعاملی اینستاگرام، از آپشن های بسیارمهم و با ارزش در پیج محسوب می شوند. این قابلیت مهم اینستاگرام به صاحبان پیج های اینستاگرامی کمک می کند تا با برقراری تعامل بیشتر با مخاطبین، ترافیک بیشتری را نیز ایجاد نمایند. در این مقاله در مورد 5 استیکر تعاملی مهم صحبت خواهیم کرد تا بتوانید ارتباط عمیق تر و با کیفیت تری با مخاطبین فعلی خود برقرار نمایید.

استوری اینستاگرام بخش خیلی مهمی برای حفظ و ماندگاری مخاطبین به حساب می آید، پس استفاده از ویژگی های جذاب آن همچون استیکر ها بسیار کمک کننده می باشند. استیکر تعاملی اینستاگرام جهت افزایش تعامل مخاطبان صفحه می باشد. در ادامه این مطلب به استیکر نظرسنجی یا poll، استیکر پرسش یاquestion، استیکر حدس بزن یاGuess، استیکر ایموجی یا Emoji slider و نهایتا استیکر پیام مستقیم یا DM اشاره کنی و با آنها بیشتر آشنا شویم:

استیکر نظرسنجی

یکی از درگیر کننده ترین استیکرهای تعاملی اینستاگرام استیکر نظرسنجی است که بیشترین تعامل را می تواند با مخاطبین برقرار نماید. این استیکر از آنجایی اهمیت و طرفدار زیادی دارد که کاربران می توانند بسادگی و با زدن یکی از دو گزینه پیشنهادی نظر خود را بدهند.

قطعا در طول روز به دفعات با این نوع استیکر در استوری ها برخورد کرده اید، گاهی برای شما جذاب بوده اند و گاهی نتوانسته اند موجب برقراری ارتباط شما با آن شوند. توجه کنید این روش با مطرح کردن سوالات خوب به شما کمک می کند تا با پرسونای مخاطبین خود بیشتر و بهتر آشنا شوید. بنابراین سعی کنید از این نوع استیکر بهترین استفاده را ببرید.

استیکر تعاملی اینستاگرام1
استیکر تعاملی اینستاگرام، بله یا خیر

استیکر پرسش

از دیگر استیکرهای تعاملی اینستاگرام استیکر پرسش می باشد. این استیکر به این شکل کار می کند که صاحب پیج سوالی را مطرح و از فالوورهای خود می خواهد در باکس خالی زیر آن پاسخ خود را بدهند. آنها می توانند علاوه بر دیدن جواب ها آنها را در استوری خود بازنشر نمایند. خب این نوع استیکر بسیار تعامل برانگیز می باشد و اگر در زمان مناسب و با انتخاب موضوع و سوال مناسب ایجاد شود طبیعتا می تواند بیشترین تعامل را با کاربر ایجاد کند.

اما نکته دیگر که اهمیت دارد این است که شما پس از گرفتن پاسخ کاربران می توانید آن را در استوری خود بازنشر و مجددا پاسخ کاربرانتان را در استوری بدهید. بعضی اوقات پیش می آید که همین پاسخ های شما باعث می شود مجددا دیالوگ هایی ایجاد شود.

می توانید در این زمان از استیکرهای تعاملی اینستاگرام بیشتر استفاده کنید، استیکرهایی چون نظرسنجی و پرسش مجددا در این اسلاید ها کاربرد خواهند داشت.

استیکر تعاملی اینستاگرام3
استیکر تعاملی اینستاگرام، کوئسشن باکس

استیکر حدس بزن

زمانیکه اینستاگرام به وجود آمد، هدفش برقراری ارتباط بیشتر بین دوستان بود و هدف دیگر آن سرگرم شدن افراد در چنین محیط آنلاینی بود. پس همیشه به این موضوع فکر کنید که چگونه مخاطبین و همراهانتان رو بیشتر از همیشه سرگرم کنید. یکی از این راهکارها برای افزایش سرگرمی استفاده از استیکر حدس بزن است.

دقیقا استیکر حدس بزن که در آن سوالی مطرح می کنید و سپس چند گزینه غلط و یک گزینه صحیح در اختیار مخاطب قرار می دهید یک راه جذاب برای سرگرمی مخاطب و همچنین یادگیری بیشتر آنها است. به جرات می توان گفت شخصی وجود ندارد که به تعامل به این نوع پرسش ها دست نزند. همه دوست دارند شانس خودشان را امتحان کند. پس استفاده از این استیکر طبیعتا کمک میکند تا شما بتوانید با مخاطب تعامل بهتری برقرار نمایید.

استیکر تعاملی اینستاگرام4
استیکر تعاملی اینستاگرام، کوییز

استیکر ایموجی اسلایدر

همانطور که درباره الگوریتم اینستاگرام می دانید، هر چقدر موفق به افزایش نرخ تعامل که شامل لایک و ویدو و سیو و شیر و کامنت و دایرکت شوید می توانید شانس دیدن شدن محتوایتان توسط افراد جدید و در نتیجه احتمال افزایش فالوور بصورت اورگانیک را بیشتر کنید. استفاده از استیکر ایموجی اسلایدر که می تواند با چاشنی خلاقیت کمی جذاب تر شود و یکی از گزینه های رد نشدنی در استوری اینستاگرام هست.

بطور مثال شما می توانید از عدد 0 تا 100 را در زیر آن بنویسید مثلا 0، 50 و 100 و بپرسید از عملکرد پیج راضی هستید یا خیر. با تغییر دسته استیکر کاربر پاسخ شما را خواهد داد. اگر کمی در مورد استیکر ایموجی که یکی از استیکرهای تعاملی اینستاگرام است بیشتر فکر کنید قطعا روش های خلاقانه و جذاب تری برای استفاده از آن پیدا خواهید کرد تا مخاطبین شما را بیشتر سرگرم نماید.

استیکر تعاملی اینستاگرام5
استیکر تعاملی اینستاگرام در افزایش بازدهی استوری، ایموجی اسلایدر

استیکر پیام مستقیم

در نهایت استیکر پیام مستقیم استیکری است که به کاربران کمک می کند که با زدن آن مستقیم به شما دایرکت بلند بدهند. منظور از پیام بلند این هست که بیش از تعداد کاراکتر رایج در استوری که بصورت پیام خواهد بود در اختیار شما قرار خواهد داشت تا با صاحب پیج ارتباط برقرار نماید.

استیکرهای تعاملی اینستاگرام بسیار نقش مهمی در برقراری ارتباط در استوری دارند پس می توانید از این استیکر هم با توجه به نیاز خود و مخاطبین استفاده کنید تا کار مخاطب برای پیام دادن به شما راحت شود. در فضای آنلاین بخصوص شبکه های اجتماعی که باعث تنبلی افراد شده بایستی به گونه ای عمل کنید که مخاطبین شما کوتاه ترین مسیر را برای رسیدن به خواسته هایشان طی کنند.

استیکر تعاملی اینستاگرام6
استیکر تعاملی اینستاگرام، لینک گذاشتن،پیام دایرکت

جمع بندی

با توجه به اهمیت استوری اینستاگرام و ویژگی های جذاب آن که باعث حفظ و نگهداری مخاطبین و برقراری ارتباط عمیق تر با آنان می شود، استیکر های تعاملی اینستاگرام به ما کمک خواهند کرد تا این تعامل و ارتباط و همچنین آشنایی بیشتر با مخاطب براحتی بدست بیاید.

توجه کنید شما بصورت روزانه نهایتا بتوانید یک الی دو پست منتشر کنید و گاها حتی کمتر اما استوری ها بخشی از اینستاگرام هستند که به شما اجازه می دهند زمان بیشتری را با کاربران سپری کنید و اجازه می دهند بهتر آنها را بشناسید و آنها بهتر شما را بشناسند.

پس حتما در برنامه های استراتژیک خود در اینستاگرام از استوری ها، بصورت منظم و مرتب استفاده کنید و با محتوایی جذاب و مخاطب پسند و همچنین استفاده درست از استیکرها، بخصوص استیکرهای تعاملی، موجب افزایش نرخ تعامل با کاربر شوید. نهایتا این افزایش نرخ باعث افزایش بازدید و ترافیک و در موثر ترین قسمت آن باعث افزایش

0 0 رای ها
رتبه بندی مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x