شماره تماس:  02126205700

داشتن پایگاه مشتری عالی است. اما اگر واقعاً می خواهید روابط قوی ایجاد کنید که مشتریان را به حامیان وفادار تبدیل کند. باید با ایجاد یک انجمن آنلاین قدمی فراتر بردارید. یک محصول فقط یک محصول است که به راحتی می توان آن را با هر تعداد رقیب جایگزین کرد، اما ترک یک جامعه بسیار دشوارتر است. ایجاد یک انجمن آنلاین می تواند کاری دلهره آور به نظر برسد. در حالی که از قبل به اندازه کافی سخت است که به طور منظم در فیس بوک مشارکت داشته باشید. اما گام های خاصی وجود دارد که می توانید برای ایجاد یک جامعه درگیر و مشتاق بردارید که به شما کمک می کند تجارت خود را به جلو ببرید.

در این مقاله، ما شما را از طریق چهار نکته موثر راهنمایی می کنیم که به شما در ایجاد سریع یک انجمن آنلاین کمک می کند:

انجمن آنلاین
نکاتی برای ایجاد یک انجمن آنلاین

اما ابتدا اجازه دهید به این موضوع بپردازیم که چرا انجام این کار اصلاً اهمیت دارد.

آنچه که یک انجمن آنلاین باید انجام دهد

ارزش یک جامعه آنلاین را می توان در تفاوت بین یک سالن تناسب اندام که در آن اعضای کلاس متصل و با هم تعامل دارند و سالن ورزشی استاندارد شما پر از تردمیل، وزنه و ماشین آلات مثال زد. اولی شما را با دیگران، از جمله مربیان و سایر اعضا، همراه با ارائه خدمات باکیفیت که احساس شخصی تر می کند، مرتبط می کند. حتی اگر ماهانه 120 دلار اضافی برای آن بپردازید، ترک آن بسیار دشوارتر می شود.

انجمن آنلاین
ایجاد یک انجمن آنلاین

یک جامعه آنلاین باید کمک کند تا افراد را به سمت شما بیاورد و به عنوان راهی برای شما عمل کند تا ارزشی برای آنها حتی خارج از محصولات و خدمات معمولی خود ارائه دهید. در حالت ایده آل، باید گفتگویی وجود داشته باشد که مربوط به صنعت شما باشد، اما لزوما حول محور محصولات شما نباشد. این به افراد انگیزه می دهد تا به بازگشتی ادامه دهند که احساس اعتبار بیشتری نسبت به برند داشته باشند، و نه تنها با شما تعامل خواهند داشت، بلکه احتمالاً با سایر اعضا نیز تعامل خواهند داشت.

این جوامع وفاداری و حمایت را ایجاد خواهند کرد و اعضا به دوستان و همسالان خود همه چیزهای عالی را در مورد آن خواهند گفت. این می تواند مشتریان جدیدی به ارمغان بیاورد و روابطی را که در حال حاضر دارید تقویت کند.

چگونه یک انجمن آنلاین برای هر کسب و کاری ایجاد کنیم

مانند بسیاری از چیزهای عالی، ایجاد یک جامعه قوی و اختصاصی آنلاین به زمان نیاز دارد. این چیزی نیست که فقط یک شبه اتفاق بیفتد، اما می توانید از استراتژی های زیر برای توسعه و پرورش این جوامع در طول زمان استفاده کنید.

  1.  محتوای اعضا را در سایت خود به اشتراک بگذارید

به اشتراک گذاری محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) در وب سایت شما – نه فقط در رسانه های اجتماعی – یکی از ساده ترین و موثرترین مکان ها برای شروع زمانی است که می خواهید یک انجمن آنلاین ایجاد کنید. این نشان می دهد که شما برای مشتریان خود ارزش قائل هستید. همچنین به عنوان یک مدرک اجتماعی متقاعدکننده عمل می کند که می تواند سایر کاربران را به سمت خود بکشاند.

ابزار های جمع آوری محتوا کاربران

می توانید از ابزارهایی مانند Pixlee برای جاسازی ویجت های نمایش UGC در سایت خود استفاده کنید. که به شما کمک می کند فیلم ها، تصاویر و متن هایی را که مشتریان درباره برند شما در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارند، مدیریت و نمایش دهید.

Sephora این استراتژی را یک گام فراتر برداشته است و مردم را تشویق می کند تا تصاویر و ویدیوهای خود را که در حال پوشیدن یا استفاده از محصولات خود مستقیماً در سایت بارگذاری می کنند. سپس این تصاویر در صفحات محصول نمایش داده می شوند و خریداران بالقوه می توانند «مطابقات زیبایی» را جستجو کنند تا نشان دهند که رژ لب قرمز در رنگ پوست دقیقاً چگونه به نظر می رسد. این به ایجاد یک جامعه قوی کمک می کند که ارزش باورنکردنی را در قالب توصیفات ویدیویی برای مخاطبان شما فراهم می کند .

انجمن آنلاین
محتوای اعضا را به اشتراک بگذارید

سایت های آموزشی یا آموزشی مانند Magic Stream می توانند کاربران را تشویق کنند تا محتوای خود را پس از یادگیری یک ترفند جدید به اشتراک بگذارند، یا ویدیویی را به اشتراک بگذارند که نشان می دهد کجا گیر کرده اند و از آنها راهنمایی می خواهند. هر دو گزینه برای اثبات اجتماعی و فرصت های جامعه سازی ارزشمند هستند. این استراتژی نه تنها به مشتریان نشان می دهد که شما در نظر آنها سرمایه گذاری کرده اید و از مشارکت آنها سپاسگزار هستید. بلکه به شما این مزیت را می دهد که به مشتریان خود اجازه دهید فروش شما را برای شما انجام دهند. اگر مردم در اولین باری که جامعه شما را می بینند، زنده و پر رونق به نظر برسد، احتمال بیشتری وجود دارد که بخواهند به آن بپیوندند.

  1.  انجمن هایی برای بحث ایجاد کنید

انجمن های گفتگو به دو دلیل اصلی برای ایجاد جامعه آنلاین ضروری هستند. آنها مکانی را برای ارائه ارزش به شما می دهند و بحث ایجاد می کنند. در حالت ایده آل، انجمن های شما ترکیبی از تازه کارها و متخصصان صنعت را جذب خواهند کرد. در واقع برای بحث و گفتگو مفید است که می تواند گروه را فعال و برای همه افراد درگیر با ارزش نگه دارد. به زودی، اعضا ممکن است به زودی یکدیگر را بشناسند و نه تنها با شما، بلکه بین یکدیگر نیز روابط برقرار کنند.

این انجمن ها می توانند اشکال مختلفی داشته باشند. به عنوان مثال، آمازون یک انجمن عضو آنلاین دارد که با خوشحالی به سؤالات سایر کاربران پاسخ می دهد. در حالی که اغلب می بینید که یک نماینده رسمی در حال بررسی است. اما این پاسخ های بقیه افراد جامعه هستند که بیشترین ارزش و اعتماد را دارند.

شبکه های اجتماعی برای ایجاد انجمن

سایت های دیگر سعی می کنند در بخش نظرات وبلاگ خود گفتگو ایجاد کنند. بهترین راه برای انجام این کار این است که به Disqus  و Facebook اجازه دهید در مورد هر ویدیوی جداگانه ای که در وب سایت ویدیوی خود به اشتراک می گذارید نظر بدهند ، یک بخش نظرات درست مانند آنچه در YouTube می بینید ایجاد کنید. این به سایر کاربران اجازه می دهد تا سؤالات و پاسخ ها را بپرسند و روابط خود را ایجاد کنند.

انجمن آنلاین
از گروه های فیس بوک استفاده کنید
انجمن در فیسبوک

گروه های فیس بوک نیز گزینه ای هستند اگر می خواهید بدون صرف زمان یا هزینه، انجمن هایی را برای بحث ایجاد کنید تا آنها را در سایت واقعی خود راه اندازی کنید و آنها را کمی عمومی تر کنید.

گروه های فیس بوک ابزاری عالی هستند که کسب وکارهای بیشتری باید از آن برای تقویت جوامع آنلاین خود استفاده کنند. بسیاری از کسب وکارها گروه هایی با سبک پشتیبانی ایجاد کرده اند تا اطلاعات و دانش خود را با مشتریان خود یا افراد جامعه به اشتراک بگذارند. اگر یک گروه فیس بوک با هدف رشد یک جامعه آنلاین برای کسب و کار خود ایجاد می کنید، باید با گروه ها مانند بخشی از یک اشتراک پولی رفتار کنید. به آن به عنوان بخش جدیدی از مسئولیت شغلی روزانه خود فکر کنید، هم برای مدیریت گروه و هم برای پاسخ به سؤالات. گروه های فعال بیشترین سود را برای ایجاد جامعه دارند و همچنین بیشترین زمان را می گیرند.

گروه Ellusionist’s Magic Stream یک نمونه عالی است. آنها یک اشتراک ویدیویی ماهانه ارائه می دهند. به مردم ترفندهای جادویی جدید آموزش می دهد و گروه عمومی آنها به روز رسانی های جدید و سایر اخبار مرتبط را به اشتراک می گذارد. اعضا راه های مورد علاقه خود را برای یادگیری ترفندهای جدید یا راه های جدید برای ایجاد یک جامعه ارزشمند به اشتراک می گذارند.

شایان ذکر است که شما می توانید از راه اندازی این گروه ها بهره های مالی ببرید. بنابراین تمام این کارها را از روی صلاح قلب خود انجام نخواهید داد. در حالی که نمی توانید مردم را مجبور به پرداخت هزینه ورود به گروه کنید. می توانید ورود گروهی را بخشی از یک بسته بزرگتر و در نتیجه انگیزه ای برای خرید قرار دهید.

 

  1.  بحث زنده را در رسانه های اجتماعی هدایت کنید

شما نباید اجازه دهید که جامعه آنلاین شما فقط در یک مکان آنلاین  بنشیند. در عوض، باید از چندین پلتفرم برای ایجاد بحث و ایجاد آگاهی از برند با اعضای جدید استفاده کنید. رسانه های اجتماعی یک کانال عالی برای آن است.

نتفلیکس با استفاده از هشتگ #DVDchats چت های ماهانه توییتر را میزبانی می کند. جایی که از همه دعوت می شود تا فیلم هایی در ژانر خاصی را بررسی کنند. اعضای تماشاگر فیلم های مورد علاقه شان را به اشتراک می گذارند یا می توانند پیشنهاد بپرسند. میزبان های چت می توانند فیلم هایی را که در حال حاضر در طرح دی وی دی نتفلیکس ارائه می شوند، توصیه کنند و اشتراک را ترویج کنند. بسیاری از شرکت کنندگان در چت به طور منظم در چت ظاهر می شوند و حتی خارج از آن به طور منظم با نام تجاری درگیر می شوند.

انجمن آنلاین
بحث اجتماعی زنده در رسانه های اجتماعی

انجام پرسش و پاسخ در فیس بوک و اینستاگرام به صورت زنده – با یا بدون کارشناسان صنعت – گزینه عالی دیگری است. هم از قبل و هم به صورت زنده از کاربران بپرسید که چه سوالاتی در مورد کسب و کار شما دارند و در یک پخش زنده به آنها پاسخ دهید. اگر نمی خواهید پخش مستقیم داشته باشید، می توانید بر اساس سؤالاتی که کاربرانتان پرسیده اند، ویدیوهای کوتاه ایجاد کنید.

 

  1.  اجازه دهید جامعه بر کسب و کار شما تأثیر بگذارد

اعضای انجمن شما می توانند بینش زیادی در مورد اینکه چگونه کسب و کار شما را درک می کنند. حتی راه های بالقوه ای که می توانید آنها را بهبود ببخشید یا راه حل های جدیدی ارائه دهید به شما ارائه دهند. در نتیجه، یکی از بهترین راه ها برای ایجاد کسب وکار و جامعه آنلاین شما به طور همزمان این است که به جامعه اجازه دهید به شما در تصمیم گیری کمک کند.

می توانید سؤالات خاصی از اعضای خود بپرسید. مانند “چه ویژگی های جدیدی را بیشتر می خواهید ببینید” یا “یک کاری که دوست داشتید ما به گونه ای متفاوت انجام می دادیم چیست؟” این یک راه عالی برای سنجش این است که چگونه می توانید مشتریان خود را از همان افرادی که می خواهید راضی کنید، خوشحال تر کنید. از آنجایی که این اعضا درگیرترین و پرشورترین مشتریان شما هستند. پاسخ های خوب و صادقانه ای از آنها دریافت خواهید کرد، و وقتی بازخورد را جدی بگیرید، برای همه یک برد-برد خواهد بود.

حتی اگر ایده های جدید یا بازخورد مستقیم نمی خواهید. بحث های گروهی را تماشا کنید و ببینید که درد افراد چیست و به دنبال چه هستند. این می تواند بینش ارزشمندی به شما بدهد، بنابراین مطمئن شوید که به دقت گوش می دهید.

نتیجه

ایجاد یک جامعه قوی و مشتاق آنلاین می تواند حتی به کسب وکارهای تجارت الکترونیک کمک کند تا این واقعیت را جبران کنند که ممکن است. به طور منظم آن تعامل رو در رو با مشتریان خود نداشته باشند. این امر حمایت و وفاداری را افزایش می دهد و به حفظ مشتریان شما برای مدت طولانی تری کمک می کند. در عین حال مشتریان جدید را جذب می کند. ایجاد جامعه یک تلاش طولانی مدت و زمان بر است، اما اگر سرمایه گذاری کنید چندین برابر نتیجه خواهد داد.

 

0 0 رای ها
رتبه بندی مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x