شماره تماس:  02126205700

لینکدین، بزرگترین و بهترین سوشیال مدیا متخصصین و کسب و کارها در دنیاست که علاوه بر اینکه با استفاده بازاریابی در لینکدین می توانید کسب وکار خود را گسترش دهید، بلکه امکان تیم سازی، کاریابی، معرفی مشاغل، پیدا کردن نیروهای متخصص و تبلیغات در آن وجود دارد. لینکدین شبکه ی اجتماعی است که مخصوص کسب و کار های جهت معرفی و ایجاد رابطه سودمند طراحی شده است. این شبکه اجتماعی در حال حاضر بیش از ۶۰۰ میلیون کاربر فعال دارد که ظرفیت و پتانسیل بالای آن را نشان می دهد.

از مهم ترین ویژگی های لینکدین این است که بسیاری از اکانت های ساخته شده در این شبکه اجتماعی واقعی هستند و می توانید به پروفایل واقعی افراد و برندها دسترسی داشته باشید. بنابراین می توانید به صورت مستقیم با مدیران و متخصصانی در ارتباط باشید که شاید برای ملاقات آنها در طول سال باید روزهای زیادی را منتظر بمانید. در این مقاله سعی داریم نکات کلیدی در مورد بازاریابی در لینکدین به شما معرفی کنیم.

نکته 1: محتوای قابل اجرا ارسال کنید

پس از راه اندازی لینکدین، زمان شروع به اشتراک گذاری محتوا است. بازاریابی محتوا در هر پلتفرمی کاملاً حیاتی است و لینکدین نیز از این قاعده مستثنی نیست. با توجه به اینکه بیش از دو سوم کاربران لینکدین خود را «معتادین به اخبار» می دانند، به سختی می توانید مخاطبی را پیدا کنید که به همان اندازه آماده و مایل به مصرف محتوای شما باشد. شما باید لینکدین را در عادات پست روزانه خود بگنجانید. پست های متعدد و گسترده هر روز به شما کمک می کند تا به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید.

بازاریابی در لینکدین
پست در لینکدین

می توانید یک مقاله بنویسید، یک تصویر را به اشتراک بگذارید یا حتی یک ویدیو آپلود کنید. سپس می توانید یک عنوان جذاب ایجاد کنید، یک تصویر چشم نواز آپلود کنید و دانش خود را در مورد یک موضوع به اشتراک بگذارید. همچنین می توانید به اشتراک گذاری مطالب مختصری را با پیوند به یک پست کامل وبلاگ ایجاد کنید. به این ترتیب، زمانی که شخصی محتوای شما را می خواند و درگیر می شود، روی آن کلیک می کند تا حتی بیشتر از توصیه های مفید شما را بیابد .

بازاریابی در لینکدین
تولید محتوا در لینکدین

یا می توانید چیزی الهام بخش مانند تصویر و نقل قول به اشتراک بگذارید تا به شما در ارتباط با شبکه تان کمک کند. بیش از سه میلیون مقاله طولانی در لینکدین نوشته شده است. همچنین با بیش از 100000 مقاله منتشر شده در لینکدین هر هفته روبرو خواهید شد. شما باید محتوایی بسازید که از بقیه متمایز باشد و نیازهای مخاطبانتان را برآورده کند. آخرین چیزی که باید در نظر داشته باشید این است که بینندگان شما باید قبل از تبدیل کلیک کنند. بنابراین باید به یاد داشته باشید که کلمات عملی را پیاده سازی کنید و در محتوای خود حس کنجکاوی ایجاد کنید.

به عنوان مثال این پست را در نظر بگیرید:

بازاریابی در لینکدین
کنجکاوی و عمل

نکته 2 : از قابلیت Matched Audiences استفاده کنید

ممکن است اخبار را از دست داده باشید، اما تبلیغات لینکدین دیگر بد نیست. آنها اکنون بخشی از ابزاری هستند که می توانید از آنها برای قرار دادن تجارت خود در مقابل مخاطبان بسیار منتخب و بسیار سودآور استفاده کنید. شما می توانید محتوای حمایت شده، تبلیغات متنی معمولی، یا حتی ارسال پیام های هدفمند با InMail حمایت شده ایجاد کنید.

بازاریابی در لینکدین
تبلیغات لینکدین

مهمتر از آن، می توانید از ابزار مخاطبان همسان لینکدین  برای هدف گیری مجدد بازدید کنند گانی که از قبل در قیف فروش شما هستند، استفاده کنید. Matched Audiences افزوده اخیر مایکروسافت است که به بهینه سازی لینکدین به عنوان یک پلتفرم تبلیغاتی کمک می کند. این به شما امکان می دهد بازدید کنندگان وب سایت را مجدداً هدف گیری کنید، حساب های موجود خود را آپلود کنید یا حتی مخاطبین ایمیل را برای هدف قرار دادن با تبلیغات LinkedIn اضافه کنید. من حتی نمی توانم توصیف کنم که این ابزار چقدر برای هدف گیری مجدد خوب است. از آنجا که 98٪ از بازدید کنندگان وب سایت خود را احتمالا نه رفتن به تبدیل در اولین بازدید خود.

با هدف گذاری مجدد که قبلاً به عنوان یک روش مفید برای دستیابی به آن 98٪ شناخته شده است، Matched Audiences ابزاری تخصصی تر از ابزارهایی است که قبلاً دیده ایم. چگونه است؟ از آنجایی که مخاطبان لینکدین همه حرفه ای هستند، به این معنی که مخاطبان شما  احتمال خرید بیشتری دارند. هنگامی که آن را راه اندازی کردید، می توانید شروع به ارسال نمایش ها به شبکه از قبل موجود خود کنید. هزینه هر کلیک و تبدیل شما را بهینه می کند. شما دقیقا می دانید که برای چه کسی تبلیغ می کنید، که آن را به ابزاری موثر برای بازاریابی مبتنی بر حساب تبدیل می کند.

نکته 3 : جستجو برای افراد

گاهی اوقات، تنها چیزی که نیاز دارید، یک ارتباط با یک شرکت برای ایجاد نفوذی است که منجر به فروش می شود. لینکدین از این واقعیت بسیار آگاه است و به همین دلیل است که به شما امکان می دهد افراد را با دقت لیزری جستجو کنید. به سادگی روی نوار جستجو کلیک کنید و منوی کشویی سمت چپ را به عنوان People انتخاب کنید. از آنجا، می توانید نتایج خود را بر اساس مکان، ارتباطات متقابل و حتی شرکتی که در حال حاضر در آن کار می کنند، افزایش دهید.

بازاریابی در لینکدین
جستجوی لینکدین

هنگامی که شخص مورد نظر خود را پیدا کردید، می توانید از ویژگی پولی InMail برای معرفی خود استفاده کنید. اگر نتایج خاص تری می خواهید، می توانید با انتخاب تب All Filters از ویژگی های جستجوی پیشرفته تر استفاده کنید. به این ترتیب، با نتایج محدودتر، سفارشی سازی بسیار بیشتری در جستجوی شما وجود دارد.

بازاریابی در لینکدین
قابلیت همه مردم

همانطور که در این مثال می بینید، اگر من بخواهم یک شغل آزاد و حرفه ای دو زبانه در ایالات متحده پیدا کنم که تجربه قبلی به عنوان نویسنده برای یک شرکت فناوری بزرگ داشته باشد، می توانم آن شخص را پیدا کنم. ایده اینجا این است که به سادگی افرادی را در یک سازمان یا زمینه حرفه ای پیدا کنید که بتوانید با آنها ارتباط برقرار کنید.

بازاریابی در لینکدین
قابلیت همه مردم

نکته 4: گروه های اهرمی

راه دیگری که می توانید در لینکدین ارتباط برقرار کنید، جستجوی گروه هایی در جایگاه خود است. گروه های لینکدین  راهی هستند که می توانید با متخصصان همفکر در صنعت خود ارتباط برقرار کرده و با آنها تعامل داشته باشید. این مکانی است که می توانید به آنجا بروید و با افرادی که بیشتر از همه از آن قدردانی می کنند، در مورد آنچه در دنیای شما اتفاق می افتد گفتگو کنید. این گروه ها راه درازی را طی کرده اند تا در نتایج جستجوی لینکدین به هم ریخته باشند.

بازاریابی در لینکدین
گروه های لینکدین

 این یک نگاه سریع به میزان فعال بودن گروه شما است. سپس می توانید ببینید کدام مکالمه در گروه های شما فعال تر بوده اند و به آن ها بپیوندید. همچنین می توانید گروه های جدیدی را در صنعت خود کشف کنید و درخواست کنید به آنها بپیوندید.

بازاریابی در لینکدین
گروه ها را کشف کنید

هنگامی که در یک گروه قرار می گیرید، می توانید با متخصصان خاصی در آن حلقه گفتگو کنید. شما می توانید ایده ها، بینش ها را به اشتراک بگذارید، یا از سایر افراد در صنعت خود سؤال بپرسید. به آسانی صحبت کردن در مورد یک پروژه بزرگ با یک دوست در هنگام ناهار است.

نکته 5: گروه های خود را راه اندازی کنید

یکی دیگر از راه های جالب برای تولید لید در لینکدین، ایجاد گروه است. اگر نمی توانید انجمنی را پیدا کنید که برای صنعت شما باشد، یا اگر می خواهید یک پنجره تنظیم شده برای مخاطبان خود فراهم کنید تا درباره کاری که انجام می دهید ارتباط برقرار کنند، این گزینه خوبی برای شماست. مالکیت گروهی به شما کمک می کند به عنوان یک رهبر در صنعت خود برجسته شوید. به شما یک نبض ثابت می دهد که دیگران در مورد نوآوری های شما چه فکر می کنند.

برای شروع، باید روی دکمه «ایجاد گروه» در تب My Groups کلیک کنید.

بازاریابی در لینکدین
ایجاد گروه

 سپس به صفحه نسبتاً ساده ای هدایت می شوید که از شما می خواهد عنوان، لوگو و توضیحات را برای انجمن جدید خود وارد کنید.

بازاریابی در لینکدین
گروه جدید 1

 دقیقاً مانند صفحه شرکت شما، شما می خواهید مطمئن شوید که توضیحات شما مختصر، دقیق و به اندازه کافی جالب است که علاقه ایجاد کند. همچنین باید قوانینی را برای گروه خود تنظیم کنید.

بازاریابی در لینکدین
گروه جدید 2

 شما باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید گروه شما به عنوان یک گروه استاندارد تنظیم شود که در نتایج جستجو قابل مشاهده باشد. اگر می خواهید کمی انحصاری تر باشید، می توانید گروه خود را از لیست خارج کنید و یک انجمن فقط دعوت داشته باشید. گاهی اوقات کمی انحصار می تواند برای افزودن آن ذره قدرت اضافی به صدای شما خوب باشد.

 نکته کلیدی در تمام تصمیمات شما این است که خود را به عنوان یک مرجع قرار دهید.

نکته 6: از InMail استفاده کنید

InMail  بخشی جدایی ناپذیر از یک استراتژی موثر لینکدین است.  InMailتنها یک نقطه ضعف دارد، اما در این مورد یک نقطه ضعف است.  Inmailیک ویژگی پولی است. اما چیزی که به شما امکان می دهد انجام دهید بیش از 79 دلار در ماه ارزش دارد. با فعال شدنInMail ، می توانید مستقیماً با هر کسی در لینکدین تماس بگیرید. این بدان معناست که افرادی که پیدا کرده اید و روابطی که در گروه ها ایجاد کرده اید می توانند در قالب شخصی تر مورد استفاده قرار گیرند.

و همچنین فوق العاده موثر است. نرخ پاسخ InMail 3 برابر ایمیل سنتی است . تصور کنید اگر ناگهان میزان پاسخگویی شما سه برابر شود چقدر شلوغ تر می شوید. حتی دارای تجزیه و تحلیل داخلی است تا به شما در تنظیم دقیق پیام های خود کمک کند. این یک راه قدرتمند برای دسترسی به افراد بالقوه و تأثیرگذاران در مخاطبان شما است. شما قادر خواهید بود با افرادی در سراسر جهان ارتباط برقرار کنید که در غیر این صورت هرگز از آنها استفاده نمی کردید.

نکته 7 : وبلاگ بازاریابی لینکدین را دنبال کنید

قبلاً اشاره کردم که لینکدین در حال حاضر نیم میلیارد کاربر دارد. اما اگر در طول عمر پلت فرم شک دارید، توصیه هایی برای شما دارم. لینکدین ثابت کرده است که هنوز تمام نشده است. آنها می خواهند به حداکثر 3 میلیارد کاربر برسند. در حالی که ممکن است مدتی طول بکشد، آنها در حال ایجاد منابع برای انجام آن در سایت خود هستند.

بازاریابی در لینکدین
وبلاگ لینکدین

این مجموعه ای سفارشی از مقالات است که به طور خاص برای کمک به شما در بهبود بازاریابی لینکدین طراحی شده است. می توانید برای مشاوره در مورد نحوه استفاده از جعبه ابزار موجود لینکدین به آنجا بروید. همچنین از زمانی که ابزارهای خود را به روز می کنند و ویژگی های جدید را منتشر می کنند، مطلع خواهید شد. فقط با اندکی مطالعه روزانه، می توانید ایده های جدیدی را پیاده سازی کنید که نسل پیشرو شما را تقویت می کند و شما را شبیه یک ستاره راک می کند.

 نکته 8 : از راهکارهای فروش لینکدین پولی استفاده کنید

وقتی 500 میلیون متخصص در سایت خود دارید، طبیعی است که در نهایت یک پایگاه داده جامع ایجاد کنید که اتصال را آسان تر از همیشه می کند. این دقیقاً همان کاری است که لینکدین با پلتفرم راهکارهای فروش خود انجام داده است. Sales Solutions به شما امکان می دهد در یک حرکت بدون درز هدف قرار دهید، تحقیق کنید و با مشتریان جدید درگیر شوید.

وقتی پیش بینی نیازها مهم است، به سختی می توان ابزاری را که بینش هایی مانند این ارائه می دهد، دست کم گرفت. به اندازه کافی انعطاف پذیر است تا بتواند هر تیم فروش بزرگی را نیز در خود جای دهد. در حالی که این سرویس دیگری است که باید برای آن هزینه کنید، لینکدین ادعا  می کند که می توانید 35٪ معاملات بزرگتر داشته باشید و 34٪ فرصت های بیشتری برای پول خود داشته باشید.

بازاریابی در لینکدین
راهکارهای فروش لینکدین

vvr linkedin sales navigator جستجوی پیشرفته را شروع کنید. خود مایکروسافت  با استفاده از راهکارهای فروش، بهره وری فروش خود را تا 38 درصد افزایش داده است .شما برای یک رویکرد بازاریابی مبتنی بر حساب با ابزارهای تحقیقاتی سنگین و سفارشی سازی بسیار بیشتر از پلت فرم بدون پرداخت باز خواهید بود. مشتریان برجسته  یک مطالعه موردی روشنگرانه را به اشتراک گذاشتند که نشان می دهد چگونه شرکت اسپانیایی فناوری اطلاعات ComunyCarse از راه حل های فروش برای تأثیرگذاری عالی استفاده می کند.

با استفاده از این ابزار، آنها شاهد افزایش 20 درصدی نرخ تبدیل لینکدین بودند. آنها همچنین توانستند دو تا سه سرنخ قوی در هفته ایجاد کنند. آنها حتی با افزایش سرمایه خود شاهد افزایش شدید روحیه شرکت بودند. بنابراین به وضوح یک پلت فرم قدرتمند برای کسب امتیاز است. 

نتیجه

فقط به این دلیل که جهان کوچکتر می شود به این معنی نیست که هرگز نخواهید توانست سرنخ ایجاد کنید. درعوض، به کوچک شدن دنیای دیجیتال ما به عنوان یک فرصت فکر کنید. زیرا با لینکدین، دنیای کوچکتر شبیه دنیایی با پتانسیل بیشتر به نظر می رسد. من به شدت توصیه می کنم از LinkedIn به عنوان یک ابزار مکمل تولید سرنخ برای تجلی حضور دیجیتال خود استفاده کنید. با ایجاد یک صفحه شرکت با قدرت بالا و متقاعد کننده که به وب سایت شما پیوند داده شده است، شروع کنید. به یاد داشته باشید که محتوای با کیفیت و کاربردی را چندین بار در روز به اشتراک بگذارید. سپس شروع به استفاده از تبلیغات پولی LinkedIn برای دستیابی به مخاطبان جدید کنید. فراموش نکنید که سرنخ های موجود خود را با مخاطبان همسان هدف گیری مجدد کنید.

افراد و گروه هایی را جستجو کنید که به شما کمک می کنند با متخصصان همفکر ارتباط برقرار کنید. گروه خود را برای کمک به ایجاد رهبری فکری در اطراف برند خود راه اندازی کنید. سپس از InMail برای ارتباط با سرنخ های احتمالی با نرخ پاسخی که حتی بهتر از ایمیل شما است، استفاده کنید. با وبلاگ بازاریابی لینکدین به روز باشید. و در آخر، استفاده از ابزار قدرتمند راه حل های فروش را برای ایجاد یک انتقال یکپارچه بین هدف گذاری، تحقیق و توسعه در نظر بگیرید.

 

0 0 رای ها
رتبه بندی مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x