شماره تماس:  02126205700

پینترست فقط یک سوشیال مدیا نیست. بلکه یک جستجوگر محتوا بصری و ابزار بهره وری است. در این مقاله 9 استراتژی برای بازاریابی در پینترست برای مشاغل با هر اندازه و در هر صنعتی که هستن اشاره شده است. این رویکرد جهانی به بازاریابی یکی از دلایلی است که Pinterest یک ابزار رسانه اجتماعی ارزشمند است.

 1. حساب تجاری در پینترست ایجاد کنید

برای بازاریابی برای مخاطبان هدف خود، باید یک حساب تجاری Pinterest ایجاد کنید. همانطور که گفته شد، این حساب رایگان دسترسی به Pinterest Analytics (که در ادامه جزئیات بیشتری را بررسی خواهیم کرد) و سایر ویژگی های بازاریابی مفید مانند نمایه ای که به وضوح بیان می کند شما یک تجارت هستید، ابزارک های Pinterest و برچسب Pinterest را برای شما فراهم می کند. اگر قبلاً یک حساب پینترست دارید و می خواهید آن را به یک حساب تجاری پینترست تبدیل کنید، می توانید بدون از دست دادن هیچ یک از محتوا یا کار خود این کار را انجام دهید.

توجه: اگر به دنبال بهبود حساب تجاری خود و اجرای تبلیغات در پینترست هستید، می توانید این کار را با ارتقای حساب خود( تنظیم روش پرداخت خود به دلیل رایگان نبودن این بخش از Pinterest ) انجام دهید تا مخاطبان خود را با شدت بیشتری هدف قرار دهید.

 1. دسته بندی مناسب برای محتوای خود را انتخاب کنید.

با انتخاب دسته مناسب برای اشتراک گذاری محتوایتان، پین ها و تابلوهای شما برای کاربرانی که به دنبال کشف محتوای مشابه با کسب وکار شما هستند، قابل جستجوتر می شوند. کاربران می توانند دسته های خاصی را در پینترست جستجو کنند یا به سادگی به بخش «دسته ها» هر نمایه در پلتفرم بروند تا تمام محتوای مرتبط با موضوع مورد جستجو را مشاهده کنند.

بازاریابی در پینترست
دسته بندی pinterest

برخی از محبوب ترین دسته بندی های Pinterest عبارتند از سفر، سلامت و تندرستی و زیبایی.

 1. از تصاویر و ویدیوهای منحصر به فرد برای بازاریابی در پینترست استفاده کنید.

مشابه سایر شبکه های اجتماعی، پینترست حاوی تصاویر و ویدیوهای فراوانی است. نه تنها می خواهید مطمئن شوید که تصاویر و ویدیوهایی را ارسال می کنید که به شما کمک می کند برند خود را تبلیغ کنید و محصولات/خدمات خود را بازاریابی کنید، بلکه می خواهید مطمئن شوید که آنها در برابر سایرین در پلتفرم متمایز هستند. در غیر این صورت، چرا یک کاربر ترجیح می دهد شما را در بین رقبای شما دنبال کند؟

در اینجا چند راه برای اطمینان از به اشتراک گذاری محتوای بصری عالی و منحصر به فرد در Pinterest وجود دارد:
 • از تصاویر مارک دار بدون چهره استفاده کنید – این تصاویر 23 درصد پین بیشتری در پلتفرم نسبت به تصاویر دارای چهره دریافت می کنند. برای تبلیغ محصولات و شرکت خود ویدیوهای مارک دار ایجاد و به اشتراک بگذارید. 75 درصد از کاربران پینترست می گویند که احتمالاً ویدیوهای مارک دار در مورد موضوعات مورد علاقه خود را تماشا می کنند.
 • در صورت داشتن بودجه، برای استفاده از ویژگی ویدیوی تبلیغاتی Pinterest پول پرداخت کنید. تصاویر و ویدیوهایی را به اشتراک بگذارید که محصولات شما را در عمل نشان می دهد تا بینندگان بتوانند راحت تر تصور کنند که از آنها استفاده می کنند. از فضای خالی (یا سفید) بیش از حد در تصاویر خود اجتناب کنید – تصاویر با 30٪ فضای خالی کمتر در پس زمینه بیشتر سنجاق می شوند.
 • ویدیوهایی بین 30 تا 90 ثانیه ایجاد کنید زیرا ثابت شده است که بالاترین عملکرد را دارند.
 • تابلوهای خاصی برای به اشتراک گذاشتن تصاویر مفیدترین تجسم داده ها و اینفوگرافیک های شرکت خود ایجاد کنید، اگر آنها را برای مخاطبان خود دارید تا به عنوان منابعی برای کسب و کار خود استفاده کنند.
 1. از کلمات کلیدی استفاده کنید.

با استفاده از کلمات کلیدی در نمایه، پست ها، پین ها و تابلوهای خود، احتمال بیشتری وجود دارد که به صورت ارگانیک در فیدها و جستجوهای کاربران ظاهر شوید. کلمات کلیدی و عبارات در پینترست مربوط به جایگاه های خاصی است که توسط کاربران جستجو می شود.

برای مثال، اگر چمدان می فروشید، ممکن است از کلمات کلیدی و عباراتی مانند «تعطیلات» یا «رفتن به سفر» در نمایه و پین های خود استفاده کنید. به این ترتیب، هنگامی که کاربر یکی از آن عبارات را جستجو می کند، نمایه و تصاویر چمدان های شما در فیدهای او ظاهر می شود. در اینجا چند مکان وجود دارد که می توانید کلمات کلیدی را در Pinterest وارد کنید تا شانس خود را برای رتبه بندی ارگانیک از طریق جستجو افزایش دهید:

 • بیو و پروفایل
 • پین توضیحات
 • عناوین پست
 • توضیحات تابلو
بازاریابی در پینترست
Image-Alt-Text

برای آن دسته از شما که انتخاب می کنید برای تبلیغات پینترست هزینه پرداخت کنید، همچنین گزینه ای برای استفاده از ابزار هدف گیری کلمات کلیدی پلتفرم وجود دارد تا به شما کمک کند از طریق تبلیغات خود به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید.

 1. به محتوای خود هشتگ اضافه کنید.

هشتگ ها – که کلمات کلیدی و عباراتی هستند که با نماد “#” قبل از آن قرار می گیرند – راه عالی دیگری برای بازاریابی ارگانیک و دستیابی به مخاطبان هدف هستند. هشتگ ها در پینترست به همان شیوه ای عمل می کنند که در اکثر سایت های رسانه های اجتماعی دیگر (مثلاً اینستاگرام) کار می کنند و وقتی از آنها استفاده می شود، محتوای شما را جستجوگرتر می کند.

هشتگ ها در Pinterest برای کمک به کاربران در شناسایی پین ها و تابلوهای مربوط به موضوع خاصی که در حال جستجو هستند استفاده می شود. وقتی کاربران روی هشتگی که روی یک پین اضافه می کنید کلیک می کنند، به صفحه ای وارد می شوند که در آن می توانند تمام محتوای پست شده روی پلتفرم را که با آن هشتگ خاص برچسب گذاری شده اند، مشاهده کنند. شما باید هشتگ ها را به پین ها، تابلوها و محتوای تبلیغاتی خود (در صورت داشتن) اضافه کنید تا بیشترین میزان دید را تضمین کنید.

بازاریابی در پینترست
اضافه کردن هشتک
 1. محتوای خود را در شبکه های اجتماعی دیگر به اشتراک بگذارید.

برای تبلیغ حساب و محتوای Pinterest خود، باید پین ها، تصاویر و ویدیوهای خود را در مناطق دیگر به اشتراک بگذارید تا شانس خود را برای دیده شدن و دنبال کردن افزایش دهید. به عنوان مثال، می توانید حساب پینترست کسب وکار خود را در اینستاگرام، Etsy و یوتیوب ادعا کنید تا دنبال کنندگانتان بتوانند به راحتی درباره پلتفرم های دیگری که در آن هستید و چگونه می توانند محتوای بیشتری را مشاهده کنند، بیاموزند. بعلاوه، ادعای حساب شما دسترسی به تجزیه و تحلیل و داده های همه این پین ها را فراهم می کند تا بتوانید شبکه های دیگری را که مخاطبان شما بیشتر به آن ها علاقه دارند را ببینید.

همچنین می توانید نمایه Pinterest خود را به حساب های فیس بوک و Google خود پیوند دهید تا بتوانید به راحتی دوستان خود را اضافه کرده و پیدا کنید، محتوا را در شبکه ها به اشتراک بگذارید، سرعت ورود خود را در همه حساب ها افزایش دهید و در صورت گم کردن یا فراموش کردن اطلاعات رمز عبور، از نمایه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

بازاریابی در پینترست
محتوای خود را در شبکه های اجتماعی دیگه منتشر کنید
 1. حساب های دیگر را دنبال کنید، درگیر شوید و با آنها تعامل داشته باشید.

هنگامی که سایر کاربران Pinterest و حساب های آنها را دنبال می کنید و با آنها تعامل دارید، می توانید روابط شخصی بین آنها و کسب و کار خود را آغاز کرده و حفظ کنید. این نوع تعامل این پتانسیل را دارد که فالوورهای شما نسبت به برند شما احساس وفاداری داشته باشند که باعث می شود برای الهام گرفتن، ایده ها و خرید محصولات به نمایه شما بازگردند.

در اینجا چهار راه برای ایجاد روابط قوی و پایدار با مخاطبان هدف خود از طریق تاکتیک های بازاریابی خود در Pinterest آورده شده است:
 • حساب های جدید کاربرانی را دنبال کنید یا نشان می دهند که علایق مرتبط با کاری که کسب وکار شما انجام می دهد و محتوایی که پست می کنید دارند (شما می توانید این کار را با جستجوی کلمات کلیدی و هشتگ ها یا بررسی افرادی که مخاطبان فعلی شما را دنبال می کنند انجام دهید).
 • محتوایی را که فالوورها و طرفداران شما به اشتراک می گذارند دوباره پین ​​کنید، لایک کنید و نظر بدهید.
 • به پیام هایی که دنبال کنندگانتان روی محتوایتان می نویسند پاسخ دهید تا تجربه شان را در نمایه تان شخصی سازی کنید و احساس کنند شنیده می شوند.
 • پست های جذابی ایجاد کنید که تخصص شما را در صنعت شما به نمایش بگذارد، به دنبال کنندگان تان بیاموزد که چگونه کاری انجام دهند، یا آنها را درگیر کنید (مثلاً در یک جایزه یا مسابقه).

  بازاریابی در پینترست
  حساب های دیگر را دنبال کنید
 1. از بهترین شیوه های رسانه های اجتماعی استفاده کنید.

هنگام استفاده ازPinterest، مطمئن شوید که همان شیوه های رسانه های اجتماعی را که در سایر شبکه های اجتماعی انجام می دهید، دنبال کنید. نمونه هایی از این موارد عبارتند از به یاد داشتن تعامل و تعامل با فالوورهای خود، پست کردن منظم (و به روز رسانی) حساب خود، و اجتناب از خود تبلیغی آشکار که برای مخاطبان شما فشار و زور به نظر می رسد.

علاوه بر این، می توانید بر روی پنج روش برتر زیر برای افزایش تعامل در Pinterest تمرکز کنید.
 • دنبال کنندگان خود را تشویق کنید تا نام تجاری شما را در محتوای خود به نمایش بگذارند (و شاید پیشنهاد دهید آنها را مجدداً ارسال کنید یا محتوای آنها را مجدداً پین کنید).
 • برای انتخاب دنبال کردن و تعامل با شما و همچنین ایجاد پست هایی که محصولات و برند شما را به نمایش بگذارند، به مخاطبان خود انگیزه ای مانند جایزه بدهید.
 • کدهای تخفیف، کوپن ها و همچنین جزئیات مربوط به آخرین محصولات و به روز رسانی محصولات موجود را به مخاطبان خود ارائه دهید تا آنها را به نمایه خود بازگردانید.
 • اطمینان حاصل کنید که محتوای شما برای اعضای مخاطب مفید و مفید است – همه محتوا باید هدف و یا معنی داشته باشد.

  بازاریابی در پینترست
  افزایش تعامل
 1. نتایج بازاریابی در پینترست را تجزیه و تحلیل کنید.

اگر تمام این تلاش ها را برای بازاریابی در پینترست انجام می دهید، احتمالاً می توان تصور کرد که می خواهید مطمئن شوید کاری که انجام می دهید باعث بهبود تبدیل کسب وکار و آگاهی از برند شما می شود. بنابراین، باید نتایج تلاش های بازاریابی پینترست خود را تجزیه و تحلیل کنید تا ترافیک ارجاع تان، تعداد تعاملات، سرنخ های تولید شده و هر چیز دیگری را که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن هستید، پیگیری کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار از طریق Pinterest Analytics است.

Pinterest Analytics چهار نوع عمده اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد که عبارتند از:
 • معیارهای مربوط به نمایه شما به عنوان یک کل.
 • اطلاعات آماری درباره تعداد افرادی که محتوای شما را ذخیره کرده و دوباره پین ​​می کنند.
 • معیارهای پلت فرم برای درک نحوه تعامل افراد با محتوای شما از طریق دسکتاپ یا تلفن همراه.

داده های مربوط به محبوب ترین پین های شما.

بازاریابی در پینترست
Pinterest Analytics

نتیجه گیری:

پینترست یکی از بهترین رسانه ها برای دیده شدن است با استفاده از استراتژی های گفته شد می توانید بازاریابی در پینترست را شروع کنید و بهترین نتیجه را بگیرید. پس از این شبکه ی اجتماعی غافل نشید و برای رشد کسب و کار خود از آن استفاده کنید.

آیا تابحال از از پینترست برای بازاریابی و معرفی برند و کسب و کار خود استفاده کرده اید؟ با ما در میان بگذارید.

0 0 رای ها
رتبه بندی مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x