شماره تماس:  02126205700

بسیاری از مردم چه در حین رانندگی چه زمانی که از وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو، اتوبوس و تاکسی معمولا در حال تماس دنیای اطراف خود هستند. یکی از المان های خیلی جلب کننده بیلبورد تبلیغاتی هستند. بالاخص بیلبورد هایی که طرح های جالب و جذاب دارند توجه بیشتری به خود جلب می کنند. باید بگویم برخی بیلبوردها می توانند بسیار بسیار سرگرم کننده باشند.

اکنون، بیلبورد تبلیغاتی معمولا جز کمپین های تبلیغاتی محیطی شما نیست. پس چرا در مورد آن می نویسیم؟ بیلبورد تبلیغاتی هنوز هم می تواند راهی قدرتمند برای ایجاد آگاهی از برند و جذب مشتری باشد. به علاوه، اگر شرکت هایی مانند MINI بتوانند عناصر بازاریابی ورودی را در بیلبورد تبلیغاتی خود بگنجانند، شما نیز می توانید!

بیلبورد تبلیغاتی

بیلبورد تبلیغاتی فرآیند استفاده از یک آگهی چاپی در مقیاس بزرگ برای بازاریابی یک شرکت، نام تجاری، محصول، خدمات یا کمپین است. بیلبوردها معمولاً در مناطق پرترافیک، مانند کنار بزرگراه ها و در شهرها قرار می گیرند، بنابراین بیشترین تعداد رانندگان و عابران پیاده آن ها را می بینند. بیلبورد تبلیغاتی برای ایجاد آگاهی از برند و پخش کسب و کار (یا محصول یا کمپین) شما تا حد امکان برای افراد بسیار مؤثر است. از آنجایی که بیلبوردها در چنین مناطق شلوغی هستند، در مقایسه با سایر روش های بازاریابی، بیشترین تعداد بازدید و برداشت را دارند.

هزینه بیلبورد تبلیغاتی

هزینه بیلبورد تبلیغاتی به عوامل زیادی از جمله مکان بیلبورد شما، ترافیک در آن منطقه و تعداد افرادی که تخمین زده می شود تبلیغات شما را ببینند بستگی دارد. هزینه های بیلبورد تبلیغاتی معمولا به صورت ماهانه دریافت می شود. بیلبورد تبلیغاتی به عنوان تبلیغات خارج از خانه (OOH) طبقه بندی می شود، که هر گونه تبلیغاتی است که زمانی که مصرف کنندگان خارج از خانه خود هستند به دست مصرف کنندگان می رسد. به هر فرصت تبلیغاتی OOH (به عنوان مثال بیلبورد تک) یک رتبه OOH داده می شود که در نهایت ارزش آن و هزینه بعدی برای تبلیغ کنندگان را تعیین می کند.

Geopath  یک سازمان غیرانتفاعی است که از فناوری و تحقیقات رسانه ای برای تخمین برداشت های هفتگی هر بیلبورد در کشور و دادن رتبه بندی OOH استفاده می کند. (شرکت های تبلیغاتی OOH [به عنوان مثال شرکت هایی که مالک فضاهای بیلبورد هستند] برای این داده ها به Geopath پرداخت می کنند تا با تبلیغ کنندگان احتمالی به اشتراک بگذارند.) به گفته Geopath، حداکثر 10 عامل تعیین کننده وجود دارد که رتبه OOH و در نتیجه هزینه هر فرصت تبلیغاتی بیلبورد را تشکیل می دهد.

در اینجا سه ​​عامل اصلی وجود دارد:

  • تیراژ تعداد کل افرادی است که هر هفته از کنار بیلبورد عبور می کنند. این اطلاعات توسط مقامات حمل و نقل محلی جمع آوری شده است.
  • جمعیت شناسی به سن، جنسیت، سطح درآمد و سایر ویژگی های ترافیکی که از بیلبورد عبور می کند اشاره دارد. این اطلاعات از نظرسنجی های سفر و مقامات محلی حمل و نقل جمع آوری شده است.
  • Impressions  تعداد افرادی است که بیلبورد را می بینند. این اطلاعات بر اساس گردش بیلبورد، اندازه بیلبورد، میزان نزدیک بودن آن به جاده، دید آن، سرعت عبور ترافیک و موارد دیگر محاسبه می شود.

با این حال، هزینه بیلبورد تبلیغاتی با «اجاره» فضای تبلیغاتی متوقف نمی شود. همچنین باید هزینه طراحی بیلبورد و همچنین چاپ و ساخت آن را در نظر بگیرید. چاپ و ساخت بسته به اندازه و مکان بیلبورد شما می تواند بیش از 10 میلیون هزینه داشته باشد. اگر طراحی بیلبورد خود را برون سپاری می کنید، بسته به اینکه چه آژانس یا طراح انتخاب می کنید و همچنین پیچیدگی طرح مورد نظرتان، انتظار داشته باشید که هزینه آن بین 200 هزار تومان تا 10 میلیون باشد. با این حال، اگر می خواهید خودتان طراحی کنید، نکات طراحی بیلبورد را در بخش بعدی بررسی کنید.

طراحی بیلبورد

اگر می خواهید روی تبلیغاتی سرمایه گذاری کنید که میلیون ها نفر می توانند آن را ببینند، می خواهید کار خودش را انجام دهد. در اینجا چند نکته برای طراحی بیلبورد وجود دارد که مطمئن می شود بیلبورد شما موثر و چشم نواز است.

یک داستان (کوتاه) بگویید.

بیلبوردهای موفق بینندگان را به سفری می برد … حتی اگر آن سفر یک نگاه اجمالی چهار ثانیه ای بر روی فرمان باشد. اکثر طرح های بیلبورد این داستان را با تصاویر و احتمالاً متنی بیان می کنند. در واقع، اکثر رانندگان پس از چند کلمه خواندن را متوقف می کنند. از بیلبورد خود برای انتقال ماهیت یک ایده یا کمپین به جای توصیف آن با متن استفاده کنید.

به این بیلبورد بدون متن سامسونایت نگاهی بیندازید. این داستان حکایت از آن دارد که چمدان سامسونیت مدت زیادی طول می کشد ، حتی بیشتر از یک بیلبورد.

بیلبورد تبلیغاتی
بیلبورد تبلیغاتی سامسونیت

آن را جسورانه و ساده کنید.

رانندگان یا رهگذران فقط چند ثانیه فرصت دارند تا نگاهی اجمالی به بیلبورد تبلیغاتی شما داشته باشند. برای رسیدن به بیشترین تعداد بیننده (و مشتریان بالقوه)، طراحی بیلبورد خود را ساده نگه دارید. به هر حال، برخی از افراد ممکن است با سرعت 70 کیلومتر در ساعت در کنار بیلبورد شما حرکت کنند. از فونت های بزرگ و پررنگ در مقابل رنگ های متضاد پس زمینه استفاده کنید و از فونت های باریک و اسکریپت خودداری کنید.

همچنین رنگ هایی را انتخاب کنید که برای بینندگان برجسته باشد. اگر بیلبورد شما در یک منطقه روستایی است، از رنگ های سبز، آبی و قهوه ای خودداری کنید. این بیلبورد درخشان، جسورانه (و خنده دار) اثر لامار را ببینید.

بیلبورد تبلیغاتی
بیلبورد تبلیغاتی لامار

موقعیت آن را در نظر بگیرید.

بیلبوردهایی که به خوبی طراحی شده اند منعکس کننده موقعیت آنها هستند. آنها از تیم های ورزشی، نام مستعار، تفاوت های ظریف یا جوک های داخلی مربوط به منطقه استفاده می کنند. این می تواند بیلبورد (و نام تجاری) را برای کسانی که آن را می بینند بسیار تأثیرگذارتر کند. این بیلبورد توسط SmileDirectClub در مرکز شهر شیکاگو را بررسی کنید.

بیلبورد تبلیغاتی3
بیلبورد تبلیغاتی شیکاگو smiledirectclub

این بیلبورد تبلیغاتی فیلم جدید گرینچ در شهر نیویورک است.

بیلبورد تبلیغاتی
بیلبورد تبلیغاتی grinch شهر نیویورک

آن را تعاملی کنید.

بسته به مکان بیلبورد خود، ممکن است بتوانید آن را طوری طراحی کنید که با محیط اطراف خود در تعامل باشد. این استراتژی باعث می شود که تبلیغات شما در میان سر و صدا قرار بگیرد و توجه رهگذران را به خود جلب کند (که در بخش بعدی بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد).

به این بیلبورد پاناسونیک که با سیم های اطراف آن تعامل دارد، نگاهی بیندازید.

بیلبورد تبلیغاتی
بیلبورد تبلیغاتی پاناسونیک

حتی اگر بیلبورد شما در شهر نیست، راه هایی برای استفاده از محیط اطراف آن وجود دارد. این بیلبورد توسط Koleston Naturals از خورشید برای “رنگ کردن” موها در تبلیغات استفاده می کرد.

بیلبورد تبلیغاتی
بیلبورد تبلیغاتی koleston

آن را به یاد ماندنی کنید.

تبلیغات OOH باید خلاقانه باشد تا در میان شلوغی و شلوغی یک رفت و آمد معمولی (یا یکنواختی یک سفر جاده ای طولانی) متمایز شود. بیلبورد شما نباید خیلی متفاوت باشد. بیلبورد شما باید داستانی را تعریف کند و یا فراخوانی را به شیوه ای جالب و به یاد ماندنی به اشتراک بگذارد. چه از شوخ طبعی، خشم، همدلی یا زیرکی استفاده کنید، از تاکتیک های بازاریابی احساسی در طراحی بیلبورد خود استفاده کنید تا آن را به یاد ماندنی کنید. به این نمونه از بیلبوردهای خلاقانه و چشم نواز نگاهی بیندازید.

این مثال که توسط گشت ایالت کلرادو ایجاد شده است، به رانندگان در مورد تأثیرات کمربند هشدار می دهد.

بیلبورد تبلیغاتی
بیلبورد تبلیغاتی گشت ایالت کلرادو

این یکی، تبلیغات نوار قوی، توسط Penline Stationery است.

بیلبورد تبلیغاتی
بیلبورد تبلیغاتی لوازم التحریر قلمی

کوکاکولا این یکی را برای تشویق مردم به نوشیدن کوکا طراحی کرد .

بیلبورد تبلیغاتی
بیلبورد تبلیغاتی کوکاکولا

آمار بیلبورد تبلیغاتی

ما به چند بیلبورد خلاقانه شگفت انگیز نگاه کرده ایم و درباره نحوه طراحی یکی از بیلبوردهای خود بحث کرده ایم. با این حال، در این مرحله، ممکن است تعجب کنید: آیا این بیلبوردها واقعاً کار می کنند؟ آیا آنها به اعضای مخاطب هدف شما می رسند؟ بیایید در مورد برخی از آمارهای بیلبورد تبلیغاتی صحبت کنیم که تأثیر بیلبورد تبلیغاتی را ثابت می کند و کمپین بعدی شما را اطلاع رسانی می کند.

  • ایرانی ها به طور متوسط ​​سالانه 17600 دقیقه را در اتومبیل خود می گذرانند. این تقریباً 300 ساعت در سال است.
  • در حال حاضر 342306 بیلبورد در ایران وجود دارد.
  • 6 درصد از هزینه تبلیغات جهانی به تبلیغات OOH اختصاص دارد.
  • 71 درصد از مردم هنگام رانندگی آگاهانه به بیلبوردها نگاه می کنند.
  • بیش از 50 درصد از مردم می گویند که با بیلبوردی که در ماه گذشته دیده اند بسیار درگیر شده اند.
  • تبلیغات محیطی 382 درصد در ایجاد فعالیت آنلاین مؤثرتر از تبلیغات تلویزیونی است.
  • تبلیغات OOH، زمانی که با بهینه سازی موتور جستجو (SEO) همراه شود، اثربخشی آن را تا 40 درصد افزایش می دهد.

نتیجه گیری: بازاریابی که هرگز نمی دانستید به آن نیاز دارید

بیلبورد تبلیغاتی ممکن است تحت پوشش روش بازاریابی درونگرا قرار نگیرد، اما همچنان می تواند راهی بسیار موثر برای تبلیغ محصولات شما و تقویت برند شما باشد. همچنین می تواند برای تقویت سایر تلاش های بازاریابی درون گرا که روی آن سرمایه گذاری کرده اید، مانند وبلاگ نویسی، پیشنهادات سرنخ آنلاین یا سئو کار کند.

نکات طراحی بیلبورد ما را در بالا دنبال کنید تا یک بیلبورد تاثیرگذار و به یاد ماندنی برای برند خود ایجاد کنید. و چه کسی می داند؟ ممکن است شخصی در طول رفت و آمد بعدی خود از پنجره به بیرون نگاه کند و بیلبورد شما را ببیند و مشتری جدیدی شود.

 

0 0 رای ها
رتبه بندی مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

با یک بیلبورد تبلیغاتی جذاب ؛ در ذهن ها ماندگار شوید!

امروزه هر کس وارد دنیای تجارت و کسب وکار شده باشد به خوبی می داند که تنها تولید یک محصول خوب و با کیفیت کافی نیست . عصر ، عصرِ تبلیغات است و شما باید محصولات و خدماتتان را به مخاطب خود معرفی کنید.

از چند سال قبل با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن دنیای مجازی و شبکه های ارتباط جمعی ، تبلغیات آنلاین در رأس کار قرار گرفتند اما اکنون این سوال پیش می آید که آیا با وجود رونق تبلیغات آنلاین ، تبلیغات غیر دیجیتال هنوز جایگاهی دارند یا خیر ؟!

در پاسخ به این سوال باید گفت تبلیغات غیر دیجیتال مانند بیلبورد تبلیغاتی هیچ گاه کنار گذاشته نمی شود . درست است که بیلبورد تبلیغاتی یک روش معمولی برای بازاریابی است اما هنوز هم می تواند راهی قدرتمند برای ایجاد آگاهی از برند و جذب مشتری باشد. پس بیایید بیشتر با آن آشنا شویم .

تلفن ثابت 26205700 | موبایل : 09121914200

خیابان ولیعصر ، روبروی صدا و سیما ، خیابان مهری ، بن بست سوسن یکم ، پلاک ۱۵ ، واحد ۹

بیلبورد تبلیغاتی

امروزه هر کس وارد دنیای تجارت و کسب وکار شده باشد به خوبی می داند که تنها تولید یک محصول خوب و با کیفیت کافی نیست . عصر ، عصرِ تبلیغات است و شما باید محصولات و خدماتتان را به مخاطب خود معرفی کنید.

از چند سال قبل با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن دنیای مجازی و شبکه های ارتباط جمعی ، تبلغیات آنلاین در رأس کار قرار گرفتند اما اکنون این سوال پیش می آید که آیا با وجود رونق تبلیغات آنلاین ، تبلیغات غیر دیجیتال هنوز جایگاهی دارند یا خیر ؟!

در پاسخ به این سوال باید گفت تبلیغات غیر دیجیتال مانند بیلبورد تبلیغاتی هیچ گاه کنار گذاشته نمی شود . درست است که بیلبورد تبلیغاتی یک روش معمولی برای بازاریابی است اما هنوز هم می تواند راهی قدرتمند برای ایجاد آگاهی از برند و جذب مشتری باشد. پس بیایید بیشتر با آن آشنا شویم .

طراحی بیلبورد تبلیغاتی

بیلبورد یا تابلوی اعلانات محلی برای عرضه تبلیغات در سطح شهر است که از یکسری اجزای اصلی تشکیل شده است ، شامل :

فوندانسیون بیلبورد ، پایه ، صفحه نمایش ، پرژکتور برای روشنایی بیلبورد ، نردبان برای تعویض آگهی و بنر تبلیغاتی . درست که پایه اصلی بنر این اجزا هستند اما تأثیرگذار ترین قسمت ، بنر تبلیغاتی است که قرار است روی آن نصب شود و پیام شما را به مخاطب برساند .

بیلبورد تبلیغاتی فرآیند استفاده از تبلیغات چاپی در مقیاس بزرگ برای بازاریابی یک شرکت ، برند ، محصولات ، خدمات یا کمپین است. تابلوهای تبلیغاتی معمولاً در مناطق پر ترافیک مانند بزرگراه ها و در شهرها قرار می گیرند ، بنابراین بیشترین تعداد رانندگان و عابران آنها را می بینند.

از آنجا که در چنین مناطق شلوغی قرار دارند ، بیلبورد های تبلیغاتی نسبت به سایر روش های بازاریابی بیشترین تعداد بازدید و تأثیر را دارند.

طراحی و ساخت بیلبورد تبلیغاتی

بیلبورد تبلیغاتی به عنوان تبلیغات خارج از خانه یا Out-Of-Home (OOH) طبقه بندی می شود . به هر فرصت تبلیغی از نوع OOH ، امتیاز OOH داده می شود که در نهایت تعیین کننده قیمت آن را برای تبلیغ کنندگان است . حداکثر ده عامل در امتیاز OOH تأثیر گذار است ، که مهم ترین ها عبارتند از :

میزان بازدید – بسته به محل نصب بیلبورد دارد و تعداد کل افرادی است که هر هفته از طریق کنار آن عبور می کنند. این اطلاعات توسط مقامات حمل و نقل محلی جمع آوری می شود .

آمار جمعیت – که به سن ، جنس ، سطح درآمد و … اشاره دارد. این اطلاعات از طریق نظرسنجی محلی جمع آوری می شود .

میزان تأثیرگذاری – این اطلاعات با توجه به گردش میزان بازدید ، اندازه بیلبورد ، نزدیک بودن آن از جاده ، دید آن ، سرعت عبور و مرور ترافیک و موارد دیگر محاسبه می شود .

با این حال ، هزینه بیلبورد تبلیغاتی با “اجاره” فضای تبلیغ متوقف نمی شود. شما هم چنین باید هزینه طراحی و ساخت بیلبورد را در نظر بگیرید. چاپ و ساخت بسته به اندازه و موقعیت بیلبورد شما متفاوت است.

شما می توانید طراحی بیلبورد را به آژانس های تبلیغاتی بسپارید که در این صورت به میزان خلاقیت و پیچیدگی طرح هم باید دقت داشته باشید.

اما اگر خودتان می خواهید طراحی بیلبورد تبلیغاتی انجام دهید باید یکسری نکات را رعایت کنید ، چون یک بیلبورد زمانی به تجارت شما کمک می کند که جذاب و گیرا باشد و بتواند پیام شما را با یک طراحی ساده ، کامل و واضح به مخاطب برساند.

برای اینکه بهتر متوجه شوید مثلا بیلبورد تبلیغاتی تهران در بزرگراه مدرس ، بسته به تعداد روز رزرو شده ، متراژ ، تیپ افقی یا عمودی متفاوت است.

نکته دیگر اینکه در شهر های مختلف مثلا ساخت بیلبورد در تهران ، با توجه به جمعیت ساکن ، بهتر است از آژانس های تبلیغاتی که متخصص این کار هستند کمک بگیرید چرا که با آن حجم از جمعیت و سلیقه ، شانس دیده شدن نباید پایین بیاید .

نکاتی برای طراحی یک بیلبورد تبلیغاتی جذاب

⦁ به دور از هاله و ابهام سخن بگویید!
اگر تابلوی تبلیغاتی شما در کنار بزرگراه باشد که مردم به سرعت از کنار آن عبور می کنند ، طراحی بدون یک داستان ساده ، در ذهن نخواهد ماند . فراموش نکنید طراحی بیلبورد به عنوان یک رسانه بصری است ، به این معنا که با یک داستان از طریق تصاویر و متن نیز قادر به انتقال مفاهیم هستید.

هنگام طراحی بیلبورد تبلیغاتی فقط به این فکر کنید که چطور در ذهن بیننده باقی بمانید تا در هنگام نیاز فقط برند شما در ذهن او نقش ببندد!

⦁ کوتاه و مختصر ( شش کلمه یا کمتر)
اگر شرایط ترافیک را در نظر نگیریم ، راننده به طور متوسط ، فقط 5 تا 10 ثانیه برای مشاهده طرح بیلبورد شما ، خواندن هر متنی و درک پیام نیاز دارد. بنابراین یکی از مهم ترین قوانینی که باید دنبال کنید کوتاه بودن پیام شما است.

خیلی کوتاه! حداکثر 7 کلمه یا کمتر ثبت کنید. پس از پیام اولیه خود ، می توانید اطلاعات مربوطه را درج کنید . آیا باید شماره تلفنی ثبت کنید؟ آیا ثبت برند لازم است؟ حتما مهم ترین اطلاعات را در اولویت قرار دهید تا بیلبورد شما شلوغ یا حتی غیرقانونی نشود.

⦁ سعی کنید دیده شوید !
اطمینان حاصل کنید که هر متنی در طراحی شما به بهترین نحو ممکن چاپ شده است تا از بهترین خوانایی برخوردار شود. هم چنین هرچه فونت بزرگتر باشد ، زمان بیشتری وجود دارد که راننده مجبور باشد پیام خود را از راه دور بخواند و درک کند. پس سعی کنید دیده شوید اما اختلالی برای بیننده ایجاد نکنید!

⦁ رنگارنگ باشید !
از رنگ های روشن و یا یک تصویر جذاب در طراحی خود استفاده کنید تا با کم ترین زحمت چشمان بیننده را به بیلبورد خود جلب کنید. رنگهای متضاد در طراحی نیز تأثیر بیشتری را ایجاد می کند که به بهبود حفظ پیام شما کمک می کند .

⦁ محل نصب را در نظر داشته باشید .
وقتی محصولات یا خدمات شما برای مثال در موارد تفریحی است ، مسیر جاذبه های گردشگری را در اولویت بگذارید و در طراحی بیلبورد تبلیغاتی نیز آن را مد نظر داشته باشید .

با توجه به نکاتی که گفته شد یک بیلبورد تبلیغاتی با توجه نوع پیامی که دارد بهتر است در جای مناسب نصب شود تا مبادا اختلالی برای زیبایی شهر ایجاد کند . اصولا این کار چون نیاز به یکسری تجهیزات اولیه دارد بهتر است با هماهنگی آژانس های تبلیغاتی باشد .

0 0 رای ها
رتبه بندی مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x