شماره تماس:  02126205700

حذف اکانت اینستاگرام

اینستاگرام (instagram) شبکه‌ای اجتماعی بر پایۀ ارسال عکس و ویدیو است و برای پست‌کردن مطلب در اینستاگرام، حتماً باید عکس یا ویدئویی نیز همراه آن مطلب داشته باشید. اینستاگرام این امکان را به کاربر می‌دهد که عکس‌ها و ویدئوهای خود را در دیگر شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک، توییتر و….،  منتشر کند. همچنین کاربر می‌تواند از فیلترهای دیجیتال پیش‌فرض داخل اینستاگرام برای عکس‌ها و ویدئوهایش استفاده کند. اینستاگرام امروزه یکی از پرطرفدارترین و پرکاربردترین شبکه های اجتماعی محسوب می شود. خیلی از افراد از آن  برای نشان دادن زندگی روزانه، بعضی برای سرگرمی و بعضی برای کسب درآمد از اینستاگرام استفاده می کنند. ولی بعضی اوقات شما بنا به دلایلی تصمیم به حذف اکانت اینستاگرام خود می گیرید و می خواهید تمام اطلاعات و محتوای پیج را حذف کنید. در ادامه ی این مقاله با نحوه ی انجام این کار آشنا می شوید.

قبل از شروع آموزش حذف اکانت اینستاگرام باید این موضوع را در نظر بگیرید که حدف اکانت با غیرفعال کردن آن تفاوت دارد. برخلاف حذف اکانت اینستاگرام، در غیرفعال کردن شما برای مدتی حساب اینستاگرام خود را غیرفعال می‌کنید. در حقیقت، بعد از غیرفعال کردن اکانت شما در اینستاگرام به طور موقت حذف می‌شود. اما شما می‌توانید هر موقع که مایل بودید، به سادگی پیج خود را فعال کنید. اما در حذف کردن دائمی اکانت اینستاگرام، امکان بازگردانی فقط برای یک ماه وجود دارد!

آموزش حذف اکانت اینستاگرام

 1. برای شروع لازم است واردسایت اینستاگرام و قسمت حذف اکانت شوید. سپس از شما خواسته می‌شود برای ورود به منوی حذف اکانت اینستاگرام، مشخصات اکانت خود را وارد کنید. با استفاده از  این لینک می توانید وارد قسمت حذف اکانت اینستاگرام شوید.
حذف اکانت اینستاگرام2
ورود به صفحه حذف اکانت

برای ورود به صفحه‌ی اصلی دیلیت اکانت اینستا، نام کاربری و رمز عبور اکانتی را که مایل به پاک کردن دائمی آن هستید، وارد کنید.

مشخصات حسابی که می‌خواهید حذف کنید را وارد کنید!

 1. بعد از وارد کردن مشخصات حساب و انتخاب گزینه‌ی Log in، به صفحه‌ی اصلی حذف اکانت اینستا وارد می شوید.

یکی از گزینه‌های کادر ” ?why are you deleting your account“ را انتخاب کنید. در این مرحله، از شما دلیل حذف حساب اینستاگرام پرسیده می‌شود. اگر می‌خواهید در ادامه‌ی حذف حساب اینستاگرام با هیچ صفحه‌ی اضافی روبرو نشوید، گزینه‌ی “something else” را انتخاب کنید!

حذف اکانت اینستاگرام
چرا میخواهید اکانت خود را حذف کنید؟

زیر دکمه‌ی آبی رنگ، تاریخ نهایی شدن حذف حساب اینستاگرام را نشان داده می‌شود.

 1. در مرحله بعدی حذف حساب اینستاگرام، برای بار دوم و آخر، باید پسورد حساب خود را در کادر مشخص شده در تصویر، وارد کنید.

مطابق شکل بالا، دکمه‌ی مربوطه در قسمت پایین و سمت چپ صفحه را انتخاب کنید.

 1. در صورتی که نسبت به حذف حساب اینستاگرام خود مطمئن هستید، در صفحه‌ی باز شده گزینه‌ی قبول یا OK را انتخاب نمایید.

  حذف اکانت اینستاگرام
  آیا از حذف اکانت خود اطمینال دارید؟

 

 1. با زدن ok یا قبول، حذف حساب اینستاگرام کامل می‌شود.

چند نکته در مورد حذف حساب اینستاگرام :

 1. اگر بعد از حذف حساب اینستاگرام، همچنان موقع جستجو اسم پیج شما قابل مشاهده است، نگران نباشید. پس از حذف حساب اینستاگرام، مدت زمان کوتاهی طول می کشد تا اطلاعات پیج شما به طور کامل از اینستاگرام پاک شود.
 2. مراحل حذف حساب اینستاگرام در اینستاگرام فارسی، انگلیسی و بیشتر نسخه‌های غیررسمی اینستاگرام دقیقا مشابه می‌باشند. همچنین فرآیند حذف حساب اینستاگرام از گوشی‌های آیفون و اندروید نیز تفاوتی ندارد.
 3. اینستاگرام اجازه نمی‌دهد هیچکس، حتی خود شما، حساب جدیدی با همان نام کاربری حساب حذف شده ایجاد کند. پس اگر اسم حساب کاربری برای شما مهم است، حتما قبل از حذف دائمی حساب اینستاگرام خود، نام کاربری حساب مربوطه را تغییر دهید.
 4. اینستاگرام معمولا اولین حساب ثبت شده روی ایمیل را به عنوان حساب اصلی مربوط به آن آدرس ایمیل می‌شناسد. اگر می‌خواهید با همان ایمیل ثبت شده روی حساب، حساب دیگری بسازید، قبل از حذف حساب اینستاگرام، ایمیل خود را از حساب کاربری حذف کنید.

دلایلی که اینستاگرام برای حذف حساب کاربری از شما می پرسد

در فرآیند حذف حساب اینستاگرام، دلیل شما برای حذف دائمی حساب اینستاگرام پرسیده می‌شود. ما در مورد تک تک این دلایل، توضیح مختصری خواهیم داد. این موارد عبارتند از:

Too busy/Too distracting

دلیل شما برای حذف دائمی حساب اینستاگرام کمبود وقت و یا پرت شدن حواستان است. در این مورد اینستاگرام پیشنهاد خواهد کرد به جای پاک کردن حساب اینستاگرام برای همیشه، صرفا برنامه را حذف نمایید.

Trouble getting started

به دلیل عدم آشنایی با برنامه اینستاگرام اقدام به حذف حساب اینستاگرام می کنید. با انتخاب این مورد، اینستاگرام پیشنهاد می‌کند به جای پاک کردن دائمی حساب اینستاگرام، مطالب مرتبط را بخوانید.

Created a second account

به دلیل ایجاد حسابی جدید، اقدام به حذف حساب اینستاگرام کرده‌اید. در این گزینه، به شما تذکر داده می شود که مطمئن باشید اکانت درست را حذف می‌کنید.

Concerned about my data

به علت نگرانی از اطلاعات شخصی اقدام به حذف حساب اینستاگرام می کنید!

Privacy concerns

دلیل شما برای حذف حساب اینستاگرام مسائل حریم خصوصی است. در این حالت اینستاگرام پیشنهاد می کند به جای حذف حساب اینستاگرام از روش‌هایی مانند پرایویت کردن حساب استفاده کنید.

Can’t find people to follow

به این دلیل اقدام به حذف حساب اینستاگرام می‌کنید که نمی‌توانید افراد دیگر را فالو کنید. در این گزینه، اینستاگرام پیشنهاد می‌کند بجای حذف حساب اینستاگرام، مطالب مرتبط را مطالعه کنید.

Too many ads

دلیلتان برای حذف دائمی حساب اینستاگرام، وجود بیش از اندازه ی  محتوای تبلیغاتی است.

Want to remove something

انگیزه شما برای حذف حساب اینستاگرام پاک شدن بخشی از سوابق حسابتان است. در این گزینه، اینستاگرام پیشنهاد می‌کند به جای حذف حساب اینستاگرام، سوابق مربوطه را پاک نمایید.

Something else

در صورتی که دلایل دیگری برای حذف حساب اینستاگرام دارید، این گزینه را انتخاب نمایید.

بازگردانی حساب بعد حذف از اینستاگرام

فرآیند حذف حساب اینستاگرام در جدیدترین آپدیت که در اواخر 2020 منتشر شد، کمی تغییر یافته است. در آپدیت جدید، پس از حذف حساب، شما یک ماه فرصت دارید که حساب خود را بازیابی کنید. اما نگران نباشید؛ در این مدت حساب شما برای هیچ کاربری نشان داده نمی‌شود. در قسمت دایرکت‌ها نیز کسانی که قبلا با شما چت کرده‌اند، نام شما را با عنوان “Instagrammer” مشاهده خواهند نمود.

اگر پس از حذف حساب اینستاگرام، مایل بودید حساب خود را بازیابی کنید، کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به اپلیکیشن اینستاگرام در گوشی همراه خود وارد شوید.
 2. یوزرنیم یا همان نام کاربری را به همراه پسورد ( رمز عبور) حساب حذف شده‌‌ی خود را وارد کنید.
 3. در این مرحله با هشداری روبرو می‌شوید که یادآوری می‌کند این پیج در مرحله‌ی حذف از اینستاگرام قرار دارد. در این جا اینستاگرام از شما می‌پرسد که آیا مایل هستید حساب خود را بازگردانی کنید یا خیر.
 4. در صورتی که مایل به بازگردانی حساب خود باشید، گزینه‌ی “Keep Account” را انتخاب نمایید. در غیر این صورت، بر روی گزینه‌ی “back to Login page” کلیک کنید.
  حذف اکانت اینستاگرام5
  آیا تمایل به بازگردانی حساب خود دارید؟

  در صورتی که گزینه‌ی بازیابی حساب خود را انتخاب کرده باشید، حساب شما دوباره بازیابی می‌شود. بدین ترتیب به راحتی می‌توانید فعالیت خود در اینستاگرام را از سر بگیرید.

سوالات متداول حذف حساب اینستاگرام

حذف حساب اینستاگرام بدون پسورد ممکنه؟

خیر. متأسفانه برخی وب سایت‌ها به اشتباه به حذف حساب اینستاگرام بدون پسورد اشاره می‌کنند که عملا غیرممکن است. برای حذف اکانت اینستاگرام داشتن پسورد کاملا الزامی است.

چرا موقع حذف حساب اینستاگرام  با اینکه رمزم درسته بهم میگه رمز اشتباهه؟

اگر با چنین مشکلی روبرو شدید، با صفحه ی شخصی مرورگر وارد منوی حذف حساب اینستاگرام شده و ادامه‌ی مراحل را انجام دهید. اگر همچنان با این مشکل روبرو شدید، یک بار رمز عبور حساب خود را عوض کنید. لینک مستقیم بخش حذف حساب اینستاگرام در  ابتدای این مقاله آورده شده است.

چرا بعد از حذف حساب، بازم موقع جستجو اسم پیجم بالا میاد؟

در حقیقت، این مسئله از این جهت روی می‌دهد که پس از حذف حساب اینستاگرام، اطلاعات حساب شما در حافظه‌ی گوشی باقی مانده است که با استفاده از پاک کـردن حافظه ی کَش برنامه این مشکل برطرف می شود.

پس از حذف حساب اینستاگرام، دایرکت ها هم پاک می شوند؟

خبر خوش این است که بلافاصله پس از حذف حساب، در بخش دایرکت به هر کاربری که قبلا با شما گفت و گو داشته، نام شما اینستاگرامر نشان داده می‌شود. اما با حذف حساب اینستاگرام، دایرکت ها از طرف مقابل پاک نمی شوند.

حذف حساب فیک اینستاگرام تفاوتی با سایر حساب ها دارد؟

خیر، مراحل حذف حساب اینستاگرام در هر دو کاملا مشابه هستند. حتی فرآیند حذف حساب در اینستاگرام رسمی و نسخه های غیر رسمی اینستاگرام مانند اینستا ایکس نیز یکسان است. ما ساده ترین راه حذف حساب اینستاگرام و نیز لینک مستقیم بخش حذف حساب اینستاگرام را در این مطلب توضیح داده‌ایم.

سخن آخر

حذف حساب اینستاگرام با این که کار ساده ای است، اما ممکن است بسیاری از کاربران را درگیر کند. ما در این مقاله صفر تا صد این کار را به شما آموزش داده ایم. علاوه بر این، تفاوت بین حذف حساب و حذف موقت حساب را توضیح دادیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

همچنین در در صورت تمایل تجربیات خود را در این مورد با ما به اشتراک بگذارید، آیا تا بحال اکانت اینستاگرام خود را به صورت موقت یا دائم حذف کرده اید؟ّ

0 0 رای ها
رتبه بندی مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x