شماره تماس:  02126205700

ریلز (Reels) اینستاگرام یک قالب محتوایی است که به شما امکان می‌ دهد ویدیوهای جذاب کوتاهی ایجاد و به اشتراک بگذارید که برخلاف استوری اینستاگرام پس از 24 ساعت ناپدید نمی‌ شوند. علیرغم اینکه Reels اینستاگرام در ابتدا به عنوان یک کپی از TikTokمورد انتقاد قرار گرفت، واکنش‌های مثبتی از سوی اینفلوئنسرها، برندها و کاربران دریافت کرد. بسیاری از سازندگان Reels را پذیرفتند و در عین حال حضور خود را در TikTok افزایش دادند. برندهایی مانند Sephora ،Walmart و Beardbrand در حال حاضر از Reels استفاده می کنند.

بنابراین ریلز اینستاگرام چیست؟ چگونه کار می کند؟ چگونه می توانید به عنوان یک برند، از آن در استراتژی بازاریابی خود استفاده کنید؟ ما پاسخ تمام سوالات شما را در زیر داریم.

ریلز (Reels) اینستاگرام چیست؟

ریلز اینستاگرام ویدیوهایی هستند که می‌ توانند تا 60 ثانیه طول بکشند. مشابه TikTok ،Reels  مجموعه ای از ابزارهای ویرایش را ارائه می دهد که به کاربران اجازه می دهد فیلم های ویدیویی جذاب و سرگرم کننده ایجاد کنند. ریلزها می توانند شامل چندین کلیپ ویدیویی، فیلترها، زیرنویس ها، پس زمینه های تعاملی، برچسب ها و موارد دیگر باشند. یک تب قابل پیمایش پر از ریلزهای پرطرفدار در پایین صفحه اصلی برنامه اینستاگرام قابل دسترسی است.

 

ریلز (Reels) اینستاگرام
ریلز (Reels) اینستاگرام چیست؟

 

ریلزهای یک کاربر را می‌ توان در یک برگه اختصاصی مشاهده کرد که در بالای فید حساب قابل دسترسی است.

 

ریلز (Reels) اینستاگرام
ریلز (Reels) اینستاگرام چیست؟

 

ریلزهای اینستاگرام در مقابل TikTok

از آنجایی که ریلز اینستاگرام رقیب TikTok هستند، مهم است که در مورد شباهت و تفاوت آنها صحبت کنیم. ماهیت Reels Instagram و TikTok یکسان است: ارائه فضای خلاقانه برای کاربران برای ایجاد و اشتراک گذاری ویدیوهای کوتاه با دیگران. آنها با گزینه های خلاقانه ارائه می شوند و به کاربران اجازه می دهند بهترین کلیپ های ممکن را بسازند.

 

ریلز (Reels) اینستاگرام
ریلزهای اینستاگرام در مقابل TikTok

 

با این حال، آنها همچنین تفاوت های قابل توجهی دارند، همانطور که در زیر نشان داده شده است:

ریلز های اینستاگرام                                                                                                  TikTok

یک ویژگی در اکوسیستم اینستاگرام                                                                               یک پلت فرم

محدودیت زمانی ویدیو تا 60 ثانیه                                                                   محدودیت زمان ویدیو تا 3 دقیقه

ریلز به اشتراک گذاشته شده در Stories پس از 24 ساعت ناپدید می شوند               همه ویدیوها در TikTok باقی می مانند

ریلز های  اینستاگرام در مقابل استوری های اینستاگرام

بین ریلز اینستاگرام و استوری های اینستاگرام اشتباه نگیرید. اگرچه آنها بسیار شبیه یکدیگر هستند، اما تفاوت های اساسی با یکدیگر دارند:

Reels  چندین ابزار خلاقانه از جمله جلوه‌های AR، کنترل‌های سرعت، و گزینه‌ای برای تراز کردن ویدیو های چند کلیپ برای انتقال تمیزتر ارائه می‌ دهد.

ریلزها را می‌ توان در Explore نشان داد و در Stories به اشتراک گذاشت. هنگامی که یک ریلز آپلود می کنید، می توانید انتخاب کنید که آن را در فید خود نیز پست کنید. تمام ریلزها که ایجاد می‌ کنید نیز در بخش اختصاصی نمایه شما ظاهر می‌ شوند، مشابه پست‌های IGTV .

اگر صدای اصلی را اضافه کنید، کلیپ صوتی به شما نسبت داده می‌ شود و سایر کاربران می‌ توانند از آن برای ایجاد ریلز جدید استفاده کنند.

اکنون که متوجه شدید ریلزهای اینستاگرام چیست، بیایید به نحوه استفاده از آنها در استراتژی بازاریابی خود بپردازیم.

نحوه ساخت ریلز در اینستاگرام

اگر با اینستاگرام و یا TikTok آشنا هستید، ساختن ویدیو با Reels برای شما آسان خواهد بود.

 

ریلز (Reels) اینستاگرام
نحوه ساخت ریلز در اینستاگرام

 

برای دسترسی به  Reels کافی است دوربین اینستاگرام را باز کنید و Reels را انتخاب کنید. شما با این دکمه برای ایجاد یک ریلز کار خواهید کرد.

چگونه یک ریلز اینستاگرام بسازیم

ریلز های اینستاگرام دو گزینه برای ایجاد ریلز در اختیار شما قرار می دهد:

 • دکمه ضبط را فشار دهید و نگه دارید تا فیلم بگیرید.
 • فیلم ویدیویی را از رول دوربین خود آپلود کنید.

ریلزها را می توان در یک سری از کلیپ ها (یکی در یک زمان)، یا همه به یکبار ضبط کرد.

این چهار مرحله را برای ایجاد اولین ریلز خود دنبال کنید:

مرحله 1 : به REELS در پایین صفحه بروید و روی آن ضربه بزنید.

مرحله 2 : از ابزارهایی برای آماده شدن برای ضبط خود استفاده کنید. روی Audio (1) ضربه بزنید تا صدا را از کتابخانه موسیقی اینستاگرام انتخاب کرده و به ویدیوی خود اضافه کنید. شما حتی می توانید انتخاب کنید که فقط قسمت مورد علاقه خود را اضافه کنید. روی Speed (2) ضربه بزنید تا سرعت ویدیوی خود را تغییر دهید، روی Effects (3) ضربه بزنید تا جلوه های ویژه اعمال شود، و روی Timer (4) ضربه بزنید تا تعیین کنید که ویدیوی شما چقدر طول خواهد کشید.

 

ریلز (Reels) اینستاگرام
چگونه یک ریلز اینستاگرام بسازیم

 

مرحله 3 : وقتی آماده شدید، روی دکمه ضبط ضربه بزنید و نگه دارید تا یک کلیپ ضبط شود. قبل از شروع ظبط شمارش معکوس شروع به حرکت می کند

 

ریلز (Reels) اینستاگرام
چگونه یک ریلز اینستاگرام بسازیم

 

در طول ضبط، می توانید برای پایان دادن به یک کلیپ، روی دکمه ضبط ضربه بزنید و سپس دوباره روی آن ضربه بزنید تا یک کلیپ جدید شروع شود. سپس، دکمه Align (5) ظاهر می شود، که به شما امکان می دهد قبل از ضبط کلیپ بعدی، اشیاء را از کلیپ قبلی ردیف کنید.

 

ریلز (Reels) اینستاگرام
چگونه یک ریلز اینستاگرام بسازیم

 

این برای ایجاد انتقال بدون درز برای لحظاتی مانند تغییر لباس، افزودن موسیقی جدید، یا افزودن دوستان جدید به ریلز مفید است. اگر می خواهید کلیپ قبلی را که ضبط کرده اید تماشا کنید، برش دهید یا حذف کنید، می توانید روی کلیپ (6) ضربه بزنید و آن را ویرایش کنید.

 

ریلز (Reels) اینستاگرام
چگونه یک ریلز اینستاگرام بسازیم

 

مرحله 4 : پس از اتمام کار ضبط، می توانید برچسب، نقاشی و متن را برای ویرایش ریلز خود اضافه کنید.

 

ریلز (Reels) اینستاگرام
اضافه کردن استیکر

 

انجام شده! شما توانستید با ریلز اینستاگرام یک ویدیو بسازید. بیایید ادامه دهیم تا دریابیم چگونه می توانید آن را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید.

چگونه یک ریلز را به اشتراک بگذاریم

هنگامی که از کلیپ خود راضی شدید، می توانید روی دکمه Next (7) ضربه بزنید تا به صفحه اشتراک گذاری دسترسی پیدا کنید. سپس، روی تصویر کاور (8) ضربه بزنید تا عکس روی جلد را با یک تصویر کوچک ویدیویی ویرایش کنید یا یک جلد از رول دوربین خود اضافه کنید. شما می توانید یک کپشن نیز بنویسید. اگر نمی خواهید کلیپ را فوراً منتشر کنید، می توانید آن را به عنوان پیش نویس ذخیره کنید.

 

ریلز (Reels) اینستاگرام
چگونه یک ریلز را به اشتراک بگذاریم

 

صفحه اشتراک گذاری ریلزهای اینستاگرام به شما اجازه می دهد کلیپ را فقط در برگه ریلز ها به اشتراک بگذارید. مخاطبان اینستاگرام شما می توانند در تب Reels در حساب کاربری شما به آن دسترسی داشته باشند. این کلیپ را در فید خود نیز به اشتراک بگذارید. اگر این گزینه را انتخاب کنید، ریلز به همراه سایر پست های شما در شبکه نمایه شما نمایش داده می شود. وقتی کار اشتراک‌ گذاری تمام شد، ریلز خود را مانند زیر خواهید دید:

 

ریلز (Reels) اینستاگرام
نمایش ریلز به چه صورت است

ریلز اینستاگرام چقدر می تواند طولانی باشند؟

از آگوست 2021، همه کاربران اینستاگرام می توانند ریلز هایی تا 60 ثانیه ایجاد کنند. اگر در حال ساخت Reels هستید و فیلم های ویدیویی خود را با استفاده از دوربین Reels ضبط می کنید، لازم نیست نگران اندازه فایل باشید. با این حال، اگر ریلزهای شما شامل فیلم‌ های آپلود شده است، مطمئن شوید که فایل‌ های شما اندازه و ابعاد مناسبی دارند تا محصول نهایی تار و ناخوشایند بریده نشود. مانند Stories ،Reels یک قالب اول برای موبایل است که برای گرفتن یک صفحه عمودی کامل طراحی شده است. نسبت تصویر پیشنهادی برای Reels 9:16 و اندازه توصیه شده 1080 x 1920 پیکسل است.

نحوه ردیابی تجزیه و تحلیل ریلز های اینستاگرام

برای اینکه بفهمید آیا ریلزهای شما به نتیجه رسیده و مخاطبان شما را درگیر می کنند، باید عملکرد آنها را پیگیری کنید. اینستاگرام این کار را آسان می‌ کند – حساب‌های Business و Creator می‌ توانند به تجزیه و تحلیل Reels در Instagram Insights دسترسی داشته باشند.

معیارهای عملکرد خاص قرقره ها عبارتند از:

اکانت ریچ: این معیار به شما می گوید که چند کاربر منحصر به فرد اینستاگرام حداقل یک بار Reel شما را دیده اند.

Plays: این تعداد دفعاتی است که ریلز شما پخش شده است. ممکن است بیشتر از تعداد حساب‌ های به‌ دست‌آمده باشد، زیرا برخی از کاربران ممکن است بیش از یک بار Reel شما را تماشا کنند.

لایک: این معیار به شما می گوید که چند کاربر Reel شما را پسندیده اند.

کامنت: تعداد نظرات روی یک ریلز جداگانه.

Saves:  تعداد دفعاتی که ریلز شما سیو شده است.

Shares: تعداد دفعاتی که کاربران اینستاگرام Reel شما را در استوری خود به اشتراک گذاشتند یا آن را برای کاربر دیگری ارسال کردند.

در Insights، می‌ توانید عملکرد ریلزهای جداگانه را جستجو کنید و همچنین ببینید که چگونه قالب به عملکرد کلی حساب شما کمک می‌ کند.

 

ریلز (Reels) اینستاگرام
آنالیز و بررسی ریلز

5 روش برای استفاده از ریلزهای اینستاگرام در تجارت

زمانی که استوری اینستاگرام برای اولین بار در سال 2016 راه اندازی شد، ابزاری به نام کلون اسنپ چت وجود داشت. اما Stories  به سرعت در کاربران روزانه از اسنپ چت پیشی گرفت و به کانالی موثر برای برندها برای ایجاد مخاطب تبدیل شد. با در نظر گرفتن این موضوع، برندها باید از فرصت جذب مخاطبان جدید با Reels استفاده کنند. ریلز ها همچنین یک پلتفرم عالی برای همکاری با استعدادهای خلاق هستند. همچنین ریلز های موفق احتمالاً در صفحه اکسپلور نمایش داده می شوند. مکانی که بیش از 50٪ از حساب های اینستاگرام هر ماه از آن برای جستجو استفاده می کنند. اگر ریلز شما در این صفحه نشان داده شود، شانس زیادی دارید که برند خود را در معرض فالوورهای جدید قرار دهید.

در اینجا پنج روش وجود دارد که می توانید از ریلز های اینستاگرام در استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید:

 • محتوای آموزشی را به اشتراک بگذارید

ایجاد محتوای آموزشی یک راه عالی برای شروع در Reels است. 5 روش مراقبت از پوست، رازی برای درست کردن پنکیک های خوشمزه در 10 دقیقه، یا 5 نکته برای مدل دادن به دامن – چیزهای زیادی برای به اشتراک گذاشتن با فالوورهای خود وجود دارد که می تواند به آنها کمک کند مهارت جدیدی را بیاموزند. رنا آوادا، صاحب غذای تناسب اندام سالم، از Reels برای به اشتراک گذاشتن دستور العمل های خوشمزه، سالم و خانواده پسند ساخته شده با غذای واقعی استفاده کرد.

 

ریلز (Reels) اینستاگرام
محتوای آموزشی را به اشتراک بگذارید

 

ویدیوی او کوتاه، ساده و قابل انجام بود که دلیل محبوبیت او شد. او همچنین چندین هشتگ مرتبط مانند #سالم، #میان وعده و #کم کربوهیدرات را اضافه کرد.

 • محصولات خود را به نمایش بگذارید

قبلاً گفته‌ام، اما اجازه دهید دوباره آن را تکرار کنم: کاربران می‌ توانند Reels را در برگه Reels اختصاصی و در صفحه Explore پیدا کنند، به این معنی که کاربران اینستاگرام که شما را دنبال نمی‌ کنند محتوای شما را خواهند دید، این طلاست! با کمک هشتگ‌ها، همپوشانی متن و زیرنویس‌های توصیفی مناسب مخاطبین خود را پیدا کنید. توجه کنید این برند بر روی مزایای پرایمر Luminous Putty Primer خود تمرکز کرده و از ایموجی ها برای نشان دادن واضح آنها استفاده می کند.

 

ریلز (Reels) اینستاگرام
محصولات خود را به نمایش بگذارید

علاوه بر این، می توانید با اینفلوئنسرهای اینستاگرام برای تبلیغ محصول خود همکاری کنید، همانطور که FLOWER Beauty و Revlon انجام دادند:

 

 

 

ریلز (Reels) اینستاگرام
محصولات خود را به نمایش بگذارید

 

 • محتوای پشت صحنه را به اشتراک بگذارید

محتوای پشت صحنه به فالوورهای اینستاگرام شما کمک می کند تا بفهمند شما چه کسی هستید و چرا هر آنچه را که می خواهید می فروشید. جذاب است، اعتماد به دست می آورد و باعث ایجاد روابط خوب می شود. به دو نمونه زیر توجه کنید، Fast and food  لحظه ای را از کارکنان خود در تهیه غذا برای مهمانان در طول همه گیری کووید-19 به اشتراک گذاشتند، و Benefit Cosmetics US یک ریلز ساخت تا نشان دهد که چگونه یک روز در زندگی طراح گرافیکشان وجود دارد .

ریلز (Reels) اینستاگرام
محتوای پشت صحنه را به اشتراک بگذارید

 

برخی از ایده های پشت صحنه که می توانید امتحان کنید:

 • نحوه انتخاب مواد برای محصول خود را به اشتراک بگذارید
 • فرآیند تولید محصولات را به اشتراک بگذارید
 • زندگی روزمره تیم خود را به اشتراک بگذارید
 • داستان نام تجاری خود را به اشتراک بگذارید. اینکه چگونه به ایده کسب و کار خود رسیده اید و چه چیزی را پشت سر گذاشته اید.
 • فروش و پیشنهادات خود را به اشتراک بگذارید

از Reels برای اعلام فروش و معاملات انحصاری خود استفاده کنید IT Cosmetics US و Tarte Cosmetics این نکته را با موفقیت به کار بردند، زیرا درگیری زیادی از کاربران اینستاگرام به دست آوردند.

 

ریلز (Reels) اینستاگرام
فروش و پیشنهادات خود را به اشتراک بگذارید

 

بنابراین، سعی کنید همان سطح اصالت را در ریلز های خود حفظ کنید. به جای کیفیت ویدیوهای خود، روی اصالت و سرگرمی تمرکز کنید. این می تواند برجسته کردن فردیت کارکنان یا زنده کردن یک جنبه معمولی از برند شما از طریق موسیقی و حرکت باشد. انجام این کار به تعامل بالایی برای ویدیوهای Reels شما منجر می شود.

 • از تبلیغات Reels اینستاگرام استفاده کنید

از ژوئن 2021، تبلیغ‌ کنندگان اینستاگرام می‌ توانند Reels را به‌عنوان جایگاهی برای تبلیغات اینستاگرام خود انتخاب کنند. این مکان از 6 هدف تبلیغاتی پشتیبانی می کند:

 • آگاهی از برند
 • افزایش بازدید
 • جرب ترافیک موثر
 • نصب برنامه
 • بازدیدهای ویدیویی
 • به دست آوردن مشتری

تبلیغات Reels به برندها راه جدیدی را برای دستیابی به مخاطبان هدف ارائه می دهد، زمانی که آنها در ذهنیت خود برای تعامل با محتوا در بین Reels حرکت می کنند. جای تعجب نیست که بسیاری از برندها در حال آزمایش با قرار دادن تبلیغات هستند. در اینجا یک مثال از سوپر استور در کانادا آورده شده است:

 

ریلز (Reels) اینستاگرام
از تبلیغات Reels اینستاگرام استفاده کنید

 

جمع بندی :

اینستاگرام یکی از قدرتمند ترین ابزار ها برای دیده شدن در دنیای امروزی است که روزانه قابلیت های جدیدی در جهت تکمیل شدن پلتفرم خود ارائه می دهد شما برای اینکه بتوانید بهترین بهره را از این ابزار ببرید نیاز دارید که همراه خود را بروز کنید و از قابلیت های جدید آن استفاده کنید.

آیا تا به حال از قابلیت ریلز استفاده کرده اید؟ تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

 

0 0 رای ها
رتبه بندی مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x