شماره تماس:  02126205700

سئو یوتیوب یک استراتژی برای بهینه سازی کانال ها و ویدیوها به منظور بهبود قرارگیری در نتایج جستجو است. یوتیوب بزرگترین پلتفرم ویدئو در اینترنت است و همچنین یکی از بزرگترین موتورهای جستجو محسوب می شود. بنابراین مهم است که بدانید چگونه محتوای خود را برای پلتفرم بهینه کنید. استراتژی های سئو برای یوتیوب به طور فزاینده ای توسط برندها استفاده می شود. پس از این همه، چه کسی نمی خواهد در بالای نتایج جستجو برای بزرگترین پلت فرم ویدیویی در وب باشد؟ یوتیوب یک پدیده اینترنتی است. در سال 2005 ایجاد شد و کاربران زیادی را به خود جلب کرد که توجه گوگل را به خود جلب کرد. طولی نکشید که در سال 2006 توسط این شرکت موتور جستجو خریداری شد و به یک غول تبدیل شد.

این پلتفرم نقش اساسی در تبدیل ویدیوها به یکی از قالب‌های محتوای اصلی، هم برای مصرف و هم برای بازاریابی دیجیتال ایفا کرد . به لطف آن، ویدیوها قابل دسترسی شده اند: امروزه هر شخص یا برندی می تواند محتوای صوتی و تصویری زیادی را در وب منتشر کرده و تماشا کند. با وجود چنین انبوهی از ویدیوها در این پلتفرم، یوتیوب مجبور شد همه این محتوا را در موتور جستجوی خود سازماندهی کند.

برای داشتن یک تجربه خوب در پلتفرم، کاربران باید بتوانند به راحتی ویدیوهای مورد علاقه خود را پیدا کنند. بنابراین، این پلتفرم الگوریتمی ایجاد کرد که می‌ تواند بهترین محتوا را برای هر جستجو رتبه‌بندی کند. به همین دلیل، امروزه کانال ها با یک چالش روبرو هستند: هر کسی که می خواهد دید بیشتری داشته باشد، باید استراتژی هایی را برای بهینه سازی ویدیوها اتخاذ کند تا در موقعیت بهتری ظاهر شوند.

6 روش که برای سئو یوتیوب

تحقیق در مورد کلمات کلیدی انجام دهید

قبل از اینکه بتوانید ویدیوی خود را بهینه کنید، باید بدانید که برای چه چیزی بهینه سازی می کنید. تحقیق کلمات کلیدی عباراتی را که مردم برای یافتن محتوا استفاده می کنند در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید آن را به محتوای خود نیز اضافه کنید. (در یک ثانیه بیشتر در این مورد). می توانید از Google Keyword Planner برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی استفاده کنید. علاوه بر این، موضوع خود را در نوار جستجوی YouTube تایپ کنید و ببینید چه چیزی پیش می آید. اینها همه چیزهایی است که افراد واقعی جستجو کرده اند. این می تواند به شما ایده هایی برای کلمات کلیدی جدید بدهد.

سئو یوتیوب
جستجوی کلمه کلیدی رشد یوتیوب

شما باید یک کلمه کلیدی اصلی و چند کلمه کلیدی اضافی برای هر ویدیو داشته باشید. در اینجا جایی است که آنها را اضافه کنید:

  • عنوان ویدیو (کلید کلیدی اصلی)
  • توضیحات ویدئو (کلمه کلیدی اصلی + 1/2 کلمات کلیدی مرتبط)
  • از کلمه کلیدی اصلی در 3 جمله اول استفاده کنید

2-برچسب های ویدیو در سئو یوتیوب

طبق گفته یوتیوب، این کمترین تأثیر را دارد، اما به هر حال از کلمات کلیدی خود به عنوان برچسب استفاده کنید. فقط یک ثانیه طول می کشد.

3-از مهر زمانی استفاده کنید

مهرهای زمانی یوتیوب مانند تقسیم ویدیوی شما به فصل است. این به بینندگان اجازه می‌ دهد به بخش‌هایی که بیشتر به آن علاقه‌مند هستند بپرند. این شانس را افزایش می‌ دهد که بیشتر ویدیوی شما را تماشا کنند. نگاهی به نحوه استفاده تیم Hootsuite از مهر زمانی برای کمک به مخاطبان خود برای پیمایش ویدیوهای طولانی‌تر بیندازید.

 

سئو یوتیوب
نحوه استفاده از Hootsuite در 13 دقیقه ویدیوی YouTube با مهر زمانی

4-یک توضیحات ویدیویی دقیق برای سئو یوتیوب ایجاد کنید

توضیحات هر ویدیو باید یک بخش منحصر به فرد از چند جمله داشته باشد که در مورد آن توضیح دهد. اما، می‌ توانید برای صرفه‌جویی در زمان برای قسمت‌هایی که در هر ویدیو می‌ خواهید، توضیحات پیش‌فرض ایجاد کنید. در اینجا چیزی است که می خواهید در توضیحات خود بگنجانید:

  • لینک وب سایت
  • پیوندهایی به سایر حساب های رسانه های اجتماعی شما
  • پیوندهایی به محصولات یا خدمات شما که در ویدیو ذکر شده است
  • فراخوانی برای اقدام

5-یک تصویر کوچک ویدیویی جذاب ایجاد کنید

ریز عکسهای سفارشی برای نماها بسیار مهم هستند. علاوه بر عنوان شما، این تنها چیز دیگری است که کاربران باید تصمیم بگیرند که آیا می‌ خواهند ویدیوی شما را تماشا کنند یا خیر. آنچه به عنوان یک تصویر کوچک YouTube خوب محسوب می شود بسته به مخاطبان شما متفاوت است. به عنوان حداقل، مطمئن شوید که فقط یک اسکرین شات از ویدیوی شما نیست. از یک عکس یا عناصر نام تجاری خود استفاده کنید و متنی اضافه کنید تا بینندگان را جذب کنید. مانند Hootsuite در کانال Hootsuite Labs :

 

سئو یوتیوب
تصاویر کوچک آزمایشگاه Hootsuite

مشخصات فعلی فرمت 16:9 با حداقل اندازه 1280 در 720 پیکسل است.

6- به نظرات پاسخ دهید

یوتیوب یک شبکه اجتماعی است، درست است؟ پس مثل آن رفتار کن پاسخ دادن به نظرات بینندگان نشان می دهد که شما برای ایجاد یک انجمن در آنجا هستید، نه برای بیرون راندن محتوای خود تبلیغاتی. همچنین وضعیت ویدیوی شما را به الگوریتم ارتقا می‌ دهد زیرا نظرات بیشتر = ویدیوی محبوب‌تر به نظر می‌ رسد.

4 ابزار بازاریابی یوتیوب برای تجارت

با این ابزارهای مفید، نتایج بازاریابی YouTube خود را تقویت کنید:

منشنلیتیک برای گوش دادن اجتماعی

با Mentionlytics، می‌ توانید تمام پلتفرم‌های اجتماعی خود را برای ذکر نام شرکت یا کلمات کلیدی خاص زیر نظر داشته باشید. می‌ توانید ذکرهای مثبت و منفی را دنبال کنید تا بتوانید با پاسخ‌های پاسخگو به هر دو موقعیت وارد شوید، و این برنامه همچنین یک تجزیه و تحلیل کلی احساسات را بر اساس آنچه مردم می‌ گویند به شما ارائه می‌ دهد.

Hootsuite برای همه چیز

می‌ توانید ویدیوها را در استودیوی YouTube زمان‌بندی کنید، اما چرا از جریان (کار) خود خارج شوید؟ Hootsuite می تواند تمام پست های رسانه های اجتماعی شما، از جمله ویدیوهای YouTube را برنامه ریزی کند. بیش از یک زمان‌بندی، داشبورد Hootsuite به شما امکان می‌ دهد نام برند و کلمه کلیدی را در همه کانال‌های خود نظارت کنید. شما می توانید هر کاری را که برای رسانه های اجتماعی نیاز دارید به طور مستقیم از Hootsuite انجام دهید. این شامل ایجاد پست، تبلیغات، گزارش تجزیه و تحلیل است و شما می توانید با پاسخ دادن مستقیم به نظرات از داشبورد خود در زمان زیادی صرفه جویی کنید.

کل تیم شما می تواند به ابزارهای همکاری دسترسی داشته باشد که به شما امکان می دهد به طور موثر حساب های اجتماعی را در مقیاس مدیریت کنید، همه در یک مکان. تنها کاری که Hootsuite نمی تواند انجام دهد این است که در روز تولد مادر شما تماس بگیرد. اما می توان از آن برای تنظیم توییت تولد از قبل استفاده کرد. فقط گفتن

Channelview Insights برای تجزیه و تحلیل عمیق

YouTube دارای تجزیه و تحلیل داخلی است، اما اگر به دنبال یک نگاه واقعاً عمیق به آمار خود هستید، Channelview Insights برای شما مناسب است. Channelview با چیدمان آشنای خود برای ردیابی همه چیز، از داده های جمعیتی گرفته تا منابع ترافیک و اشتراک، حال و هوای Google Analytics را به یوتیوب می آورد. از چندین کانال یوتیوب پشتیبانی می‌ کند و می‌ تواند گزارش‌ها را به‌صورت PDF یا CSV برای تجربه نهایی مهمانی Excel صادر کند.

سئو یوتیوب
تجزیه و تحلیل عمیق

TubeRanker برای تحقیق کلمات کلیدی

این وب سایت رایگان نقطه شروع خوبی برای تحقیقات کلیدواژه پایه است. شما یک کلمه کلیدی را در TubeRanker وارد می کنید و حجم جستجوی آن کلمه کلیدی در یوتیوب را به شما می گوید، به علاوه ایده هایی برای کلمات کلیدی دیگر.

سئو یوتیوب
تحقیق کلمات کلیدی

اجازه دهید Hootsuite رشد کانال YouTube شما را آسان‌تر کند. ابزارهای برنامه ریزی، تبلیغات و بازاریابی را در یک مکان برای کل تیم خود دریافت کنید. امروز رایگان ثبت نام کنید

نتیجه گیری

امیدواریم این مقاله شما را با سئو یوتیوب آشنا کرده باشد. همشه به خاطر داشته باشید، که با خدمات تولید محتوا جذاب و مفید رمز موفقیت است، پس اگر در ویدیو های خود چیز خاصی ارائه نمی دهید، انتظار نداشته باشید که با سئو یوتیوب بتوانید شاهکار کنید. علاوه بر این مطالب همواره با ابزار های در دسترس شما کانال خود و ویدیو های آن را جذاب و آنالیز کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

اگر در زمینه تولید محتوای یوتیوب و یا سئو یوتیوب فعالیت می کنید، تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

0 0 رای ها
رتبه بندی مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x