شماره تماس:  02126205700

امروزه حدود 3.2 میلیارد نفر از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند، آنها احتمالاً هر نوع پست اجتماعی و تبلیغاتی را که باید ببینند دیده اند. متمایز شدن از میلیون ها پست اجتماعی و جلب توجه مخاطبان به تخیل، خلاقیت و نبوغ زیادی نیاز دارد. یکی از راه های جلب توجه زود گذر و انتقال پیام، استفاده از موشن گرافیک در پست ها و تبلیغات اجتماعی است.

موشن گرافیک چیست؟

موشن گرافیک شاخه ای از انیمیشن است و امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. به طور خاص، زمانی که عناصر طراحی، اشیاء، اشکال، تصاویر و متن متحرک می شوند یا به حرکت در می آیند، طراحی گرافیکی است. برای تعریف دقیق تر موشن گرافیک، به آنچه ویکی پدیا می گوید نگاهی بیندازید:

«موشن گرافیک قطعاتی از انیمیشن یا فیلم دیجیتالی است که توهم حرکت یا چرخش را ایجاد می کند و معمولاً با صدا برای استفاده در پروژه های چند رسانه ای ترکیب می شود».

موشن گرافیک
موشن گرافیک چیست؟

در حالی که موشن گرافیک نوعی انیمیشن است، چیزهای بیشتری در آن وجود دارد. تلفیقی از انیمیشن، گرافیک و متن با هدف ارائه اطلاعات به بیننده است. می توان به طور موثر با کپی هوشمندانه، فیلم زنده، صداگذاری و صدا برای ایجاد ویدیوهای توضیح دهنده چشم نواز، ارائه ها و حتی پست ها و تبلیغات در رسانه های اجتماعی استفاده کرد.

موشن گرافیک طراحی گرافیک را به سطح دیگری می برد. برای ایجاد یک محتوا با موشن گرافیک، لازم نیست داستان یا روایتی داشته باشید. در واقع، می توانید از موشن گرافیک برای ایجاد تنوع جالبی از لوگوی خود استفاده کنید، یا در یک نمایش ویدیویی، کمی هیجان را به یک نمودار قدیمی خسته کننده اضافه کنید یا حتی اطلاعات جالبی را در یک تبلیغ رسانه های اجتماعی ارائه دهید.

تغییر برند شبکه 10 توسط تیم کلافام. Motion Graphics  به راحتی می تواند به یک لوگوی ایستا جان ببخشد و کمی هیجان ایجاد کند.

موشن گرافیک در مقابل انیمیشن

انیمیشن یک اصطلاح گسترده است که انواع تکنیک هایی را که در آن اشیا یا تصاویر حرکت می کنند را در بر می گیرد. این می تواند انیمیشن های دستی، Claymation ،CGI یا موشن گرافیک باشد. انیمیشن یک شکل هنری است که بر یک روایت تمرکز دارد. انیمیشن از تکنیک های سینمایی و داستان سرایی استفاده می کند تا بیننده را به سفری احساسی ببرد.

موشن گرافیک
موشن گرافیک در مقابل انیمیشن

موشن گرافیک نوعی طراحی گرافیکی متحرک است و در بازاریابی کاربرد زیادی دارد. در حالی که انیمیشن سنتی بر شخصیت ها، داستان ها و تنظیمات پیچیده تمرکز دارد، موشن گرافیک به عناصر گرافیکی ثابت، اشیاء انتزاعی، اشکال و متن زندگی می بخشد. این عناصر معمولاً برای توضیح یک مفهوم، نشان دادن یک نقطه، ایجاد آگاهی یا تعامل بصری به حرکت در می آیند.

در موشن گرافیک نیازی به داستان یا روایت نیست. با این حال، متن جزء مهمی است که برای انتقال پیام در کنار عناصر دیگر مانند صدا و صدا استفاده می شود.

چرا از موشن گرافیک استفاده کنیم؟

چهار دلیل اصلی برای استفاده از موشن گرافیک در کمپین بازاریابی وجود دارد:

جلب توجه بیننده

بررسی که توسط مایکروسافت نشان داد که انسانها، دامنه توجه هشت ثانیه است، که کوتاه تر از ماهی های قرمز در نه ثانیه صورت گرفت. مهمتر از آن، توجه انسان هر سال 88 درصد کاهش می یابد. این بدان معناست که وقتی مخاطبان شما آنلاین هستند، به محتوا نگاه نمی کنند بلکه به سرعت آن را اسکن می کنند. اگر جالب نباشد، به احتمال زیاد به سراغ چیز بعدی می روند.

موشن گرافیک
جلب توجه بیننده

گرافیک ها و تصاویر جالب این قدرت را دارند که توجه را در فضای رسانه آنلاین به سرعت در حال توسعه جلب کنند. اما موشن گرافیک یک قدم جلوتر می رود و صدا، تصاویر، انیمیشن و صدا را با هم ترکیب می کند تا توجه بینندگان شما را در مدت زمان کوتاهی به خود جلب کند. طبق یک مطالعه فیس بوک، موشن گرافیک معمولا 30 ثانیه تا 3 دقیقه طول می کشد و حتی تماشای 10 ثانیه تبلیغات در شبکه های اجتماعی با موشن گرافیک برای افزایش آگاهی از برند کافی است .

یک تأثیر بصری ایجاد می کند

انسان ها یاد گیرنده های بصری هستند و به احتمال زیاد مفاهیم و ایده ها را از طریق نمودارها، نمودارها، تصاویر، گرافیک ها و موارد دیگر به خاطر می آورند. قدرت موشن گرافیک در ارائه بصری نهفته است. استفاده از عناصر گرافیکی و تکنیک های انیمیشن، آن را به رسانه ای محبوب تبدیل می کند تا پیام خود را در چند ثانیه ارسال کنید و تأثیر مورد نیاز خود را ایجاد کنید.

موشن گرافیک
یک تأثیر بصری ایجاد می کند

مزیت این نوع ویدیو این است که به طرح های گرافیکی ثابت جان می بخشد و به راحتی اطلاعات برند شما را منتقل می کند. آخرین آمار نشان می دهد که مردم هنگام تماشای یک ویدیو 95 درصد از پیام را حفظ می کنند در حالی که وقتی آن را به صورت متنی می خوانند، 10 درصد آن را حفظ می کنند. این به این معنی است که وقتی از موشن گرافیک در پست ها و تبلیغات رسانه های اجتماعی شما استفاده می شود، احتمال لذت بردن، مشارکت و حفظ هرگونه اطلاعات بیشتر است.

ایده های پیچیده را منتقل کنید

گرافیک استاتیک یا اینفوگرافیک ساده نمی تواند برخی از ایده ها و مفاهیم را توضیح دهد و اغلب نیاز به ساده سازی دارد. با موشن گرافیک، می توانید به راحتی با کمک انیمیشن، فیلم زنده و صوت، به عناصر گرافیکی ثابت هیجان اضافه کنید تا ایده های پیچیده ای را ارائه دهید که برای حس بینایی و صدا شما جذاب است.

طبق یک مطالعه MIT، انسان ها می توانند اطلاعات بصری را تنها در 13 میلی ثانیه پردازش کنند. این پردازش سریع در مغز یک فرآیند پیوسته است زیرا چشمان شما حدود سه بار در ثانیه از نقطه ای به نقطه دیگر حرکت می کنند و اطلاعات را به مغز ارسال می کنند. این واکنش بیولوژیکی باورنکردنی دلیل موثر بودن ارتباط بصری است. نمایش گرافیکی ایده ها و اطلاعات با کمک گرافیک حرکتی با روشی که مغز شما اطلاعات بصری را پردازش می کند کار می کند و برای انتقال اطلاعات پیچیده مفید است.

موشن گرافیک
ایده های پیچیده را منتقل کنید

تعامل را افزایش می دهد

هنگامی که از موشن گرافیک در پست ها و تبلیغات رسانه های اجتماعی استفاده می شود، نه تنها جلب توجه می کند بلکه مخاطبان شما را نیز سرگرم می کند. این منجر به تعامل بهتر و آگاهی از برند می شود. آخرین تحقیقات نیز از این موضوع پشتیبانی می کند و به گفته توییتر، توییت های دارای GIF 55 درصد بیشتر از توئیت های بدون GIF تعامل بیشتری دارند.

موشن گرافیک جذاب تر است زیرا احساسات شما را مجذوب می کند. تصور کنید که در حال تماشای یک کلیپ کوتاه هستید که در آن حالت با گرافیک متحرک، تصاویر قوی، کپی عالی، صداگذاری و صدا تنظیم شده است. اگر آن را دوست دارید، احتمالاً آن را دوست خواهید داشت، در مورد آن نظر می دهید و حتی آن را با دیگران به اشتراک می گذارید. در واقع، ویدئوهای اجتماعی 12 برابر بیشتر از ترکیب متن و تصاویر اشتراک گذاری می کنند که آن را به انتخابی ایده آل برای پست های رسانه های اجتماعی، تبلیغات، ارائه ها، تبلیغات و غیره تبدیل می کند.

موشن گرافیک
تعامل را افزایش می دهد

نحوه استفاده از موشن گرافیک در بازاریابی

موشن گرافیک یک رسانه بازاریابی جدید است که به شما مزایای ویدیو، صدا، اینفوگرافیک، محتوای متن و طراحی گرافیکی را می دهد که همه در یک محتوای چشمگیر قرار گرفته اند. دو راه برای ایجاد موشن گرافیک وجود دارد. شما می توانید با خود انیمیشن شروع کنید یا می توانید از قطعات مسطح عناصر گرافیکی در کتابخانه محتوای خود استفاده کنید و از نرم افزار یا یک ویرایشگر بصری برای اضافه کردن انیمیشن و انتقال به آن استفاده کنید.

موشن گرافیک
موشن گرافیک در شبکه های اجتماعی

موشن گرافیک می تواند برای برنامه های مختلف در کمپین بازاریابی شما استفاده شود، مانند:

  • تبلیغات تلویزیونی سنتی یا تبلیغات آنلاین
  • ویدیوهای توضیح دهنده برای توضیح مفاهیم، ​​ایده ها، فرآیندها یا آموزش ها
  • پست های رسانه های اجتماعی برای تعامل با مخاطبان و افزایش آگاهی از برند
  • تبلیغات رسانه های اجتماعی
  • ویدیوهای تبلیغاتی برند برای تبلیغ کسب و کار یا برند شما
  • ویدیو بازاریابی فرهنگی برای نشان دادن برند، افراد، ارزش و اهداف شما
موشن گرافیک
نحوه استفاده از موشن گرافیک در بازاریابی

موشن گرافیک کارآمد و مقرون به صرفه است

هر کمپین بازاریابی با بازگشت سرمایه سنجیده می شود. اگر 10000 دلار برای یک ویدیوی جدید خرج می‌کنید، برای اینکه به‌عنوان موفقیت ‌آمیز دیده شود، باید یک بازگشت سرمایه (ROI) قوی از نظر فروش یا آگاهی از برند داشته باشید. اگر به طور ناگهانی نیاز به تغییر اطلاعات در محتوا داشته باشید چه اتفاقی می افتد؟ ممکن است این محصول تجدید نظر اضطراری داشته باشد، یا دیگر در برخی مناطق ارائه نشده باشد، یا هر تعداد سناریو. بازگشت به تولید، هزینه های شما را کاهش می دهد و احتمال کاهش هزینه ها را کاهش می دهد.

Motion Designers  در برنامه هایی با قابلیت های بسیار ماژولار کار می کنند. اگر نیاز به اضافه کردن صداهای جدید، یا تعویض تصاویر یا حتی اضافه کردن انیمیشن های کاملا جدید دارید، این یک فرآیند نسبتاً ساده است. در واقع، می‌توانید در هر زمانی تغییراتی در ویدیوی خود ایجاد کنید، که عملاً با اکشن زنده غیرممکن است.

هزینه فیلم های دو بعدی و سه بعدی بسته به پیچیدگی و زمان بندی متفاوت است. اگر یک استودیوی برتر- مانند باک یا معمولی فولک یا کابزا پاتاتا – استخدام کنید ، باید بودجه بیشتری را برای جبران داشتن یک تیم کامل از متخصصان آموزش دیده در نظر بگیرید. شما همچنین می توانید به انجمن مشاغل آزاد بروید، اگرچه باید کمی زمان بیشتری به برنامه خود اضافه کنید زیرا برخی از این هنرمندان به تنهایی کار می کنند. مهم نیست که چه چیزی را انتخاب می کنید، تطبیق پذیری یک پروژه طراحی حرکت معمولاً در مقایسه با فیلمبرداری فیلم سنتی رویکرد مقرون به صرفه تری است.

موشن گرافیک
موشن گرافیک کارآمد و مقرون به صرفه است

جمع بندی

از موشن گرافیک می توان برای تقویت استراتژی بازاریابی خود استفاده کرد. این یکی از محبوب ترین سبک های ویدئویی است که امروزه توسط بازاریاب ها استفاده می شود، زیرا ارزش تعامل بالایی دارد. تولید موشن گرافیک آسان است و این به معنای هزینه تولید کمتر برای مشاغل و زمان کمتری برای ایجاد محتوای خیره کننده است. با مزایای بسیار زیاد، جای تعجب نیست که موشن گرافیک در حال تبدیل شدن به شکل غالب محتوای بازاریابی برای اکثر برندها و مشاغل در سطح جهان است.

موشن گرافیک
تقویت استراتژی بازاریابی

آیا حاضرید بازاریابی خود را با موشن گرافیک به سطح بالاتری ببرید؟

 

0 0 رای ها
رتبه بندی مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ساخت تیزر موشن گرافیک
ساخت تیزر موشن گرافیک

موشن گرافیک یک روش مفید

یکی از روش‌های مؤثر برای نشان دادن داده‌ها، اطلاعات آماری و حقایق است، طوری که در سایر سبک‌ها نمی‌توان به خوبی موشن گرافیک این گونه اطلاعات را ارائه کرد. می‌تواند خسته کننده ترین و بی روح‌ترین محتوا را به لذت بخش ترین و جذاب‌ترین محتوا تبدیل کند.

تیزرهای موشن گرافیک (Motion Graphic) تصاویر متحرکی است که با صدا و موسیقی تلفیق شده است. به بیان دیگر دانش آمیختن حرکت با صدا و ترکیبی از گرافیک، انیمیشن و متن همراه با صوت است. موشن گرافیک یا گرافیک متحرک تکنیکی تخصصی است که از زیر مجموعه‌های طراحی گرافیک به شمار می‌رود که محصول نهایی آن تیزر تبلیغاتی می‌باشد. به کمک این حرفه می‌توان آثار گرافیکی جذاب و بی بدیلی خلق کرد که به تولید تبلیغات کوتاه تلویزیونی و اینترنتی منجر خواهد شد.

امروزه این روش بی‌شک یکی از پرطرفدارترین و جذاب‌ترین شاخه‌های هنر دیجیتال است که به کمک ابزار‌های زیر ساخته و پرداخته می‌شود:

  • Adobe After Effects
  • Adobe Illustrator
  • Adobe Premier
  • Cinema 4D

هر یک از نرم‌افزارهای فوق دارای ویژگی‌های منحصر به فردی بوده و بخشی از وظیفه تولید یک گرافیک متحرک را بر عهده دارد. به سادگی متوجه می‌شوید که موشن گرافیک‌ها علاوه بر زیبایی جلوه‌های بصری و جذابیتش؛ هدف موثری در بازاریابی هم دارد.

به خواندن این مطلب ادامه دهید تا بدانید که این شیوه از بازاریابی یکی از عالی‌ترین تکنیک‌های معرفی ایده‌ها و مفاهیم پیچیده است.

تیزر موشن گرافیک
ساخت تیزر موشن گرافیک

مزایای شگفت انگیز نهفته در موشن گرافیک ها

اکنون ویژگی‌های اصلی این تکنیک خاص در بازاریابی ویدیویی را می دانید، پس بیایید مزایای اصلی موشن گرافیک را نیز بررسی کنیم.

– قدرت بصری بسیار بالا

بازاریاب‌ها معمولاً از جلوه‌های بصری کمک می‌گیرند تا با مخاطب ارتباط گرفته و خیلی سریع پیام خود را برسانند. فراموش نکنید که همه ما یادگیرنده‌های تصویری خیلی خوبی هستیم.

این بدین معناست که ما مفاهیم را با کمک چارت‌ها، دیاگرام‌ها، طرح‌ها و نقش‌ها و سایر روش‌های بصری خیلی راحت یاد می‌گیریم و آن‌ها را مدت‌ها در ذهن خود داریم با در نظر گرفتن این موارد به خوبی می‌توان فهمید که یک ویدیو چقدر می‌تواند تاثیرگذار باشد.

اگر این ویدیو طراح گرافیکی متحرک هم داشته باشد تاثیرگذاری آن خیلی بیشتر هم می‌شود. از آن جایی که ما انسان‌ها یادگیرنده تصویری خوبی هستیم؛ به آسانی می‌توان با یک موشن گرافیک جذاب و مشوق، مخاطب را جذب کرد.

– طرح‌ها و انیمیشن‌های برجسته

موشن گرافیک تنها درباره طراحی نیست، بلکه طراحی متحرک است. به عبارتی دیگر موشن گرافیک‌ها طرح‌های گرافیکی را زنده می‌کنند. با استفاده از عناصر گرافیکی متحرک می‌توانید هر ایده‌ای را اجرا کنید. در این حالت ایده و پیام خود را در چند ثانیه به مخاطب می‌رسانید و او به سرعت با پیام شما ارتباط می‌گیرد.

– استفاده از سناریوهای هدفمند

نوشتن سناریو برای ساخت موشن گرافیک‌ها الزامی است و تنها افراد باسابقه و حرفه‌ای به خوبی از پس این کار برمی‌آیند. سناریونویسی یکی از کلیدی‌ترین مراحل ساخت موشن گرافیک است که اگر به درستی نوشته شود تأثیر بسیار عمیقی در جذب مخاطب خواهد داشت.

– ترکیب و میکس سایر فرمت‌ها

صدا گذاری روی موشن گرافیک، اگر محتوای ویدیویی شما در کنار جلوه‌های بصری و تحرک همراه با صدا باشد مخاطب را جادو می‌کند. البته انتخاب نوع صدا، جنسیت و سبک گوینده عوامل مهم در ساخت ویدیوهای گرافیکی هستند.

اگر بخواهیم بهتر شرح دهیم کارگردانی تیزر موشن گرافیک یعنی نحوه چیدمان اسلایدر های عکس در کنار یکدیگر، پس هر چقدر خلاقانه‌تر این کارو انجام دهیم برای مخاطب جذاب تر خواهیم بود.

موشن گرافیک
موشن گرافیک یکی از مدل های ساخت تیزر تبلیغاتی
0 0 رای ها
رتبه بندی مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x