شماره تماس:  02126205700

هرکسی که حداقل یک بار به اینستاگرام سر زده باشد با هشتگ اینستاگرام و استفاده از آن آشناست، هشتگ اینستاگرام همان کلماتی هستند که برخلاف رنگ بقیه متن‌ ها به رنگ آبی هستند و با کلیک کردن روی آن‌ می‌ توانید به موضوع‌ های مرتبط با آن دست پیدا کنید. اما برای کسب‌ و کارتان چطور باید از هشتگ استفاده کرد؟ تا به حال به اهمیت هشتگ ‌ها فکر کرده ‌اید؟ چه هشتگ ‌هایی در اینستاگرام وجود دارند که به افزایش تعامل کاربران با شما کمک می ‌کنند؟ با ما در ادامه ی مقاله همراه باشید.

هشتگ چیست؟

هشتگ‌ اینستاگرام و به طور کلی هشتگ‌ در تمام شبکه‌ های اجتماعی، برای دسته‌ بندی محتوا ها و یافتن محتوا های مرتبط به هر موضوع استفاده می ‌شود. با کلیک هر هشتگ اینستاگرام، به انبوهی از محتوا های شامل همان هشتگ دست پیدا می کنید. فرمول ساخت هشتگ به شکل زیر است:

حروف/ کلمات/ اعداد/ ایموجی+ علامت #

هشتگ اینستاگرام
هشتگ چیست؟

چرا استفاده از هشتگ اینستاگرام مهم است

باعث افزایش تعداد فالوور می ‌شود

گفته شد که کاربرد اصلی هشتگ، دسته‌ بندی محتوا است. به این ترتیب هر کاربری که نیاز به موضوع خاصی داشته باشد، هشتگ آن را جستجو می‌ کند تا محتوا های مرتبط با آن را پیدا کند. زمانی که از هشتگ در اینستاگرام استفاده می‌ کنید در واقع باعث می‌ شوید که مخاطبان آینده، شما را سریع تر و راحت‌ تر پیدا کنند و به جمع فالوور های شما اضافه بشوند.

هشتگ و افزایش تعامل در اینستاگرام

میزان تعامل در اینستاگرام از مهم‌ ترین مواردی است که باید به آن دقت داشته باشید. هشتگ‌ ها باعث می ‌شوند که تعامل کاربران با شما افزایش پیدا کند. چرا که بعضی کاربران بعد از سرچ هشتگ مورد نظرشان، شما را دنبال نمی‌ کنند اما پست شما را لایک می‌ کنند یا آن برای استفاده‌ های بعدی ذخیره می‌ کنند که همین موضوع به بیشتر دیده شدن شما در اینستاگرام کمک خواهد کرد.

باعث افزایش فروش در اینستاگرام می‌ شود

هشتگ اینستاگرام کاربردی صرفا برای افزایش فالوور ندارد؛ بلکه می ‌تواند میزان فروش شما را هم افزایش دهد. اگر استراتژی درستی برای هشتگ ‌ها استفاده کنید و هشتگ های پربازدید و مرتبط را در پست‌ هایتان استفاده کنید، مشتری‌ ها به راحتی به شما می‌ رسند و از شما خرید خواهند کرد.

هشتگ اینستاگرام
چرا استفاده از هشتگ مهم است؟

انواع هشتگ اینستاگرام

هشتگ های اینستاگرام را می‌ توان به ۶ موضوع اصلی تقسیم کرد:

هشتگ سرویس/کالا:

این هشتگ‌ ها دقیقا نام و نوع محصول شما را نشان می دهند، مانند # سوییشرت # لپ_تاپ.

هشتگ حوزه فعالیت:

نشان می ‌دهد که دقیقا در چه زمینه ‌ای فعالیت دارید، مانند # تابلو_روان #طراحی_سایت.

هشتگ صنفی:

اگر به صنف یا جامعه خاصی تعلق دارید می‌ توانید از این هشتگ استفاده کنید، مثل # انجمن_خوش‌نویسان.

هشتگ مناسبتی:

برای رویداد ها، وقایع، کمپین‌ ها و مناسبت‌ های خاص از هشتگ مناسبتی استفاده کنید: مانند #نوروزتان_پیروز

هشتگ مکان:

این هشتگ برای ثبت مکانی که تجربه آن در اینستاگرام ثبت شده مناسب است: به عنوان مثال # ماسوله.

هشتگ روزانه:

اگر برای روز های مختلف هفته برنامه خاصی دارید می‌ توانید از این هشتگ استفاده کنید: # دوشنبه_های _خوشمزه.

 

هشتگ اینستاگرام
انواع هشتگ

چگونه هشتگ های پربازدید اینستاگرام را پیدا کنیم

برای استفاده از هشتگ ‌های مناسب ابتدا باید آن‌ ها را پیدا کرد! برای این کار میتوانید این مسیر را دنبال کنید: ابتدا به صفحه اکسپلور اینستاگرام  بروید. سپس عبارت مورد نظر و مرتبط با کارتان را بدون علامت # سرچ کنید، به لیست tags بروید. در این مرحله اینستاگرام هشتگ های پربازدید و ترند را براساس میزان محبوبیت و استفاده شدن به شما نشان خواهد داد.

7 نکته برای پیدا کردن هشتگ مناسب

۱- مخاطبان خود را بشناسید

استفاده از هشتگ‌ های تصادفی نه‌ تنها کمکی به شما نمی ‌کند بلکه باعث می‌ شود در جذب مخاطب و مشتری به مشکل بخورید. مخاطبان خود را باید بشناسید و بدانید که چه هشتگ‌ هایی را دنبال می‌ کنند و شما هم از همان هشتگ‌ ها استفاده کنید.

۲- هشتگ ‌های رقبایتان را بررسی کنید

برای این که بدانید باید چه هشتگ ‌هایی به کار ببرید، هشتگ‌ های رقیبان را هم ببینید. کپشن پست‌ های رقیبان ایده‌ های خوبی برای استفاده از هشتگ اینستاگرام به شما می‌ دهند. به‌ خصوص حواستان به رقیب‌ های قدرتمند تر باشد و ببینید از چه ایده ‌هایی برای بالا بردن تعامل استفاده می‌ کنند.

۳- از هشتگ ‌های مرتبط استفاده کنید

یک بار دیگر تاکید می کنیم که استفاده از هشتگ ‌های پربازدید اما بی‌ ربط کمکی به شما نمی‌ کند. به عنوان مثال اگر کسب ‌و کاری مرتبط با رستوران دارید نباید از هشتگ ‌های مربوط به بازاریابی استفاده کنید.

هشتگ اینستاگرام
چگونه هشتگ های پر طرفدار را پیدا کنیم؟

۴- از هشتگ ‌های طولانی‌ تر و خاص استفاده کنید

هر چه هشتگ شما خاص ‌تر باشد بیشتر احتمال دارد که مخاطبان بیشتری شما را پیدا کنند. به عنوان مثال # طراحی، بسیار کلی است و تمام کسانی که به دنبال طراحی داخلی، طراحی دکوراسیون، طراحی گرافیکی، طراحی سیاه قلم و … هستند را به صفحه اینستاگرام شما می‌ کشاند. این افراد خیلی زود از صفحه شما بیرون می‌ روند؛ اما اگر # طراحی_اینفوگرافیک را استفاده کنید، تنها کسانی که به دنبال اینفوگرافیک هستند شما را پیدا خواهند کرد و به جمع مخاطبان شما خواهند پیوست. البته باید در نظر داشته باشید که خاص و طولانی بودن هشتگ نباید جوری باشد که هیچ مخاطبی هم شما را پیدا نکند!

۵- هشتگ مخصوص برند و کمپین را بسازید

این کار به برندینگ شما بسیار کمک می‌ کند. هشتگی شامل اسم برند تان بسازید و زیر تمام پست‌ هایتان از آن استفاده کنید. از مخاطبان بخواهید که اگر محتوایی مرتبط با شما و کمپین تان منتشر می‌ کنند از آن هشتگ ها استفاده کنند. به این ترتیب شما یک رد پای دیجیتالی قوی از خود در اینستاگرام به جا می گذارید که بسیاری از افراد را به خود جذب خواهد کرد.

۶- در استفاده از هشتگ اینستاگرام منظم باشید

برای تمام پست‌ ها از هشتگ استفاده کنید و آن را از یاد نبرید! یادتان باشد که هشتگ ها می‌ توانند تعداد زیادی از مخاطبان را به صفحه شما بکشانند. همچنین، هشتگ مخصوص برند تان را در بخش بیوگرافی صفحه بنویسید.

۷- بعضی هشتگ‌ ها را در کامنت به کار ببرید

شما در هر پست می ‌توانید حداکثر تا ۳۰ هشتگ به کار ببرید ولی حواستان باشد که لازم نیست از تمام ظرفیت هشتگ اینستاگرام استفاده کنید و کپشن را شلوغ کنید. می‌ توانید بعضی هشتگ ‌ها را در کامنت پست ذکر کنید. تاثیر این کار به اندازه نوشتن هشتگ در کپشن است.

هشتگ اینستاگرام
هشتگ های پر طرفدار

و در آخر

هشتگ ها بخش غیر قابل انکار شبکه های اجتماعی هستند. این مربع کوچک پر کاربرد بسیاری از کار ها را برای ما ساده تر کرده و باعث بالا رفتن پیج ما میشود. در این پست سعی کردیم درباره کاربرد هشتگ اینستاگرام و لیست هشتگ های پربازدید اینستاگرام توضیحاتی ارائه بدهیم. شما چه هشتگ‌ های پرطرفدار دیگری را می ‌شناسید؟ جای چه موضوعاتی در لیست هشتگ‌ های ما خالی است؟ برای ما در قسمت نظرات آن ها را بنویسید.

0 0 رای ها
رتبه بندی مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x