شماره تماس:  02126205700

پینترست یک پلتفرم رسانه اجتماعی است که در آن کاربران محتوای بصری را که الهام بخش، مفید یا سرگرم کننده می دانند کاوش، به اشتراک می گذارند و ذخیره می کنند. کاربران محتوای انتخابی خود را به تابلوهایی با موضوع مشترک اضافه می کنند یا پین می کنند تا آن را سازماندهی کنند و به این ترتیب سایر کاربران بتوانند محتوای جدید مرتبط با علایق خود را کشف کنند. اگر هنوز یک حساب پینترست باز نکرده اید، در اینجا درباره این فرآیند بیشتر بدانید. پس از ثبت نام، می توانید به اشتراک گذاری محتوا و بنابراین بازاریابی رسانه های اجتماعی را در پلتفرم شروع کنید.

برای استفاده حداکثری از پلتفرم، محتوای کسب و کار خود را از رایانه یا دستگاه تلفن همراه خود آپلود کنید، محتوایی را که در پلتفرم پیدا می کنید پین کنید، و محتوایی را که در وب پیدا می کنید با استفاده از دکمه مرورگر Pinterest اضافه کنید. مشارکت کلیدی است. تابلوهای دوستان و رقبای خود را دنبال کنید، “لایک” را دنبال کنید، و در مورد پین های دیگران نظر دهید، محتوا را دوباره پین ​​کنید (یا دوباره ارسال کنید)، و پیوندهای وب سایت و وبلاگ خود را در پین های خود به اشتراک بگذارید. مهم است که توجه داشته باشید حساب های شخصی و تجاری در Pinterest وجود دارد. انتخاب یک حساب تجاری به شما این امکان را می دهد که به Pinterest Analytics و سایر ویژگی ها از جمله ابزار جستجوی بصری، پخش کننده ویدیوی بومی و توانایی اجرای تبلیغات Pinterest در صورت تمایل دسترسی پیدا کنید – این پلتفرم را برای بازاریابان ایده آل می کند.

پینترست
پینترست چیست

اکنون، بیایید برخی از استراتژی های بازاریابی Pinterest را مرور کنیم تا به شما کمک کند تا تأثیر خود را بر روی مخاطبان خود بهبود بخشید.

نحوه استفاده از Pinterest برای بازاریابی

 • محتوای خود را توزیع کنید
 • یک جامعه بسازید.
 • به مشتریان آموزش دهید.
 • ترافیک وب سایت را افزایش دهید و فروش آنلاین را افزایش دهید.

این استراتژی ها نشان دهنده راه هایی برای افزودن Pinterest به تلاش های بازاریابی بیشتر شما هستند. در اینجا چند مزیت استفاده از Pinterest برای بازاریابی آورده شده است.

پینترست
نحوه استفاده از Pinterest برای بازاریابی
 1. محتوای خود را توزیع کنید.

85 درصد از پینرها محتوای بصری را جستجو کرده و ترجیح می دهند. این باعث می شود Pinterest به مکانی قوی منحصر به فرد برای توزیع انواع محتوا، از جمله محتوای وبلاگ نوشته شده تبدیل شود. برخلاف اینستاگرام، کاربران می توانند روی لینک های زنده کلیک کنند. در Pinterest، شما محتوا را در تابلوهای Pinterest به اشتراک می گذارید. تابلوها همه پین های شما را ذخیره می کنند و محتوای شما را برای دنبال کنندگانتان توزیع می کنند تا بتوانند آن را کشف کنند.

شما می توانید هر تعداد که می خواهید تابلو داشته باشید، می توان آن ها را در موضوعات، ایده ها، طرح ها یا انواع الهام بخش سازمان دهی کرد تا مخاطبانتان بتوانند محتوای مورد نظر خود را به راحتی پیدا کنند. اگر می خواهید سایر مشارکت کنندگان محتوایی را اضافه کنند که فکر می کنند با موضوع هیئت مدیره شما کار می کند، می توانید از افراد دعوت کنید تا به هیئت مدیره شما بپیوندند – که باعث می شود هیئت مدیره شما یک “هیئت مدیره گروهی” شود. این یک راه عالی برای افزایش تعامل و تعامل در نمایه شما است.

 1. یک جامعه بسازید.

جوامع آنلاین افراد همفکر را گرد هم می آورند و به عنوان مراکز مفیدی برای کسب و کارها عمل می کنند. با یک انجمن Pinterest، می توانید روی فالوورها و طرفداران خود حساب کنید تا با تابلوهای شما تعامل داشته باشند، محتوای شما را مصرف کنند و به وب سایت شما راه پیدا کنند – در این فرآیند باعث افزایش ترافیک می شود. وجود دارد بیش از 335 میلیون نفر که در Pinterest استفاده هر ماه است. با برخورد با برد پینترست به عنوان یک خیابان دوطرفه که از طریق آن می توانید با کاربران تعامل داشته باشید و آنها را درگیر کنید (نه مانند یک بیلبورد یک طرفه)، می توانید یک جامعه وفادار از کاربران پینترست ایجاد کنید که ممکن است مشتری نیز شوند.

چگونه پینترست خود را دنبال کنید

اگرچه می توانید دوستان خاصی را از طریق نام، حساب فیس بوک و سایر شناسه های آن ها جستجو و اضافه کنید، اما این کار زمان بر است و افزایش قابل توجه فالوور شما را تقریبا غیرممکن می کند. در عوض، روش های زیر را برای ایجاد پایگاهی از طرفداران و دنبال کنندگان خود در Pinterest در نظر بگیرید.

 • حساب پینترست خود را از طریق دیگر شبکه های اجتماعی خود تبلیغ کنید.
 • حساب هایی را دنبال کنید که فکر می کنید می خواهند شما را دنبال کنند.
 • مراقب باشید که رقبای شما برای افزایش تعداد فالوورهای خود چه می کنند و از تکنیک های آنها یاد بگیرید.
 • از کلمات کلیدی و هشتگ ها در پست های خود استفاده کنید (در ادامه این تاکتیک ها را با جزئیات بیشتر مورد بحث قرار خواهیم داد).
 • از اینفلوئنسرها بخواهید تا برخی از محتوای شما را مجدداً ارسال کنند تا توجه فالوورهای خود را جلب کنند.
 • برای اجرای تبلیغات در پلتفرم، هزینه یک حساب تبلیغاتی Pinterest را بپردازید.
 1. به مشتریان آموزش دهید.

پنترست مملو از آموزش ها، اینفوگرافیک ها، نحوه انجام کارها و پیوندهایی به محتوای آموزشی اضافی است. با توجه به تمایل آن به محتوای بصری، کانالی قدرتمند برای آموزش و جذب مشتریان است. در حین ایجاد و اشتراک گذاری محتوا برای پروفایل پینترست و بازاریابی خود با کاربران، حتماً مخاطبان هدف خود را در نظر داشته باشید. مشابه روشی که هنگام ایجاد محصولات جدید، توسعه نام تجاری خود یا ارسال در سایر شبکه های اجتماعی انجام می دهید، می خواهید اطمینان حاصل کنید که محتوایی را منتشر می کنید که برای مخاطبان هدف، مشتریان فعلی و شخصیت های خریداران در Pinterest جذاب باشد.

شما می توانید این کار را به چند روش مختلف انجام دهید:

 • درباره شخصیت های خریدار خود تحقیق کنید تا مشخص کنید چه نوع محتوایی برای آنها مفیدتر و جذاب تر است.
 • نظرسنجی کنید و از فالوورها و مشتریان فعلی خود در مورد آنچه از شرکت شما در پینترست می خواهند بازخورد بخواهید.
 • به آنچه که رقبای شما به خوبی انجام می دهند (یا نه) به شما کمک می کند تا در مورد راه های جدیدی برای بیرون راندن محتوای خود و منحصر به فرد کردن آن فکر کنید.
 • تابلوهای فالوورها و مشتریان فعلی خود را مشاهده کنید تا به درک شما از اینکه مخاطبان شما چه کسانی هستند و به چه چیزی بیشتر علاقه دارند کمک کند.
 1. افزایش ترافیک وب سایت و افزایش فروش آنلاین.

پینترست، برخلاف اینستاگرام، به شما این امکان را می دهد که محتوای بصری خود را به وب سایت دیگری – یعنی وب سایت خود، پیوند دهید. این ویژگی به شما امکان می دهد محتوای نوشتاری و بصری را به اشتراک بگذارید و کاربران را در این فرآیند به وب سایت خود هدایت کنید. این یک افزودنی قدرتمند برای بازاریابی شما است زیرا می تواند فروش آنلاین را نیز افزایش دهد. بسیاری از برندها از Pinterest برای نمایش تصاویر محصول در حین اشتراک گذاری محتوا استفاده می کنند. به عنوان مثال، این تابلو که توسط شرکت پوشاک Madewell ایجاد شده است ، به عنوان منبع الهام سفر عمل می کند و با محصولات واقعی که آنها می فروشند جفت می شود تا مخاطبان خود را در مورد برند خود، سبک زندگی که تبلیغ می کنند و ایده خرید برخی لباس ها هیجان زده کنند.

پینترست
نمونه برد پینترست منبع

با ادغام Pinterest در وب سایت خود، می توانید به راحتی ترافیک یکی از صفحات وب خود را مستقیماً به نمایه Pinterest خود هدایت کنید تا مشتریان و مشتریان شما بتوانند در عرض چند ثانیه محتوای شما را مشاهده کنند (و امیدوارم شما را دنبال کنند!). این ویجت ها و دکمه های Pinterest به بازدیدکنندگان وب سایت شما اجازه می دهد تا از طریق وب سایت شما با صفحه Pinterest شما تعامل داشته باشند و به آنها این امکان را می دهد که نمایه شما را مشاهده و دنبال کنند یا مستقیماً به یک پین یا برد خاص بروند. ویجت ساز شبکه به شما کمک می کند تا به سرعت این ویژگی را سفارشی کنید، ایجاد کنید و به سایت خود اضافه کنید.

پینترست
دکمه pinterest و ویجت

نتیجه گیری

با توجه به توضیحات داده متوجه شدیم که پینترست یکی از شبکه های اجتماعی تصویری موثر و محبوب است. شما میتوانید با استفاده از آن کمپین های دیجیتال مارکتینگ خود را تقویت کنید و به حد مناسبی برسانید. پس اگر فعالیت در پینترست را شروع نکرده اید هم اکنون دست به کار شوید و این شبکه جذاب را راه اندازی کنید.

آیا تا به حال در پینترست تجارت خود را تبلیغ کرده اید؟ با ما در میان بگذارید.

0 0 رای ها
رتبه بندی مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x