شماره تماس:  02126205700

کسب درآمد از تلگرام به سرمایه چندانی احتیاج ندارد. تلگرام یکی از پر استفاده‌ ترین شبکه‌ های اجتماعی در ایران است. بر اساس آمار، این اپلیکیشن بیش از 50 میلیون کاربر در ایران دارد. یکی از سوالات متداولی که خیلی از افراد به دنبالجواب آن هستند، این است که چگونه از تلگرام کسب درآمد کنیم؟ به دلیل وجود مخاطبین زیاد، فعال و همچنین امکاناتی که این شبکه اجتماعی در اختیار کاربران قرار داده است، شرایط مناسبی برای کسب درآمد از تلگرام فراهم شده است. قبل از اینکه در مورد کسب درآمد از تلگرام صحبت کنیم، کمی بیشتر در مورد تلگرام صحبت کنیم:

تلگرام یک اپلیکیشن پیام‌ رسان است که در سال 2013 شروع به کار کرد و  بیش از 500 میلیون کاربر در سرتاسر جهان از این پیام‌ رسان استفاده می‌کنند. تلگرام امکانات گسترده‌ و زیادی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد که می‌توان به ایجاد گروه و کانال، ایجاد چت خصوصی، مکالمه صوتی و ایجاد ربات‌ های تلگرامی اشاره کرد.در این اپلیکیشن، افراد می‌توانند فایل‌ های تصویری، ویدئویی و صوتی را بارگذاری کنند و با هم به اشتراک بگذارند. همان‌طور که در ابتدای مقاله گفته شد، تلگرام در ایران بیشتر از 50 میلیون کاربر دارد که اکثر این افراد کاربران فعال هستند. از طرفی دیگر این اپلیکیشن محیط کاربری آسان و خوبی دارد.

به خاطر این ویژگی‌ ها، در تلگرام بستر مناسبی برای کسب درآمد بوجود آمده و تعدادی زیادی از ایرانیان در این پیام‌ رسان، فعالیت اقتصادی می‌کنند.

کسب درآمد از تلگرام
کسب درآمد از تلگرام بدون سرمایه

دلیل رواج کسب درآمد در تلگرام چیست؟

شبکه‌ های اجتماعی مختلفی هستند که افراد می توانند از آن‌ ها درآمد داشته باشند. از نمونه‌ های آن‌ ها می‌توان به کسب در آمد از یوتیوب اشاره کرد که جزو روش های کسب درآمد دلاری محسوب می‌شود.

در ایران تلگرام جزو پیام‌ رسان‌ ها یی است که از محبوبیت بالای برخوردار است.اگر بخواهیم نگاه آماری به این موضوع داشته باشیم، در حال حاضر بیش از 180 هزار خانواده در ایران مشغول «کسب درآمد از تلگرام بدون سرمایه» هستند. این آمار نشان می‌دهد که این برنامه شرایط خوبی را فراهم آورده است و امکان درآمد زایی از آن وجود دارد. تلگرام چندین ویژگی دارد که باعث این امر شده است و با هم آن ها را بررسی می کنیم.

دسترسی به تلگرام آسان است

کسب درآمد با گوشی و بدون سرمایه، از موضوعات پر طرفدار این روز هاست. اگر یک گوشی و یک سیم‌کارت داشته باشید و بتوانید به اینترنت متصل شوید، راه های زیادی برای درآمد زایی پیش رویتان قرار می گیرد. همچنین به‌ راحتی امکان استفاده از تلگرام را پیدا می کنید و می‌توانید شرایط کسب درآمد با گوشی بدون سرمایه را برای خود فراهم کنید.علاوه بر این، نسخه دسکتاپ آن نیز وجود دارد که امکان استفاده از تلگرام را در رایانه‌ ها فراهم کرده است.  محیط کاربری این اپلیکیشن ساده است و این موضوع استفاده از آن را آسان می‌کند. هر فرد با هر دانش و سنی می‌تواند از تلگرام به راحتی استفاده کند.

کسب درآمد از تلگرام
دسترسی آسان به تلگرام

تلگرام امنیت بالایی دارد

در بین پیام‌ رسان‌ های موجود، تلگرام امنیت بالایی دارد و به گفته بنیان‌گذار آن قابل هک نیست. از طرفی دیگر تلگرام به‌صورت مداوم سعی دارد تا امنیت خود را بهبود ببخشد. یک دلیل استقبال مخاطبین از این شبکه اجتماعی هم همین ویژگی است.

کسب درآمد از تلگرام
امنیت بالای تلگرام

امکان کسب درآمد از تلگرام بدون سرمایه اولیه وجود دارد

تمام امکاناتی که تلگرام در اختیارتان قرار می‌دهد رایگان است و شما می‌توانید به ‌راحتی و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ ای کانال یا گروه تلگرامی کسب و کار خود را بسازید و برای آن ها جذب مخاطب کنید. به این خاطر، «کسب درآمد از تلگرام بدون سرمایه اولیه» امکان‌پذیر است. کافی است ایده‌ های خوب و موثری داشته باشید و با محیط تلگرام و نحوه کسب درآمد با آن آشنا باشید. تلگرام می تواند یکی از راه های کسب درآمد برای نوجوانان باشد که هنوز سرمایه لازم را جمع آوری نکرده اند. این بستر می تواند شروع خوبی برای وارد شدن به بازار کسب و کار باشد.

مزیت های کسب درآمد از تلگرام نسبت به سایر پیام رسان ها

برای کسب درآمد از اینترنت بسیاری از افراد از شبکه‌ های اجتماعی که  موجود است استفاده می‌کنند. در حال حاضر تعداد زیادی مشغول کسب در آمد از اینستاگرام و یا کسب درآمد از روبیکا هستند. تلگرام نیز یکی از بستر های مناسب برای کسب درآمد آنلاین است. اما تلگرام چه مزیت‌ ها یی نسبت به سایر برنامه ها دارد که آن را برای کسب درآمد مناسب ساخته است؟

امکان ساخت ربات در تلگرام وجود دارد

در این اپلیکیشن می‌توان ربات‌ های مختلفی با کاربری‌ های متفاوت ساخت. ممکن است برخی از اپلیکیشن‌ های دیگر نیز این امکان را برای شما فراهم کنند، اما در تلگرام ربات‌ ها کاربردی‌ تر هستند و حتی می‌توان از آن ‌ها کسب درآمد کرد که در ادامه مفصل‌ تر درباره آن صحبت خواهیم کرد.

کسب درآمد از تلگرام
امکان ساخت ربات در تلگرام

امکانات متنوع و خوبی در اختیار کاربران قرار می‌دهد

در تلگرام توانایی ساخت کانال وجود دارد. این کانال‌ ها مانند یک وبلاگ عمل می‌کنند و تمامی افراد بدون محدودیت تعداد، می‌توانند در آن‌ ها عضو شوند. علاوه بر این گروه‌ هایی که در تلگرام ساخته می‌شوند، می توانند تعداد بالایی عضو را در خود داشته باشند. کسب درآمد از تلگرام بدون کانال چندان منطقی به نظر نمی رسد؛ هر چند که غیر ممکن نیست. از بهترین راه ها برای این نوع درآمد زایی ساخت کانال است. در کانال‌ ها و گروه‌ های خود می ‌توانید انواع فایل متنی، ویدئو، فایل صوتی و تصویر را ارسال کنید و از نظر حجم امکان آپلود تا 1.5 گیگابایت وجود دارد.

 

در تلگرام دسترسی مخاطبین به اطلاعات، متمرکز و منسجم است

هنگامی که مطلبی در کانال‌ های تلگرامی منتشر می‌شود، هر عضو تنها مطالب شما را در کانال مشاهده خواهد کرد. اما به عنوان نمونه در اینستاگرام، فرد هنگام باز کردن صفحه خود، مطالب گوناگونی را از پیج‌ های مختلف مشاهده می‌کند که در این بین ممکن است محتوای شما را مشاهده نکند. به این دلیل می‌توان گفت که تمرکز مخاطب در دسترسی به محتوای مشخص در تلگرام نسبت به بسیاری از پیام‌ رسان‌ های رایج بیشتر و دقیق تر است.

ایده های مناسب برای کسب درآمد از تلگرام:

ایده های کسب و کار از طریق تلگرام خودش دارای چندین راه، روش و ایده مختلف است. راه‌ های مختلف و بسیاری برای کسب درآمد از تلگرام وجود دارد. آشنایی با این روش‌ ها می ‌تواند به شما کمک کند تا شیوه مورد علاقه خود را برای درآمد زایی در تلگرام انتخاب کنید. توجه داشته باشید که ایده کسب درآمد از تلگرام بدون سرمایه امکان‌ پذیر است، فقط باید اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید و با برنامه‌ریزی در این راه قدم بردارید. در ادامه شیوه‌ های مختلفی معرفی می‌ کنیم که از طریق آن‌ ها، می‌توانید درآمد خوبی در تلگرام داشته باشید.

کسب درآمد از تلگرام
ساخت ربات در تلگرام

1-استفاده از تبلیغات

یکی از پرطرفدار ترین شیوه‌ های کسب درآمد در تلگرام که شاید شما هم از آن خبر داشته باشید، درآمد زایی از طریق تبلیغات است. در این روش شما کانال پرمخاطبی می سازید و تبلیغات کسب و کار ها یا کانال‌ های دیگر را به‌ ازای دریافت مبلغی در کانال خود منتشر می‌کنید. البته برای کسب درآمد از تلگرام با این روش باید کانال‌ هایی با اعضایی فعال و بالا داشته باشید. درآمد شما به کانال، تعداد بازدید ها، تعداد اعضای کانال و موارد متعدد دیگری بستگی خواهد داشت. طبق بررسی‌ های انجام شده، کانال‌ های مختلف بسته به شرایطی خود درآمد های متفاوتی دارند.

به طور متوسط، کانال‌ های بالای یک میلیون عضو، ماهانه حدود 80 میلیون درآمد دارند. این میزان درآمد ماهانه برای کانال‌ های بین 500 هزار تا 1 میلیون عضو، 50 میلیون تومان، برای کانال‌ های بین 100 هزار تا 500 هزار عضو، 25 میلیون تومان و برای کانال‌ های 50 تا 100 هزار عضو، 10 میلیون تومان است.

بر اساس تحقیقی که انجام شده ، فقط یک درصد از کانال‌ ها در تلگرام بالای 100 هزار عضو و حدود 80 درصد کانال‌ ها زیر 50 هزار نفر عضو دارند. برای کسب درآمد اگر کانال با اعضای بالایی ندارید، نگران نباشید. روش‌ های دیگری نیز هست که می‌توانید بدون سرمایه، در تلگرام کسب درآمد کنید که در این حالت میزان درآمد به نوع فعالیت و برنامه‌ریزی شما بستگی دارد و نیازی به داشتن تعداد بالای عضو در کانال نیست.

کسب درآمد از تلگرام
استفاده از تبلیغات در تلگرام

2-آموزش فروش در تلگرام

از متداول ترین ایده های کسب و کار در تلگرام فروش انواع محصولات است. اگر دارای هنر یا تخصصی هستید که با استفاده از آن توانایی تولید محصول خاصی را دارید، می‌توانید کانالی تشکیل دهید و این محصولات را برای فروش در اختیار کاربران قرار دهید. آموزش فروش در تلگرام چندان چیز عجیب و غریب و پیچیده ای  نیست؛ برای تشکیل کانال و فضای معرفی محصولات خود در تلگرام نیاز به پرداخت هزینه نیست و دیگر دغدغه اجاره مکان و هزینه‌ های مربوط به آن را ندارید.بیشتر کسب و کار های خانگی با این شیوه و با استفاده از شبکه‌ های اجتماعی مانند تلگرام محصولات خود را عرضه می‌کنند.

برای موفقیت در این نوع کسب درآمد باید با شیوه‌ های مختلف بازاریابی و جذب مشتری آشنا باشید. علاوه بر این باید بازار را بشناسید و با شناخت مشتری، کالا یا محصولی را برای فروش انتخاب کنید که خریدار داشته باشد. آشنایی با پر فروش ترین کالا های اینترنتی در ایران و نیاز مخاطبین، می‌تواند در برنامه‌ریزی شما کمک بزرگی کند.

3-از طریق همکاری در فروش

یکی دیگر از شیوه‌ های کسب درآمد از تلگرام، همکاری در فروش است. با همکاری در فروش شما می‌توانید از طریق تلگرام، محصولات دیگران را تبلیغ کنید و با هر خرید کاربر، پورسانت خود را دریافت کنید.

4-از طریق آموزش و مشاوره

شما اگر مهارت و تخصص خاصی دارید، می‌توانید کانال یا گروهی تاسیس کنید و در آن محتوای آموزشی و مشاوره‌ ای خود را به فروش برسانید. این محتوا های آموزشی می‌ توانند در حوزه‌ های گسترده‌ ای ارائه شوند که از رایج‌ ترین آن‌ ها آموزش زبان خارجی، آموزش رشته‌ های هنری، مشاوره‌ های ورزشی و مشاوره‌ های روان‌شناسی هستند. به شیوه‌ های مختلفی می‌توانید این کار را انجام دهید. در روش اول بعد از معرفی آموزش و موضوع آن، افراد به شما پیام می‌دهند و با پرداخت مبلغ، ویدئو ها و محتوا های آموزشی را دریافت می‌کنند.

در روش دوم می‌ توانید در کنار کانال عمومی خود، کانال خصوصی ایجاد کنید و کسانی که مبلغ اشتراک را برای مدت‌ زمان مشخصی پرداخت کنند، در آن کانال عضو شوند تا به محتوا های آموزشی دسترسی داشته باشند. در کانال پرایوت که برای عضویت در آن هزینه پرداخت می‌شود، حتما نیازی نیست که محتوای شما آموزشی باشد. می‌توانید علاوه بر محتوای آموزشی در مورد اطلاعات و آمار مهم و پرطرفدار مانند آمار نوسانات قیمت ارز و یا آمار و اخبار مربوط به بورس و ارز دیجیتال مطلب قرار دهید. در هر دو حالت، متقاضی به‌منظور رفع نیاز خود تمایل دارد که برای دریافت و دسترسی به محتوای تولیدی شما، هزینه پرداخت کند.

کسب درآمد از تلگرام
آموزش و مشاوره در تلگرام

5-از طریق ایجاد کانال نیازمندی‌ها و کاریابی

شما می‌توانید کانالی ایجاد کنید که در آن افرادی که خدماتی را ارائه می‌دهند، بتوانند رزومه خود را ارسال کنند. همچنین کسانی که متقاضی خدمات خاصی هستند، تقاضای خود را در کانال شما قرار می دهند. با این شیوه کانال تلگرامی پلی می‌شود که ارائه‌ دهندگان خدمات را به متقاضیان متصل می‌کند.

اگر کانال شما بر کاریابی تمرکز داشته باشد و کارفرما را به متقاضی کار متصل کند، مانند یک بنگاه کاریابی عمل خواهد کرد. در این حالت، افراد رزومه‌ های کاری خود را در آن ارسال می‌کنند. علاوه بر این کار فرمایان هم می‌توانند برای استخدام نیروی کار، تقاضای خود را در کانال تلگرامی شما قرار دهند. در تمامی این حالت‌ ها شما بابت گذاشتن رزومه‌ ها و درخواست‌ ها از کاربران خود هزینه دریافت می‌کنید.

6-با استفاده از ربات‌ های تلگرامی

کسب درآمد از تلگرام با ربات چگونه امکان پذیر است؟ تلگرام متن ‌باز است و همین ویژگی سبب شده است که افراد بتوانند در آن به راحتی ربات بسازند. هر فردی می‌تواند برای انجام کار خاصی ربات بسازد و در تلگرام آن را پیاده‌ سازی کند. ربات‌ ها انواع گوناگونی دارند و اهداف کاربردی متنوعی را دنبال می‌کنند. به عنوان نمونه می‌توان به ربات‌ های مدیریت گروه‌ های تلگرامی اشاره کرد.

کافی است برای کسب درآمد از تلگرام با ربات، نحوه ساخت ربات در این شبکه اجتماعی را یاد بگیرید و ربات‌ های کاربردی طراحی کنید و آن را به متقاضیان اجاره دهید و یا بفروشید. ربات‌ های مدیریت کانال و مدیریت گروه از جمله ربات‌ های پراستفاده و پرمتقاضی هستند. البته بسته به کاربری و نوع ربات، ساخت آن می‌تواند آسان یا مشکل باشد. هزینه آن نیز بستگی به نوع ربات دارد ولی در حال حاضر قیمت یک ربات بین 100 هزار تا 2 میلیون تومان است.

7-خرید و فروش کانال و گروه تلگرامی

همانطور که گفته شده، در حال حاضر بسیاری کسب و کار ها برای معرفی محصولات یا خدمات خود از شبکه‌ های اجتماعی استفاده می‌کنند. بسیاری از این کسب و کارها تمایل دارند که کانال یا گروه تلگرامی بخشی از مسیر ساخته‌شدن را رفته باشد و تعداد مشخصی عضو داشته باشد. با این کار دیگر نیازی ندارند که وقت صرف کنند و کار ساخت کانال را از صفر شروع کنند.

شما می‌توانید کانالی با موضوع و هدف خاص بسازید و روی آن کار کنید و اعضای آن را بالا ببرید. هنگامی کانال تلگرامی به مرحله مناسبی از نظر تعداد عضو و فعالیت کاربران رسید، می‌توانید آن را به فروش برسانید. قیمت‌ ها هم متغیر است و بستگی به موضوع و تعداد کاربران کانال دارد. این قیمت می‌تواند از 100 هزار تومان شروع شود و حتی رقم‌ های بالا تر چند میلیونی فروخته شود.

8-تولید محتوا و مدیریت کانال‌ های تلگرامی دیگران

برخی از کانال‌ ها و گروه‌ های تلگرامی وجود دارند که صاحبانشان فرصت اداره آن‌ ها را ندارند و افراد دیگری را استخدام می‌کنند تا این کانال‌ ها را مدیریت کنند. شما می‌توانید ادمین شبکه های اجتماعی و منحصرا کانال‌ های تلگرامی دیگران شوید، برای آن‌ ها محتوا تولید کنید و در ازای این کار حقوق دریافت بگیرید. درآمد شما از این طریق به تجربه و مهارت شما بستگی دارد و می‌تواند از 2 میلیون تومان شروع شود.

کسب درآمد از تلگرام
تولید محتوا و مدیریت کانال های تلگرام

جمع بندی:

سعی کردیم به این سوال که چگونه از طریق تلگرام کسب درآمد کنیم، به صورت جامع پاسخ بدهیم. تلگرام به عنوان یکی از پر مخاطب‌ ترین شبکه‌ های اجتماعی در ایران با بیش از 50 میلیون کاربر و 80 درصد کاربر فعال، بستر و محیط مناسبی برای کسب درآمد و فعالیت اقتصادی فراهم کرده است. از آنجا که اکثر خدمات این پیام‌ رسان رایگان است، کسب درآمد از تلگرام بدون سرمایه اولیه امکان‌پذیر است. در تلگرام می‌توانید به شیوه‌ های مختلفی درآمد کسب کنید و برای موفقیت در آن‌ها نیاز به کانال با عضو های زیاد ندارید. کافی است که راه رسم کار را بدانید و ایده‌ های نو و کاربردی استفاده کنید.

اگر روش‌ های دیگری برای «کسب درآمد از تلگرام» می‌دانید و یا تجربیات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

 

0 0 رای ها
رتبه بندی مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x