شماره تماس:  02126205700

کمپین تبلیغاتی یک استراتژی خاص طراحی شده است که در رسانه های مختلف به منظور دستیابی به نتایج مطلوب مانند افزایش آگاهی از برند، افزایش فروش و بهبود ارتباطات در یک بازار خاص انجام می شود. همه اینها از طریق تبلیغات انجام می شود. بسیاری از کارآفرینان فکر می کنند که انجام یک کمپین تبلیغاتی به معنای ایجاد یک تبلیغ ساده است. با این حال، آنها اشتباه می کنند. برای اینکه تبلیغات بهترین نتایج را به همراه داشته باشد، سازماندهی درست از همان ابتدا بسیار مهم است.

اگر قصد راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی را دارید، توصیه می کنیم با یک متخصص در رسانه ای که به آن علاقه دارید تماس بگیرید. یک آژانس تبلیغاتی آنلاین که به طور خاص برای بازاریابی دیجیتال طراحی شده است، بهترین گزینه و بهترین راه برای دستیابی به نتایج دلخواه شما است. علاوه بر این، می توانید هم بودجه خود را بهینه کنید و هم به معیارهای مربوط به تکامل اقدامات دسترسی پیدا کنید.

کمپین تبلیغاتی
کمپین تبلیغاتی

 

7 کلید برای راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی موفق

 1. یک هدف کمپین تعیین کنید

به طور معمول، هنگامی که ما در مورد “اهداف” فکر می کنیم، بیشتر مردم تمایل به فروش دارند. اما حقیقت این است که اهداف تبلیغاتی زیادی وجود دارد که باید روی آنها تمرکز کرد. متداول ترین اهداف شامل به دست آوردن مشتریان جدید، ترویج محصولات فعلی و راه اندازی محصولات جدید است. شما همچنین می توانید یک کمپین تبلیغاتی ایجاد کنید که برای بهبود آگاهی از برند یا کمک به مرتبط کردن یک برند خاص با احساسات خاص طراحی شده است. هدف شما هر چه باشد، مهم است که قبل از ادامه آن را شناسایی کنید.

کمپین تبلیغاتی
یک هدف کمپین تعیین کنید
 1. مخاطب هدف را تعریف کنید

بخشی از موفقیت یک کمپین مستقیماً با مخاطبان هدف شما مرتبط است. اگر شما یک بازار هدف یا مخاطب به خوبی تعریف شده دارید، رسیدن به اهداف و اندازه گیری آن بسیار آسان تر است. تعریف نکاتی مانند سن، جنس، طبقه اجتماعی، وضعیت تاهل، سطح تحصیلات، علاقه مندی ها، عادات و سرگرمی ها به شما کمک می کند تا بفهمید از طریق استراتژی کمپین تبلیغاتی خود می خواهید به چه کسانی برسید .

 1. مخاطبان خود را تقسیم بندی کنید

هنگامی که مخاطبان هدف خود را به وضوح مشخص کردید، سپس باید مخاطبان را تقسیم بندی کنید و آنها را بر اساس محصولات یا خدماتی که می خواهید بفروشید و جمعیت های مختلف آنها به گروه های مختلفی تقسیم کنید. خود را به جای مشتریان بالقوه خود قرار دهید و سعی کنید آنچه را که باعث علاقه آنها می شود شناسایی کنید. آیا آنچه ارائه می دهید برای آنها مفید است؟ چگونه توجه آنها را جلب خواهید کرد؟ آیا آنها از برند یا محصول شما آگاه هستند؟ آیا آنها قدرت خرید برای خرید محصول/خدمات شما را با قیمت تعیین شده دارند؟

 1. در مورد رسانه های تبلیغاتی خود تصمیم بگیرید

ابزارهای مفید زیادی در اختیار شما هستند که می توانند پیام کمپین شما را به بخش هدف شما برسانند. بیایید  انواع مختلف گزینه های تبلیغاتی موجود را بررسی کنیم.

کمپین تبلیغاتی
در مورد رسانه های تبلیغاتی خود تصمیم بگیرید

تبلیغات در شبکه های اجتماعی.

همانطور که از نام آن پیداست، تبلیغات در شبکه های اجتماعی به شما این امکان را می دهد که در شبکه های اجتماعی که مخاطبان هدف شما هستند، تبلیغات ایجاد کنید. این به معنای باز کردن یک خط ارتباطی است که به شما امکان می دهد به راحتی به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید. فرمت ها و پلتفرم های مختلف موجود، استراتژی های طراحی شخصی سازی شده را ارائه می دهند که نرخ موفقیت بالایی را به همراه داشته باشد.

بازاریابی ایمیلی. E

بازاریابی ایمیل یکی دیگر از تبلیغات است که می تواند از استفاده در مبارزات انتخاباتی خود را است. اگرچه می توانید از آن برای به دست آوردن سرنخ های جدید استفاده کنید (که می تواند منجر به مشتریان بالقوه شود)، استفاده از «فرمول وفاداری» آن نتایج باورنکردنی ایجاد می کند. آیا می دانستید که خرید یک خریدار جدید 7 برابر گران تر از نگهداری خریدار است که از قبل فعال است؟

بازاریابی محتوا.

به لطف محبوبیت محتوای مارک دار و بازاریابی ویدیویی، این یک راه عالی برای کمپین های تبلیغات دیجیتال است . با این حال، در مورد اینکه بازاریابی محتوا در واقع چیست، کمی سردرگمی وجود دارد. به گفته مؤسسه بازاریابی محتوا، «بازاریابی محتوا یک رویکرد بازاریابی استراتژیک است که بر ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و ثابت برای جذب و حفظ مخاطبان مشخص و مشخص و در نهایت، هدایت اقدام سودآور مشتری متمرکز است.» از این رو،محتوا نمی تواند منحصراً تبلیغاتی باشد. شما باید به آن ارزش (مانند سرگرمی، اطلاعات جدید، تبلیغات و غیره) نیز اضافه کنید. به خاطر داشته باشید که در اجرای بازاریابی محتوا چهار مرحله وجود دارد: تولید ترافیک، تولید سرنخ، پرورش سرنخ و تولید مشتری.

SEM بازاریابی موتورهای جستجو

به تبلیغات پولی در موتورهای جستجو اشاره دارد. آنها متشکل از تبلیغاتی هستند که با یک مدل پرداخت به ازای کلیک (PPC) پرداخت می شوند. SEM یک راه عالی برای تقویت موقعیت شما در موتورهای جستجو است و مانند تبلیغات اجتماعی، می توان آنها را بسیار هدفمند و تقسیم بندی کرد.

 1. ارتباطات

پیام یک کمپین تبلیغاتی نیز اساسی است. حتی اگر هر شرکت و هر استراتژی متفاوت است، کپی باید همیشه صدای طبیعی، به خوبی سازماندهی شده، واضح، مختصر، روان و منسجم باشد. ممکن است آسان به نظر برسد، اما اگر به این واقعیت اضافه کنید که پیام باید مختصر باشد (برای اینکه مخاطب شما را خسته نکند)، فشار برای دریافت درست آن واقعاً افزایش می یابد. توصیه می کنیم این کار را به متخصصان با تجربه در این بخش یا کپی رایترها بسپارید.

 1. به طراحی خود توجه کنید

طراحی به اندازه پیام مهم است. از طراحی واکنش گرا و وب سایت های سازگار با تجربه کاربری برای جلب نظر مخاطبان خود استفاده کنید. اول با دیدن آنها را خوشحال کنید و سپس از طریق هر چیز دیگری که باید به آنها بگویید.

کمپین تبلیغاتی
به طراحی خود توجه کنید
 1. متریک ها و KPI ها را ردیابی کنید

اندازه گیری در بسیاری از زمینه های مختلف مهم است، اما در دنیای تبلیغات کاملاً حیاتی است. اگر نتایج خود را ردیابی نکنیم، نمی دانیم چه چیزی خوب پیش می رود یا چه چیزی را می توانیم بهبود دهیم. در یک کمپین تبلیغاتی ، معیارها باید بخشی جدایی ناپذیر از فرآیند را تشکیل دهند. تنها راه برای درک کمپین ردیابی و اندازه گیری معیارها و داده ها می باشد. علاوه بر این، باید به تفاوت بین معیارهای عمومی و KPI توجه کنیم. حتی اگر دومی معیارهایی را ارائه ندهد، آنها با نحوه اندازه گیری اهداف استراتژیک تعیین شده شرکت شما سروکار دارند.

4 نمونه کمپین تبلیغاتی موفق

 1. Open to All توسط Heineken

یکی از اصول دنیای بازاریابی آنلاین این است که هدف خود را به خوبی بشناسید و تا حد امکان بر روی آن تمرکز کنید. بازاریابان زندگی خود را صرف بخش بندی و بخش بندی می کنند تا زمانی که جایگاه مناسب را پیدا کنند. شاید به همین دلیل است که ما از این ویدیوی Heineken که در آن مردی سعی می کند به همه چشمک بزند بسیار متعجب و متاثر شده ایم.

مدرن، قدیمی، هیپسترها، ورزشکاران و حتی یک بیگانه در این ویدیوی بصری جذاب با هم ملاقات می کنند که در آن این برند عرضه نوشیدنی جدید خود را بدون الکل و برای همه مخاطبان تبلیغ می کند.

 1. The Man Your Man Could Smell Like توسط  Old Spice

Old Spice به لطف کمپین “The Man Your Man Could Smell Like” شاید یکی از پادشاهان تبلیغات سرگرم کننده باشد. این تبلیغ شوخ آمیز توانست نام تجاری دئودورانت کلاسیک را برای مخاطبان جوان تر تغییر دهد و الهام بخش یک استراتژی تبلیغاتی کامل با بسیاری از تبلیغات سبک مشابه باشد. این کمپین ثابت می کند که شوخ طبعی، سرگرمی و تداوم کلیدهای عالی برای کمپین های تبلیغاتی موفق، حتی 10 سال بعد هستند.

کمپین تبلیغاتی
The Man Your Man Could Smell Like
 1. This Girl Can by Sport England

پیام های الهام بخش و انگیزشی همیشه کارساز هستند. همه تمایل دارند ویدیویی را به اشتراک بگذارند که باعث لبخند زدن مخاطب شود و آن ها را وادار کند که دنیا را ببینند. مطمئناً این مطلب در مورد “زنان پدیده” صادق است. این ویدیو زنان را در هر نوع، رنگ، سن و اندازه نشان می دهد که به خودی خود یک تازگی خوشایند در مقایسه با اندام یکسان و بی نقص در تبلیغات معمولی است. یک آهنگ جذاب و یک چیدمان خوب تمام چیزی است که لازم است ما را وادار کند که کفش هایمان را بپوشیم و برای دویدن برویم.

 1. Narcos توسط Netflix

در نهایت، یکی از موفق ترین کمپین های اخیر، یکی از کمپین های نتفلیکس برای سریال Narcos هست. توانسته بیش از یک میلیون دنبال کننده را در شبکه های اجتماعی خود جذب کند. کلید؟ بارگذاری مداوم تصاویر و عبارات مربوط به نمایش و معرفی شخصیت ها با ویدئوهای کوتاه. این محتوای جذاب باعث می شود که شما بخواهید بیشتر بدانید.

کمپین تبلیغاتی
Narcos توسط Netflix

چهار کمپین تبلیغاتی که در این قسمت بررسی کردیم تنها قسمت کوچکی از تحولات و نوآوری های دنیای تبلیغات محسوب می شود. به عنوان انسانی که در جستوجوی ایده های الهام بخش است، فرآیند سرچ مداوم را فراموش نکنید. بی تردید نظرخواهی از دیگران و مشاهده تبلیغات مورد علاقه آنها یکی از راهکارهای مناسب برای کسب ایده های تازه محسوب می شود.

جمع بندی

در این مقاله ما به طور جامع در مورد کمپین های تبلیغاتی، دلایل اهمیت آن در کسب و کارهای دیجیتال و آموزش نکات بسیار مهم در اجرای کمپین های تبلیغاتی پرداختیم و شما را با زوایای پنهان آن آشنا ساختیم. بی شک یکی از مهم ترین بخش های دیجیتال مارکتینگ، بخش تبلیغات می‌باشد. موضوعی که معمولا کمتر در دوره های آموزشی به آن می پردازند.

آیا تاکنون تجربه ساخت کمپین تبلیغاتی داشته اید؟ با ما در میان بگذارید.

 

 

 

 

0 0 رای ها
رتبه بندی مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x