سئو سایت

صفحه اصلی / سئو سایت

هزینه سئو سایت

یکی از مهم ترین سوالاتی که بیشتر کسب و کارهای دارای سایت از ما می پرسند، هزینه سئو سایت می باشد. در این بخش ما قصد داریم به طور مفصل به این مسئله مهم بپردازیم. چرا مسئله مهم؟ چون همین بحث هزینه طراحی سایت و سئو، موجب کلاه برداری و مسائل زیادی شده است. در این بخش می خواهیم ضمن بررسی ارزش و اهمیت سئو برای کسب و کارهای مختلف، به هزینه سئو سایت و عواملی که باعث افزایش و یا کاهش این هزینه ها می شود نیز بپردازیم. با ما همراه باشید.

تلفن ثابت 26205700 | موبایل : 09121914200

خیابان ولیعصر ، روبروی صدا و سیما ، خیابان مهری ، بن بست سوسن یکم ، پلاک ۱۵ ، واحد ۹

سئو سایت دقیقا چیست؟

قبل از بررسی هزینه سئو سایت بگذارید به بحث سئو اشاره کنیم. همانطور که در مقاله قبل نیز اشاره کردیم، سئو سایت در واقع بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد. بدین صورت که در کلمات کلیدی مد نظر، رتبه اول موتورهای جستجو و یا حداقل در صفحه اول باشیم. خب شاید سوالی که برای شما پیش بیاید این باشد که اول بودن و دوم بودن و غیره چه تاثیری روی کسب و کار ما دارد. پاسخ این سوال واضح است.عمده کسانی که مطلبی را در موتور جستجو سرچ می کنند، به لینک اول می روند و از سایت اول دیدن می کنند. اگر سایت شما مناسب باشد مشتری شما می شوند. کمتر کاربری را پیدا می کنید که به صفحه دوم موتور جستجو رفته و یا لینک های آخر را بررسی کند.

در این جا بحث دیده شدن است. اگر سایت شما سئو شده باشد و در لینک اول هم قرار داشته باشد ولی جذاب نباشد و کاربرپسند نباشد، تمام هزینه هایی که برای سئو سایت هم کرده اید هدر می روند.

قیمت خدمات سئو

قیمت خدمات سئو خود یک بحث تخصصی است. حتما شما هم در اینترنت سئوکار و سئو سایت را سرچ کرده اید. با نتایج مختلف رو به رو شده اید. سایتی با مبلغ 4 میلیون سئو می کند و سایت دیگر با مبلغ 10 میلیون و غیره. به راستی دلیل این همه قیمت های مختلف چیست؟ آیا اگر هزینه سئو سایت کم باشد کیفیت کار پایین است؟ یا برعکس اگر هزینه سئو سایت بالا باشد کیفیت کار هم بالاست؟ پاسخ به این سوال منفی است.

تعرفه خدمات سئو و هزینه سئو سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد. پس دادن یک قیمت ثابت برای تمامی سایت ها اشتباه است. اصلا اصولی و استاندارد نیست. حتما می پرسید که چه عواملی در قیمت سئو سایت اثر گذار است؟ با ما همراه باشید.

سئو سایت

عوامل موثر بر هزینه سئو سایت

اولین مسئله ای که در قیمت نهایی سئو اثر می گذارد، کلمات کلیدی است. شما در چه کلمه کلیدی می خواهید رتبه کسب کنید؟ هر چه کلمه کلیدی سخت تر باشد، قطعا هزینه بالا تر می رود. بگذارید مثالی بزنیم. سئو در کلمه کلیدی قالب بتن بسیار سخت تر از سئو در کلمه کلیدی قالب بتن در تبریز می باشد. چرا که میزان سرچ کلمه کلیدی قالب بتن خیلی بیشتر از کلمه کلیدی قالب بتن در تبریز است. لذا قیمت نیز متفاوت خواهد بود.

اگر متخصص و سایتی برای هر دوی این موارد یک قیمت بدهد، یا ناشی است، یا کلاه بردار است و یا سابقه قوی در سئو ندارد.

دومین مسئله ای که در قیمت سئو سایت اثرگذار است، رقبای شما هستند. هر چه رقبای شما قوی تر باشند، قطعا قیمت سئو سایت هم بالاتر می رود. از کجا بدانیم رقبا قوی هستند یا نه؟ خب این مسئله کمی تخصصی است. رتبه الکسا، بک لینک ها، مقالات و استانداردهای مقالات، رپورتاژها، پیج آتوریتی و دامین اتوریتی های سایت های رقیب را بررسی می کنیم. هر چه موارد فوق بهتر باشد قطعا رقیب شما قوی تر است.

سومین مسئله مهم در تعیین هزینه سئو سایت، میزان هزینه های رقیب شماست. هر چه رقیب شما بیشتر هزینه کند، شما هم برای سبقت از آنها باید بیشتر هزینه کنید. باید بررسی کنید و ببینید که رقبای شما، ماهانه چقدر رپورتاژ آگهی منتشر می کنند، چقدر بک لینک میگیرند، از به چه سایت هایی رپورتاژ می دهند تا شما هم برای سئو سایت خود و بر اساس رفتار رقبا برنامه ریزی کنید.

تعرفه خدمات سئو

همانطور که اشاره کردیم، هزینه سئو سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد که ما فقط به سه مورد آن اشاره کردیم. لذا اگر سایت و شرکتی بدون دانستن وضعیت سایت شما و بدون بررسی عوامل یاد شده، فورا یک قیمت بدهد، بدانید که کار این شرکت کارشناسی شده و حرفه ای نخواهد بود.

یکی از مواردی که باید درباره آن هم صحبتی بکنیم، استراتژی محتوای سایت است. قطعا یکی از پایه های مهم سئو، تولید محتوا می باشد. هزینه استراتژی محتوا، تولید محتوا و انتشار محتوا جدا از هزینه سئو سایت شما خواهد بود. محتوای سئو شده و یونیک هزینه جدا دارد. این هزینه هم به تعداد کلمات هر مقاله بستگی دارد. به طور میانگین، هزینه تولید یک محتوای هزار کلمه ای، بین ده هزار تا پنجاه هزار در ایران متغییر است. این مسئله هم بستگی به این دارد که محتوای سئو شده سایت را چه کسی بنویسد و منتشر کند.

قطعا پایین ترین مدل تولید محتوا، توسط یک شخص متوسط و چه بسا ضعیف نوشته می شود که هزینه ای پایین نیز دارد. ولی ما متخصصان استراتژی محتوا داریم که از صفر تا صد محتوای شما را به دقت بررسی کرده، کلمات کلیدی را شناسایی کرده، و بعد از تدوین استراتژی محتوا اقدام به نوشتن یک مقاله خوب و حرفه ای می کنند. که قطعا هزینه تولید این مدل مقاله نیز بالا می باشد. لذا باید بحث هزینه تولید محتوا را هم به هزینه سئو سایت اضافه کرد.

هزینه سئو سایت یک نوع سرمایه گذاری است

سئو سایت شما، یکی از اقدامات بسیار ارزشمند و مفید می باشد. عملا سرمایه گذاری دراز مدت است و بعد از مدت زمانی شما ثمره این اقدامات را خواهید دید. حتی سئو، یکی از پایه و اساس دیجیتال مارکتینگ است و روی آن بسیار تاکید می شود. لذا هر چقدر شما در این زمینه هزینه کنید، همانقدر هم برای شما مفید خواهد بود. در این مقاله ابعاد مختلف و عوامل مختلف و اثرگذار در تعیین میزان هزینه سئو سایت را بررسی کردیم. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. فراموش نکنید که علم سئو، یک علم تخصصی و پیچیده است که کار هر کسی نیست و قبل از اینکه به کسی سفارش سئو سایت خود را بدهید، سوابق آنها را به خوبی مطالعه کنید.

تهران، خیابان ولیعصر، نرسیده به چهارراه پارک وی، روبروی صدا و سیما، کوچه مهری، کوچه سوسن یکم، پلاک 15 طبقه 4 واحد 9

Info@kianaghsh.com

021-26205700-1

0912-1914200

0912-3308161